Które lubimy najbardziej?

Najlepsze filmy w reżyserii Woody'ego Allena. Woody Allen - pięć najlepszych filmów reżysera

Woody Allen to jeden z najbardziej oryginalnych twórców ostatnich lat. Jego filmy są mocno charakterystyczne, jeśli nie powiedzieć, że specyficzne - tak naprawdę po kilku minutach jesteśmy w stanie określić, że produkcja, którą oglądamy, to produkcja Woody'ego Allena

Jego kariera rozpoczęła się od pisania tekstów do programu "Your Show of Shows". W 1961 roku próbował swoich sił jako komik, ale ostatecznie zdecydował się na pozostanie reżyserem. W 1965 roku wydał pierwszy film - "Co słychać koteczku?". Był 20 razy nominowany do Oscara, a trzykrotnie udało mu się zdobyć tę nagrodę. Dlatego postanowiliśmy przedstawić pięć naszych ulubionych filmów Woody'ego Allena. Który z nich lubicie najbardziej? A może jakiś inny znajduje się na szczycie waszego prywatnego notowania? Podzielcie się z nami informacjami! 

"O północy w Paryżu" 

Bardzo mocno i uważnie musicie oglądać tę produkcję, aby dokładnie zrozumieć, co autor chciał przekazać. W filmie śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez i Gil przybywają do światowej stolicy romansu, aby zaplanować ślub. Jednak wierność i miłość tych dwojga zostanie wystawiona na próbę, ponieważ na ich drodze pojawią się idealne materiały na kochanków - znawca sztuki Paul i zmysłowa muza Adriana. Największy hit Woody'ego Allena ostatnich lat, który warto zobaczyć. No i macie ku temu okazję - film "O północy w Paryżu" dostępny jest na platformie Netflix

Materiały promocyjne filmu

"Co nas kręci, co nas podnieca" 

Woody Allen uraczy nas niesamowitą komedią. 20-letnia prowincjuszka Melody trafia do wielkiego miasta, szukając dla siebie lepszych perspektyw. Znajduje schronienie i miłość pod dachem niejakiego Borisa, który jest niesamowicie charyzmatycznym mężczyzną. Jest jednak dużo od niej starszy. Kiedy matka Melody dowiaduje się o związku swojej córki - próbuje skłócić ją z Borisem i posłać wprost w ramiona przystojnego aktora Randy'ego. Niespodziewanie sama zostaje ugodzona strzała Amora. Poza tym jedną, a kilkoma! Szalony romans Marietty z dwoma mężczyznami rozstrzygnie na dobre - "Co nas kręci, co nas podnieca". 

"Wszystko gra" 

Tym razem dostajemy film, który opowiada o pewnym młodym Irlandczyku, który postanawia zrezygnować z kariery tenisisty i zatrudnia się w prestiżowym klubie tenisowym w Londynie. Chris poznaje tam niejakiego Toma, syna bogatych rodziców, a także jego siostrę Chloe. Szybko wkrada się do rodziny, a wszyscy są całkowicie oczarowani chłopakiem. Pewnego razu poznaje Nolę - narzeczoną Toma, która jest amerykanką i przyjechała do Londynu, bo chciałaby tutaj robić karierę i studiować aktorstwo. Chris jest zachwycony Noly. I nie może przestać o niej rozmyślać - ani podczas romansowania z Chloe, ani nawet po ślubie z dziewczyną... Film "Wszystko gra" jest absolutnie warty zobaczenia! 


"Vicky Cristina Barcelona" 

Vicky i Cristina to dwie młode Amerykanki, które przyjeżdżają na ogniste wakacje do pięknej Barcelony. Vicky jest bardzo inteligentną i czułą kobietą, która niebawem ma wyjść za mąż. A Cristina to jej kompletne przeciwieństwo - szuka uciech seksualnych i emocjonalnie odstaje od swojej koleżanki. Podczas wakacji obie dziewczyny dają wciągnąć się w bardzo emocjonalną i namiętną relację z Juanem Antonio, charyzmatycznym malarzem. Mężczyzna jest uwikłany w skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną - Marią Eleną. "Vicky Cristina Barcelona" to film bardzo zabawny, inteligentny, ale jednocześnie pouczający. Pokazuje miłość w każdym jej wydaniu. 

"Annie Hall" 

Film Woody'ego Allena z 1977 roku. Co ciekawe - Woody zagrał tutaj glówną rolę. Życie Alvy Singera, jednego z najzabawniejszych i najbardziej błyskotliwych komików na Manhattanie, zmienia sie, kiedy jego najlepszy przyjaciel - Rob - przedstawia go pięknej piosenkarce z nocnego klubu - Annie Hall. Alvy nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo ją kocha, dopóki kobieta nie porzuca go dla kochanka. Właśnie wtedy Alvy zaczyna robić wszystko, aby odzyskać to, co kocha najbardziej. I to właśnie jest prawdziwa miłość. "Annie Hall" to wspaniały film, który musi zobaczyć każdy! 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO