To trzeba zobaczyć!

Pierce Brosnan - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Pierce Brosnan jest jednym z najpopularniejszych irlandzkich aktorów. Aktorstwem zaczął się interesować za sprawą swojego ojczyma – gdy zabrał go do kina na trzeci film o przygodach agenta 007 „Goldfinger”, Brosnan podjął decyzję, że zostanie aktorem. W wieku piętnastu lat zaczął występować w cyrku jako połykacz ognia, a później związał się z eksperymentalnymi grupami teatralnymi. Wkrótce rozpoczął studia aktorskie w Drama Centre w Londynie. Na scenie po raz pierwszy wystąpił w 1976 roku w sztuce „Doczekać zmroku”. Przed kamerami zadebiutował w 1980 roku w telewizyjnym dramacie „Skok Murphy’ego”. Przełomowa dla jego kariery okazała się z kolei rola Rory’ego O’Maniona, w którego wcielił się w miniserialu „Irlandczycy”. Wkrótce posypały się propozycje udziału w kolejnych produkcjach, w tym między innymi w filmie „W obliczu śmierci” o Jamesie Bondzie. Z powodu innych zobowiązań aktor nie mógł przyjąć roli agenta 007, ale ponownie dostał ją w 1995 roku w „GoldenEye”. wkrótce, dzięki późniejszym występom w kolejnych filmach z serii, stał się jednym z najsłynniejszych odtwórców roli Jamesa Bonda. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Pierce’a Brosnana, które warto znać:

1. „GoldenEye”, reż. M Campbell (1995)

W „GoldenEye” syndykat Janusa, który jest wpływowym mafiozem z Sankt Petersburga, wykrada z centrum kierowania bronią kosmiczną na Syberii urządzenie GoldenEye, które pozwala na uruchamianie bomb nuklearnych krążących na satelitach kosmicznych oraz dyskietki z programem umożliwiającym sterowanie urządzeniem. Po opuszczeniu budynków przestępcy wysadzają je w powietrze. Przeżywa to jedynie młoda programistka, Natalaya Simonova. MI6 natychmiast wysyła do Rosji swojego najlepszego agenta, Jamesa Bonda, z misją odzyskania śmiercionośnej maszyny.

 

"GoldenEye"/Materiały prasowe

2. „Kumple na zabój”, reż. R. Shepard (2005)

W filmie „Kumple na zabój” Pierce Brosnan wcielił się w Juliana Noble’a, który jest płatnym mordercą. Po latach spędzonych w zawodzie zaczyna jednak odczuwać nudę i powoli staje się coraz mniej profesjonalny. Wkrótce zaprzyjaźnia się z Dannym Wrightem, który jest handlowcem i prowadzi wyjątkowo przeciętne życie. Podczas zakrapianego spotkania w barze Julian wyznaje Danny’emu, czym się na co dzień zajmuje i prosi go o pomoc przy wykonaniu jednego ze zleceń. Danny odmawia mu jednak. Po pewnym czasie Julian znajdzie się w sytuacji, w której jego przyjaciel nie będzie już mógł odmówić mu pomocy.

3. „Autor widmo”, reż. R. Polański (2010)

Film „Autor widmo” opowiada o byłym premierze Wielkiej Brytanii, Adamie Langu (Pierce Brosnan), który mieszka na jednej z wysp amerykańskiego kurortu i żyje w niemal zupełnej izolacji. Mężczyźnie doskwierają samotność oraz poczucie odcięcia od świata, do których przyczyniają się jego ochroniarze. Postanawia zlecić partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze spisanie swoich wspomnień, za które ma otrzymać dziesięć milionów dolarów. Jeszcze przed skończeniem książki McAr ginie w tajemniczych okolicznościach. Lang zatrudnia więc zawodowego ghostridera. Wkrótce pisarz odkrywa najskrytsze tajemnice polityka.


4. „Po zachodzie słońca”, reż. B. Ratner (2004)

Komedia „Po zachodzie słońca” opowiada o utalentowanym złodzieju Maxie (Pierce Brosnan) i jego pięknej partnerce Loli, którzy postanawiają przejść na emeryturę i osiedlić się na Rajskiej Wyspie na Bahamach. Ich ostatnie zadanie zakończyło się wielkim sukcesem i ukradli jeden z trzech słynnych brylantów Napoleona. Są więc spokojni o swoją przyszłość. Okazuje się jednak, że ich tropem wciąż podąża agent FBI Stan, który przez lata bezskutecznie ścigał przestępców. Uważa on, że para zamierza jeszcze zrobić skok na ostatni z brylantów francuskiego cesarza, który jest jednym z największych na świecie.

5. „Śmierć nadejdzie jutro”, reż. L. Tamahori (2002)

Akcja filmu „Śmierć nadejdzie jutro” rozpoczyna się w momencie, gdy James Bond (Pierce Brosnan) po brawurowym pościgu wpada w ręce wroga i trafia do północnokoreańskiego więzienia. Po kilkunastu miesiącach zostaje wypuszczony dzięki wymianie więźniów. Szef MI6 sądzi jednak, że podczas brutalnych tortur Bond wydał nazwiska innych agentów. Żeby odzyskać licencję oraz swoje dobre imię, agent 007 będzie musiał wyruszyć na kolejną niebezpieczną misję. Na swojej drodze spotyka dwie kobiety – piękną Jinx oraz Mirandę Frost, które odegrają kluczową rolę w jego zadaniu. Wkrótce będzie musiał zmierzyć się z szalonym multimilionerem Gustawem Gravesem.

Obejrzeliście już wszystkie filmy z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie inne produkcje z udziałem Pierce’a Brosnana, „Świat to za mało” oraz „Wesele w Sorrento”. Polecamy również komedię „Riwiera dla dwojga”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO