Znacie wszystkie?

Sandra Bullock – najlepsze filmy z udziałem aktorki

Sandra Bullock od lat należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich aktorek. Swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiała już w dzieciństwie, a zaraz po zakończeniu edukacji zaczęła asystować przy produkcji filmów. Zadebiutowała w 1987 roku w filmie „Hangman”. Pierwszym większym występem była dla niej drugoplanowa rola w „Człowieku-demolce” z 1993 roku, w którym zagrała u boku Sylvestra Stallone i Wesleya Snipesa. Prawdziwy rozgłos przyniosła jej z kolei rola w filmie „Speed: Niebezpieczna prędkość”, w którym wystąpiła u boku Keanu Reevesa. Z czasem gwiazda doczekała się wielu prestiżowych nagród, a za rolę w filmie „Wielki Mike: The Blind Side” otrzymała Oscara. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdy, które zasługują na szczególną uwagę:

1. „Wielki Mike: The Blind Side”, reż. J. L. Hancock (2009)

Scenariusz filmu „Wielki Mike: The Blind Side” został oparty na książce „The Blind Side: Evolution of the Game” Michaela Lewisa. Przedstawia prawdziwą historię Leigh Anne Touhy, w którą wcieliła się Sandra Bullock. Jest ona silną kobietą i matką dwojga dzieci, która w życiu kieruje się chrześcijańskimi wartościami. Pewnego dnia razem z mężem poznają bezdomnego nastolatka Michaela, któremu obce jest rodzinne życie w dostatku. Postanawiają się nim zaopiekować. Z czasem Michael, otoczony miłością i wsparciem nowej rodziny, wyrasta na gwiazdę amerykańskiego futbolu.

wikipedia.org

2. „Ja cię kocham, a ty śpisz”, reż. Jon Turteltaub (1995)

W filmie „Ja cię kocham, a ty śpisz” Bullock zagrała Lucy, która sprzedaje bilety w metrze. Codziennie rano podczas pracy obserwuje przechodzącego przez stację młodego i zamożnie wyglądającego mężczyznę, w którym zaczyna się podkochiwać. Wszystko przybiera niespodziewany obrót, gdy Lucy ratuje mu życie, gdy ten wpada pod pociąg. Ukochany dziewczyny niestety nie wychodzi z tego wypadku bez uszczerbku na zdrowiu – trafia do szpitala i popada w śpiączkę. Odwiedzająca go Lucy spotyka na miejscu rodziców mężczyzny, którzy sądzą, że jest ona narzeczoną ich syna.

3. „Totalna magia”, reż. G. Dunne (1998)

Film „Totalna magia” przedstawia zabawną historię dwóch sióstr, w których żyłach płynie krew czarownic. Po śmierci rodziców, kilkuletnie Sally (Sandra Bullock) i Gilian przeprowadzają się do starej willi należącej do ich ciotek. Razem z nimi uczą się tajników magii. Nie wiedzą jednak, że na kobiety z ich rodu nałożona jest klątwa – gdy się zakochują, ściągają śmierć na siebie i na swoich wybranków. Gdy Sally jest już dorosła, postanawia rozpocząć normalne życie na własną rękę. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Sally się zakochuje, a jej siostra uwodzi niewłaściwą osobę.


4. „Miasto gniewu”, reż. P. Haggis (2004)

Film „Miasto gniewu” ukazuje 36 godzin z życia kilkunastu osób, które są zwykłymi miszkańcami Los Angeles. Wśród nich jest ambitny prokurator i jego rozkapryszona żona, sfrustrowany policjant  o rasistowskich poglądach i jego młody partner, czarnoskóry reżyser telewizyjny z żoną, irański sklepikarz z córką, latynoski monter instalacji alarmowych, nie lubiące konfliktów koreańskie małżeństwo, dwóch śledczych i złodzieje samochodów. W pewnym momencie drogi tych wszystkich osób się ze sobą krzyżują, co doprowadza do zupełnej katastrofy. Film został nagrodzony trzema Oscarami.

5. „Narzeczony mimo woli”, reż. A. Fletcher (2009)

W filmie „Narzeczony mimo woli" aktorka wcieliła się w rolę Margaret Tate, która pracuje na wysokim stanowisku w nowojorskim wydawnictwie. Gdy jej kariera nabiera rozpędu, pojawiają się pewne komplikacje. Okazuje się, że jako Kanadyjka zaniedbała procedury wizowe, przez co grozi jej deportacja z USA. Postanawia więc rozwiązać ten problem poprzez szybkie zamążpójście. Oświadcza swoim przełożonym, że wychodzi za swojego asystenta Andrew. Gdy zaskoczony mężczyzna próbuje się sprzeciwiać, Margaret grozi mu, że w takim razie pozbawi go posady. Zrezygnowany Andrew zabiera ją więc na Alaskę, żeby przedstawić „narzeczoną" swoim rodzicom.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO