Jedna z najlepszych gier w historii

The Last of Us: Remastered – gra na PS3, PS4 i PS5.

PlayStation to konsola, którą śmiało możemy uznać za jedną z najpopularniejszych w historii. Nic więc dziwnego, że dorobiła się wielu kultowych dziś tytułów ekskluzywnych, wśród których z całą pewnością warto wymienić grę The Last of Us. Gra zadebiutowała w 2013 roku na konsoli PlayStation 3. Rok później pojawiła się w odświeżonej wersji na PlayStation 4. Teraz gracze czekają na zapowiedź i premierę na konsolach najnowszej generacji – PlayStation 5. W tym przypadku być może doczekamy się nawet pełnego remake’u. Za produkcję gry odpowiada firma Naughty Dog (odpowiedzialna chociażby za serię Uncharted). The Last of Us: Remastered działa na PlayStation 4 w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p. Wersja Remastered zawiera wszystkie dodatki (w tym świetnie przyjęte rozszerzenie Left Behind).

Materiały promocyjne gry

Gameplay gry opiera się na widoku z perspektywy trzeciej osoby. Gra nastawiona jest na crafting, eksplorację i walkę. Sama walka stawia na spryt i skradanie się – nie zabraknie więc sekwencji wymagających skupienia i spokoju. Gra The Last of Us zachwyca genialną warstwą audiowizualną i do dziś jest uważana za jedną z najlepszych w historii konsoli Sony. Gra oferuje także rozbudowany tryb multiplayer.

The Last of Us – opis fabuły

Akcja gry zabiera nas do roku 2033 – dwadzieścia lat wcześniej nastąpił upadek cywilizacji. Wszystko za sprawą pandemii grzyba, który zamieniał zwykłych obywateli w krwiożercze i bezlitosne bestie. Większość populacji zginęła lub jest zarażona – pozostali żyją w specjalnych strefach kwarantanny, których nie można opuszczać. Zagrożeniem są Świetliki – grupa rebeliantów, którym nie podoba się obecny porządek. Głównym bohaterem gry jest Joel, mężczyzna po pięćdziesiątce, którego na początku epidemii spotkała olbrzymia osobista tragedia. Podejmuje się on eskorty nastolatki Ellie na drugi koniec kraju. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna jest odporna na chorobę. Czeka ich długa podróż, w której mogą liczyć tylko na siebie. Gra doczekała się także kontynuacji - The Last of Us Part II zadebiutowało w czerwcu 2020 roku. 

The Last of Us – zwiastun 

Sprawdź również - Tom Clancy’s XDefiant – nachodzi darmowy FPS.


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO