Kto się na to skusi?

Nowa opłata w CS: GO – na czym chce zarobić Valve?

Counter-Strike: Global Offensive to – pomimo upływu lat – nadal jedna z najpopularniejszych gier e-sportowych na rynku. Jakiś czas temu popularny CS przeszedł na model biznesowy free to play – nie oznacza to jednak, że Valve przestało rozwijać swoją produkcję. Dobrym przykładem jest tutaj Dota 2, do której zakupić można specjalny dodatek – oferuje on rozszerzone statystyki i możliwość pełnego śledzenia swoich postępów. Okazuje się, że podobne płatne narzędzie debiutuje właśnie w Counter-Strike’u. Ile kosztuje nowa usługa i czego mogą spodziewać się gracze?

Materiały promocyjne gry CS: GO

Rozszerzone statystyki konta mogą zainteresować zwłaszcza graczy, którzy spędzili już w grze setki godzin i nadal chcą pracować nad swoimi umiejętnościami i wynikami. Nie ma jednak nic za darmo…

Płatny dodatek do CS: GO?

Nowa usługa ma być opłacana w formie subskrypcji, której koszt wynosić ma 1 dolara / miesiąc. To niewygórowana kwota – jest jednak pewien haczyk. Gra będzie bowiem rejestrować statystyki tylko wtedy, gdy nasz abonament na usługę będzie aktywny (wcześniejsze i późniejsze statystyki nie będą ujęte w narzędziu). Po zaprzestaniu płatności i wygaśnięciu abonamentu całość musimy zacząć od nowa. Gracze na razie nie są zbyt zadowoleni z pomysłu – na rynku dostępne są bowiem podobne – i zupełnie przy tym darmowe – narzędzia, które śledzą szczegółowe statystyki gracza. Niewygórowana cena i integralność z grą mogą jednak sprawić, że usługę przynajmniej wypróbują tysiące graczy. Jedno jest niemal pewne – Valve na swoim pomyśle może całkiem nieźle zarobić. 

Szukasz innych darmowych strzelanek? Sprawdź gry Call of Duty: Warzone i WarframeKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO