Te produkcje trzeba zobaczyć!

Rowan Atkinson – nieokrzesany Mr. Bean. Poznajcie najlepsze filmy z udziałem aktora

Rowan Atkinson jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich aktorów. Swoją popularność zawdzięcza niezwykłemu talentowi komediowemu i oczywiście swojemu wrodzonemu wdziękowi. Co ciekawe, z wykształcenia wcale nie jest aktorem, ale magistrem nauk ścisłych. Podczas studiów na Oxfordzie zaczął występować w uczelnianych grupach teatralnych i kabaretach, gdzie poznał bliżej środowisko związane z filmem oraz teatrem. Po ukończeniu studiów stał się zawodowym komikiem i zaczął występować w całym kraju. Przed kamerami zadebiutował w 1971 roku w pilocie autorskiego serialu „Rowan Atkinson presents… Canned Laughter”, który jednak nie wszedł do produkcji. Niedługo później doczekał się swojego pierwszego występu w programie telewizyjnym „Not the Nine O’Clock News”. Pierwszym ważnym filmem, w którym zagrał, był „Nigdy nie mów nigdy” z 1983 roku. Z czasem aktor zasłynął na całym świecie przede wszystkim dzięki roli niesfornego Jasia Fasoli. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które rozbawią was do łez:

1. „Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm”, reż. M. Smith (1997)

Film „Jaś Fasola: Nadziąga totalny kataklizm" to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach Jasia Fasoli. Tytułowy bohater pracuje jako woźny w National Gallery w Londynie. W pracy nie idzie mu jednak najlepiej i mówiąc delikatnie, jest niezbyt lubiany przez swoich współpracowników. Chociaż sprawia same kłopoty, nie można go zwolnić, ponieważ ma poparcie prezesa muzeum. W pewnym momencie okazuje się, że amerykański milioner kupił cenny obraz „Matka Whistlera”. Ma on zostać odsłonięty w galerii w USA. Pracownicy National Gallery znajdują więc okazję do pozbycia się Jasia Fasoli i wysyłają go do obcego kraju w roli eksperta w dziedzinie sztuki.

Plakat

2. „Cztery wesela i pogrzeb”, reż. M. Newell (1994)

Film „Cztery wesela i pogrzeb" przedstawia historię Charlesa, któremu nie udaje się zbyt długo wytrwać w jednym związku. Mężczyzna, który kobiety zmienia jak rękawiczki, pewnego dnia na weselu swojego przyjaciela spotyka piękną Amerkankę, Carrie. Spędza z nią noc. Następnego dnia Carrie proponuje mu wejście w związek, ale Charles odrzuca tę propozycję i rozstaje się z kochanką. Po pewnym czasie zaczyna jednak rozumieć, że zakochał się w Carrie. Kiedy jednak już jest zdecydowany, żeby powiedzieć jej o swoich uczuciach, dowiaduje się, że dziewczyna ma niebawem wyjść za mąż za bogatego i przystojnego Hamisha.

3. „Johnny English”, reż. P. Howitt (2003)

Brytyjskie służby specjalne tracą swojego najlepszego agenta MI1. Odkrył on, że ktoś planuje ukraść Klejnoty Koronne. Wkrótce na jego pogrzebie giną też niemal wszyscy agenci brytyjskiego wywiadu. Cała nadzieja zostaje w Johnnym Englishu (Rowan Atkinson), który jako agent przez całe życie zajmował się papierkową robotą. Zawsze jednak marzył o pracy prawdziwego agenta. Gdy w końcu może spełnić swoje marzenia, wraz z pomocnikiem Boughem rusza do akcji. Nie udaje mu się jednak zapobiec kradzieży Klejnotów Koronnych, które rabuje niejaki Pascal Sauvage. Wkrótce się okazuje, że przestępca chce przejąć władzę nad całą Anglią.


4. „Wyścig szczurów”, reż. J. Zucker (2001)

Film przedstawia historię kilku nieznanych sobie osób, których losy splatają się pewnego dnia w samym środku stolicy hazardu, Las Vegas. Otrzymują tam nietypową propozycję. Mają możliwość wzięcia udziału w grze, w której stawką są dwa miliony dolarów. Biorący w niej udział gracze nie wiedzą jednak, że każdy ich najmniejszy ruch będzie śledzony przez bogatego organizatora gry i innych milionerów, którzy postawili olbrzymie kwoty na poszczególnych zawodników. Nieświadomi niczego uczestnicy używają wszelkich i niekoniecznie uczciwych sztuczek, żeby zdobyć nagrodę. Rozpoczyna się prawdziwy wyścig szczurów.

5. „Wakacje Jasia Fasoli”, reż. S. Bendelack (2007)

Pewnego dnia Jaś Fasola dowiaduje się, że zdobył pierwszą nagrodę w parafialnej loterii – są nią tygodniowe wakacje na południu Francji i kamera wideo. Uradowany Fasola wybiera się więc na wielką wyprawę. Bardzo szybko jednak jego podróż przez słoneczną Rivierę zamienia się w pasmo samych niepowodzeń. Jaś Fasola gubi swój bagaż, a co więcej zupełnie przypadkiem staje się opiekunem pewnej nieletniej osoby. Musi zrobić wszystko, żeby dotrzeć do Cannes, gdzie ma oddać swojego podopiecznego w dobre ręce. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO