Kolejna platforma mobilna

Steam Deck – zapowiedź konsoli od Valve

Rynek gier komputerowych rozwija się w ostatnich latach wyjątkowo dynamicznie. Jeszcze nie opadł kurz po premierze konsol nowej generacji, a już możemy spodziewać się kolejnej rewolucji – zwłaszcza jeśli chodzi o konsole przenośne. Nie od dziś wiadomo, że mobilna rozrywka ma w sobie ogromny potencjał – widać to dobitnie na przykładzie chociażby smartfonowych gier mobilnych. Tę samą drogą postanowiło iść Valve, które zamierza rywalizować z Nintendo Switch – właśnie zapowiedziano bowiem konsolę Steam Deck, który ma być flagowym handheldem giganta. 

Valve

Steam Deck będzie na dobrą sprawę przenośnym pecetem, który wyposażony zostanie w SteamOS. Zagwarantuje to obsługę wszystkich gier z platformy – wystarczy zalogować się w urządzeniu na nasze konto i zainstalować konkretną produkcję. Konsola ma także mieć wszystkie opcje z desktopowej wersji. 

Steam Deck – specyfikacja sprzętowa i cena

Konsola wyposażona zostanie w 16 GB pamięci ram i procesor AMD (CPU: Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz). Nabyć będzie ją można w trzech wariantach pamięci wewnętrznej od 64 GB do 512 GB.  W najdroższym wariancie będzie to dysk NVMe SSD (dostępna będzie także możliwość skorzystania z kart pamięci). Gry uruchomimy na 7-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 1280 na 800. Samo urządzenie wyposażone zostanie w D-pada, gałki analogowe i klasyczny zestaw przycisków – do dyspozycji graczy oddany zostanie także ekran dotykowy, żyroskop czy trackpady. Konsolę podpiąć można także do monitora i urządzeń peryferyjnych (myszka i klawiatura). Urządzenia mają być wysyłane do klientów już w grudniu tego roku – rezerwować można je już teraz. Za model z dyskiem 64 GB zapłacić trzeba 1900 złotych, z 256 GB – 2500 złotych, natomiast najdroższy jest model z 512 GB wbudowanej pamięci, za który zapłacić trzeba 3100 złotych. Poniżej znajdziecie natomiast zwiastun urządzenia.

Sprawdź również - TikTok – darmowy Spotify Premium dla użytkowników aplikacji


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO