Nie tylko "Pulp Fiction"

Samuel L. Jackson - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Samuel L. Jackson obecnie zalicza się do grona najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Co ciekawe, początkowo zamierzał zostać architektem. Podczas studiów zgłosił się na przesłuchanie do musicalu wystawianego na uczelni. Tak mu się spodobała gra na scenie, że postanowił zmienić kierunek edukacji i rozpoczął studia aktorskie. W 1972 roku otrzymał pracę w programie „The Cosby Show” i wkrótce zaczął występować również na Broadwayu. W 1988 roku zadebiutował na wielkim ekranie w filmie „School Daze” Spike’a Lee. Największy rozgłos przyniosły mu lata dziewięćdziesiąte, kiedy wystąpił w takich głośnych produkcjach jak „Czas patriotów”, „Park jurajski” czy „Pulp Fiction”. Za rolę w tym ostatnim obrazie był w 1995 roku nominowany do Oscara. Popularność przyniósł mu także udział w filmach z serii „Gwiezdne wojny”, między innymi w „Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które zdecydowanie warto obejrzeć:

1. „Pulp Fiction”, reż. Q. Tarantino (1994)

„Pulp Fiction” przedstawia historię płatnych morderców, Julesa (Samuel L. Jackson) i Vincenta, którzy dostają zlecenie odzyskania tajemniczej walizki bossa mafii skradzionej przez przypadkowych złodziei. W tym samym czasie Vincent dostaje dodatkową robotę – podczas nieobecności swojego szefa ma się opiekować jego niesforną żoną, Mią. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy Mia przedawkowuje narkotyki, a Vincent i Jules przypadkowo zabijają swojego zakładnika. Tymczasem bokser Buch, otrzymuje dużą sumę za przegranie swojej walki. Wygrywa ją jednak, niechcący zabijając swojego przeciwnika, przez co wpada w poważne tarapaty.

"Nienawistna ósemka"/Materiały promocyjne

2. „Nienawistna ósemka”, reż. Q. Tarantino (2015)

Akcja filmu „Nienawistna ósemka” rozgrywa się kilka lat po wojnie secesyjnej. Przez pustkowia Wyoming wędrują łowca nagród John Ruth oraz zbiegła kryminalistka Daisy Domergue. Ruth zamierza doprowadzić kobietę przed wymiar sprawiedliwości. W pewnym momencie na swojej drodze spotykają innego łowcę nagród, majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), który jest okryty wyjątkowo złą sławą. Towarzyszy mu samozwańczy szeryf Chris Mannix. Cała grupa udaje się w stronę miejscowości The Rock. Wkrótce dołączają się do nich kolejni czterej nieznajomi. Gdy rozpoczyna się gwałtowna nawałnica, ósemka podróżników zaczyna wątpić, czy uda im się dotrzeć do The Rock.

3. „Bodyguard zawodowiec”, reż. P. Hughes (2017)

Film „Bodyguard Zawodowiec” opowiada o szefie elitarnej firmy ochroniarskiej, Michaelu Bryce, który z powodu zawalenia jednego z najważniejszych zadań w karierze stracił swoją pozycję. Mężczyzna, który wciąż pracuje jako ochroniarz, ale na o wiele niższym szczeblu, wkrótce zostaje zatrudniony do ochrony płatnego zabójcy Dariusa Kincaida (Samuel L. Jackson), którego musi przetransportować na proces. Kincaid ma zeznawać przeciwko zbrodniarzowi wojennemu, który dopuścił się ludobójstwa. W krok za nimi podążają liczni agenci, a także łowcy nagród i płatni mordercy. Przestępca spróbuje wykorzystać tę sytuację, żeby nie dopuścić do procesu.


4. „Szklana pułapka 3”, reż. J. McTiernan (1995)

Akcja „Szklanej pułapki 3” rozpoczyna się w momencie, gdy w samym centrum Nowego Jorku dochodzi do wielkiej eksplozji. Terrorysta Simon Gruber od pewnego czasu detonuje bomby w najbardziej ruchliwych częściach miasta. Tym razem grozi, ze podłoży ładunek pod jedną z lokalnych szkół. Bezradna policja prosi o pomoc porucznika Johna McClane’a. Wkrótce, z pewnych zaskakujących przyczyn, w walce z groźnym przestępcą pomaga mu Zeus Carver (Samuel L. Jackson), właściciel sklepu elektronicznego. Gdy Gruber podkłada bomby w metrze i przedszkolu, rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem.

5. „Niezniszczalny”, reż. M. N. Shyamalan (2000)

Film „Niezniszczalny” opowiada o niezwykłym przypadku Davida Bunna, który jako jedyny wychodzi bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu z katastrofy kolejowej, w której ginie 131 osób. Niedługo później mężczyzna spotyka Elijaha Price’a (Samuel L. Jackson), który twierdzi, że wie, dlaczego David przeżył katastrofę. Wszystko co mówi brzmi zupełnie nieprawdopodobnie i David nie traktuje go poważnie. Elijah jednak nie odpuszcza i za wszelką cenę chce sprawić, żeby David poznał prawdę o swoim życiu.

Jeśli widzieliście już wszystkie filmy z naszej listy, koniecznie zobaczcie inną produkcję z udziałem Samuela L. Jacksona „Kingsman: Tajne służby”. Zachęcamy również do obejrzenia filmów „Tylko strzelaj” oraz „Święci z Bostonu 2”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO