Rozrywka za darmo!

TOP 10 - najlepsze darmowe gry PC. Ranking najlepszych darmowych gier na komputer osobisty

Gry stały się w ostatnich latach jedną z najpopularniejszych form rozrywki, z której korzystają obecnie ludzie w każdym wieku. Wśród sporej ilości różnego rodzaju konsol i smatfonów gamingowych wciąż najliczniejszą grupę graczy stanowią użytkownicy komputerów osobistych. Niemal codziennie pojawiają się nowe tytuły, które dostarczają setki godzin rozgrywki. Okazuje się, że nie wszystkie z nich zmuszają nas do głębokiego sięgnięcia do kieszeni. Co więcej, istnieje wiele tytułów, w które możemy zagrać całkowicie za darmo. Oto 10 najpopularniejszych z nich:

10. World of Tanks

Na rynku pojawiła się ostatnio spora ilość gier z czołgami w roli głównej. Dla części z graczy jest to spełnienie młodzieńczych fantazji. Gra pozwala na zmierzenie się w wirtualnych walkach pojazdów opancerzonych. Do wyboru mamy mnóstwo maszyn, które odblokowujemy wraz z postępami w grze. 

9. Star Wars: The Old Republic

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Gra z gatunku MMORPG oferuje możliwość opowiedzenia się za jedną ze stron - jasną lub ciemną. Postrzelamy w niej też z broni laserowej i sprawdzimy się w fechtunku mieczem świetlnym.

Materiały promocyjne gry Fortnite

8. Warframe

Jeśli marzyliście o zostaniu wojownikiem w kosmosie to Warframe jest tym czego szukacie. Gra ma sporo elementów MMO, ale główne jej cechy to akcja i widowiskowość. Wrogów możemy unieszkodliwiać zarówno za pomocą broni jak i walką wręcz. Świetna do zabawy ze znajomymi.

7. Heroes of The Storm 

Gra gatunku MOBA. Gracze wybierają postaci, które na różnych mapach walczą ze sobą przy użyciu swoich unikalnych cech i umiejętności. Dużym plusem produkcji jest obecność w niej postaci z innych uniwersów stworzonych przez Blizzard.

6. Team Fortress 2

Wiekowy FPS, który przez wielu uznawany jest za pierwowzór wszystkich współczesnych strzelanek. Tutaj także mamy do czynienia z bohaterami o indywidualnych cechach. Sama produkcja potrafi dostarczyć zabawy na długie godziny, choć nie jest rozwijana tak dynamicznie jak konkurencyjne tytuły.

5. Paladins

Darmowy odpowiednik płatnego Overwatcha. Mieszanka zręcznościowej strzelanki z MOBĄ, w której każda z postaci posiada unikalne umiejętności. Gra nastawiona jest przede wszystkim na zabawę online i jest świetną alternatywą dla płatnych produkcji.


4. League of Legends

Jedna z najpopularniejszych gier w historii, o czym świadczą liczne turnieje. Dość skomplikowana i stawiająca na zręcznościową grę zespołową MOBA, która spędza sen z powiek niejednemu graczowi.  Każda z postaci ma swoje indywidualne cechy - nie pozostaje więc nic innego, jak wybrać swojego bohatera i zacząć przygodę w popularnym LOLu. Postać możesz modyfikować dzięki skinom - dowiedz się jak zdrobyć skórki do LoLa

3. Gwint

Pierwsza i ostatnia karcianka w naszym zestawieniu, która oparta jest na uniwersum znanym z gier z serii Wiedźmin. Choć nie spełniła wszystkich pokładanych w niej oczekiwań, to wciąż stanowi świetną rozrywkę, szczególnie jeśli uwzględnimy frakcje i setki kart, które możemy wykorzystywać. 

2. Path of Exile

Gra tak dobra, że w jej przypadku ciężko uwierzyć w F2P. W wielu aspektach prezentuje się lepiej od swojego protoplasty - serii Diablo. Oferuje dynamiczną rozgrywkę w formie hack’n’slash i pozwala na grę kooperacyjną ze znajomymi. Drzewko budowy postaci jest tak rozbudowane, że swojego bohatera możemy uczynić niepokonanym, ale i wrażliwym na ataki. Lubiących pojedynki skusi zapewne PvP.

1. FortniteApex

Zdecydowaliśmy się nie uwzględniać tych gier w oddzielnych kategoriach. Obie należą to niezwykle popularnego ostatnio rodzaju gier battle royale - gdzie wygrywa ostatni gracz, któremu udaje się pozostać przy życiu. Do niedawna największe sukcesy w tym gatunku święcił Fortnite, który przystępną oprawę graficzną łączył z dynamiczną rozgrywką i możliwością wznoszenia umocnień. Graczy przyciągają też ciekawe wydarzenia i skórki do Fortnite. U szczytu jego popularności pojawił się Apex, który z miejsca zyskał oddane grono fanów, proponując dynamiczną i przystępną dla początkujących rozgrywkę. Bez wątpienia warto sprawdzić obie produkcje.

BONUS - Counter Strike Global Offensive

Gra legenda, która przeszła na model F2P stosunkowo niedawno. Taktyczna drużynowa strzelanka oferuje wszystko co najlepsze w serii. Wciąż pojawiające się aktualizacje zapewniają ciągły rozwój. Warto zebrać ekipę znajomych i sprawdzić się w taktycznej i mocno zręcznościowej grze, która wciąga na tysiące godzin. Na CSie można też nieźle zarobić - furorę robią turnieje i najdroższe skiny co CS: GO

 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO