"Pretty Woman" i nie tylko

Richard Gere – najlepsze filmy z aktorem. Te tytuły trzeba znać!

Richard Gere niewątpliwie jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich aktorów. Karierę rozpoczął w 1973 roku, gdy wystąpił w telewizyjnym dramacie „Chelsea D.H.O.". Dwa lata później zadebiutował na wielkim ekranie w filmie „Raport dla komisarza”. Z czasem zaczął występować w coraz większych hollywoodzkich produkcjach, a dzięki swojemu charakterystycznemu wizerunkowi był najchętniej obsadzany w rolach filmowych amantów. Nie bez powodu najbardziej znanymi produkcjami z jego udziałem są komedie romantyczne, takie jak „Pretty Woman”, „Zatańcz ze mną” czy „Uciekająca panna młoda”. Należy jednak podkreślić, że aktor świetnie się odnajduje również w innych kreacjach. Gwiazdor był czterokrotnie nominowany do Złotego Globu, a w 2003 roku otrzymał tę statuetkę za występ w musicalu „Chicago”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Richarda Gere’a, które należą do najlepszych w jego karierze:

1. „Chicago”, reż. B. Marshall (2002)

„Chicago” przedstawia historię Roxie Hart, która marzy o karierze musicalowej piosenkarki. Jej idolką jest kabaretowa aktorka, Velma Kelly, która niedawno z zimną krwią zamordowała swojego męża i siostrę. Gdy kochanek oszukuje naiwną Roxie, że pomoże jej w karierze, kobieta zabija go i trafia do tego samego więzienia, w której przebywa jej idolka. Na miejscu znany adwokat Billy Flynn (Richard Gere) zgadza się podjąć sprawę Roxie, a także pokierować jej dalsza karierą. Kelly nie zamierza jednak tak łatwo oddać swojej sławy w ręce początkującej piosenkarki. Zaczyna knuć intrygę, która może przekreślić wszelkie marzenia Roxie.

"Mój przyjaciel Hachiko"/Materiały prasowe

2. „Pretty Woman”, reż. G. Marshall (1990)

Bohaterką filmu „Pretty Woman” jest piękna prostytutka Vivian Ward. Pewnego dnia przypadkiem spotyka wpływowego i bogatego biznesmena Edwarda Lewisa (Richard Gere), który proponuje jej, żeby przez tydzień pełniła u jego boku rolę „damy do towarzystwa”. Zachęcona wysokim honorarium Vivian przystaje na tę propozycję i zaczyna mieszkać razem z Edwardem w luksusowym hotelowym apartamencie. Biznesmen po pewnym czasie z zaskoczeniem odkrywa, że Vivian ma wiele wrodzonego i naturalnego wdzięku. Z fascynacją obserwuje, jak pod jego opieką przemienia się w prawdziwą damę. Wkrótce między dwojgiem zaczyna się rodzić szczególna więź.

3. „Niewierna”, reż. A. Lyne (2002)

„Niewierna” opowiada o Connie i Edwardzie (Richard Gere), którzy są małżeństwem w średnim wieku. Już od wielu lat wiodą udane i pozornie szczęśliwe życie. Jednak z czasem w ich codzienność zaczyna się wkradać rutyna i nuda. Wówczas Connie poznaje młodego Francuza Paula Martela, z którym wdaje się w namiętny romans. Nowo poznany mężczyzna daje jej wszystko, czego nie otrzymywała od Edwarda. Kochankowie zaczynają się potajemnie spotykać w mieszkaniu Paula w Soho. Wkrótce Edward zaczyna przeczuwać, że w jego małżeństwie dzieje się coś niedobrego. Gdy dowiaduje się o zdradzie żony, dochodzi do tragedii.


4. „Mój przyjaciel Hachiko”, reż. L. Hallström (2009)

 W filmie „Mój przyjaciel Hachiko” Richard Gere wcielił się w profesora Parkera Wilsona, który na dworcu kolejowym znajduje szczeniaka rasy Akita. Mężczyzna zabiera go i rozpoczyna poszukiwania chętnych do przygarnięcia psa. Nikt się jednak nie zgłasza, a rodzina profesora przywiązuje się do czworonoga. Ostatecznie pies otrzymuje imię Hachiko i z czasem wyrasta na mądrego oraz najbardziej oddanego przyjaciela Wilsona. Pies codziennie rano i bez względu na pogodę odprowadza swojego pana na stację, a po południu przychodzi, żeby powitać go na peronie. Ten uroczy rytuał trwa do czasu, gdy pewnego dnia profesor nie wraca z pracy...

5. „Lęk pierwotny”, reż. G. Hoblit (1996)

Bohaterem filmu „Lęk pierwotny” jest Martin Vail (Richard Gere), który uchodzi za jednego z najlepszych prawników w całym Chicago. Pewnego dnia dochodzi do brutalnego morderstwa arcybiskupa. W pobliżu miejsca zbrodni po ucieczce przed policją zostaje chwytany młody ministrant Aaron Stampler, który jest cały pokryty krwią. 19-latek trafia do aresztu i przez cały czas twierdzi, że jest niewinny. Vail postanawia zająć się za darmo jego nietypową sprawą. Wkrótce rozpoczyna się skomplikowany proces, podczas którego wychodzą na jaw mroczne sekrety z życia księdza.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie zachęcamy do obejrzenia poruszającego historycznego filmu „Miasto 44”. Jeśli natomiast jesteście złaknieni rozrywki, koniecznie zobaczcie „Jackass 3-D” oraz animowany film „Skubani”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO