Allie ze slynnego "Pamiętnika"

Rachel McAdams - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról

Rachel McAdams jest jedną z najpopularniejszych kanadyjskich aktorek. Karierę rozpoczęła zaraz po ukończeniu studiów na wydziale teatralnym w 2001 roku. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „My Name is Tanino” z 2002 roku. W amerykańskiej produkcji po raz pierwszy wystąpiła w tym samym roku, w komedii „Gorąca laska”. Udział w filmie otworzył jej drzwi do hollywoodzkiej kariery i z czasem aktorka zaczęła występować w takich głośnych filmach jak „Wredne dziewczyny” czy „Pamiętnik”, w którym zagrała u boku Ryana Goslinga. Gwiazda znana jest przede wszystkim z komedii i filmów romantycznych, ale świetnie odnajduje się również w innych rolach. Najlepszym dowodem na to jest stworzona przez nią kreacja w filmie „Spotlight”, za którą w 2016 roku była nominowana do Oscara. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem McAdams, które należą do najważniejszych w jej karierze:

1. „Pamiętnik”, reż. N. Cassavetes (2004)

„Pamiętnik” opowiada o historii dwóch osób, Allie (Rachel McAdams) i Noaha, którzy poznają się podczas wakacji. Para szybko się w sobie zakochuje, ale rodzice dziewczyny sądzą, że to jest tylko przelotny wakacyjny romans. Gdy się jednak okazuje, że młodych ludzi łączy naprawdę silne uczucie, rodzice Allie zabierają ją z powrotem do Nowego Jorku. Po wyjeździe Noah codziennie pisze listy do ukochanej, które nigdy nie trafiają w jej ręce, ponieważ ukrywa je matka. Wkrótce wybucha wojna, podczas której Allie zajmuje się rannymi żołnierzami. W szpitalu poznaje Lona Hammonda, który jej się oświadcza. Młoda kobieta nie potrafi jednak zapomnieć o dawnej miłości.

"Czas na miłość"/Materiały prasowe

2. „Czas na miłość”, reż. R. Curtis (2013)

Bohaterem filmu „Czas na miłość” jest Tim Lake, który w wieku 21 lat odkrywa, że potrafi podróżować w czasie. Wkrótce okazuje się, że wszyscy mężczyźni z jego rodziny wraz z jego ojcem są obdarzeni tą niezwykłą umiejętnością. Tim postanawia więc skorzystać z tej okazji i znaleźć dziewczynę. Gdy wyrusza do Londynu, poznaje śliczną Mary (Rachel McAdams). Para zakochuje się w sobie, ale niespodziewane zawirowania w czasoprzestrzeni sprawiają, że wcale jej nie poznał. Młody mężczyzna próbuje jeszcze kilka razy zdobyć serce ukochanej, za każdym razem przeżywając z nią inny moment swojego życia. Czy uda mu się uporządkować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość?

3. „Spotlight”, reż. T. McCarthy (2016)

„Spotlight” przedstawia prawdziwą historię nagrodzonego Pulitzerem śledztwa, które przeprowadzili dziennikarze dziennika „The Boston Globe”. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy nowy redaktor naczelny po przeczytaniu artykułu na temat księdza, który został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci, postanawia zająć się tą sprawą. Tworzy zespół reporterów składający się z Waltera Robinsona, Sachy Pfeiffer (Rachel McAdams), Matta Carrolla i Michaela Rezendesa. Wkrótce rozpoczynają dziennikarskie śledztwo, podczas którego docierają do dorosłych, którzy byli molestowani w dzieciństwie. Opublikowane na łamach gazety efekty dochodzenia wstrząsną Ameryką i światem.


4. „O północy w Paryżu”, reż. W. Allen (2011)

W filmie „O północy w Paryżu” Rachel McAdams wcieliła się w Inez, która wraz z rodzicami i narzeczonym Gilem przyjeżdża do Paryża. Para wkrótce się przekonuje, że wcale nie tworzy tak dobranego zespołu, jak im się wydawało. Ich dalsze losy zostają wystawione na próbę, gdy na ich drodze stają znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana. Podczas, gdy Gil daje się pochłonąć nocnym podróżom w przeszłość, Inez wolne chwile spędza ze swoją dawną miłością z okresu studiów. Z czasem się okaże, czy związek Inez i Gila przetrwa pobyt w pełnym niespodzianek mieście zakochanych.

5. „Do utraty sił”, reż. A. Fuqua (2015)

Film „Do utraty sił” przedstawia historię Billy’ego Hope’a, który dzięki ciężkiej pracy osiągnął wszystko, czego zawsze pragnął – ma kochającą żonę Maureen (Rachel McAdams), śliczną córkę i wielkie sukcesy sportowe na koncie. Wszystko to traci jednego dnia. Gdy sięga dna, musi zacząć wszystko od nowa. Wkrótce wsparcie znajduje w legendarnym trenerze bokserów amatorów i Billy rozpoczyna największą walkę swojego życia, dzięki której może odzyskać utracone zaufanie bliskich. Odbędzie się ona nie tylko na ringu, ale przede wszystkim poza nim. Czy wróci jeszcze do niego to, co tak bardzo kochał?

Obejrzeliście już wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie zobaczcie porywający film akcji „Teoria spisku”. Polecamy również zapoznać się z takimi produkcjami jak „Genesis 2.0” oraz „Casino Royale”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO