Jedna z najsłynniejszych twarzy kina

Nicolas Cage – najlepsze produkcje z udziałem aktora. Te tytuły trzeba znać!

Nicolas Cage jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Już w liceum zaczął występować w szkolnych przedstawieniach. W wieku 15 lat rozpoczął naukę w American Conservatory Theatre w San Fransico. Co ciekawe, aktor tak naprawdę ma na nazwisko Coppola. Zmienił je jednak na Cage zaczerpnięte od Luke’a Cage’a, który jest jednym z superbohaterów Marvel Comics, żeby nie korzystać z pozycji swojego sławnego wuja Francisa Forda Coppoli. Przed kamerami zadebiutował w 1981 roku w telewizyjnym filmie „Najlepsze czasy”. Przełomowy dla jego kariery okazał się rok 1984, w którym wystąpił w filmie „Ptasiek”. Stworzona przez niego kreacja zgarnęła mnóstwo pozytywnych recenzji i otworzyła mu drzwi do największych hollywoodzkich produkcji. Gwiazdor ma na swoim koncie Oscara oraz Złoty Glob za rolę w „Zostawić Las Vegas”. Wybraliśmy pięć filmów z udziałem aktora, które zdecydowanie trzeba zobaczyć:

1. „Zostawić Las Vegas”, reż. M. Figgis (1995)

„Zostawić Las Vegas” to opowieść o uzdolnionym scenarzyście Benie Sandersonie (Nicolas Cage), który zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mężczyzna coraz bardziej pogrąża się w depresji. Wkrótce szef zwalnia go z pracy i Benowi nie zostaje już wiele do stracenia. Postanawia rzucić wszystko i wyruszyć do Las Vegas, gdzie zamierza zapić się na śmierć. Gdy prowadzi samochód pod wpływem alkoholu, potrąca piękną prostytutkę Serę. Następnego dnia ponownie się spotykają. Ta niefortunnie rozpoczęta znajomość powoli zaczyna przeradzać się w głębokie uczucie. Oboje jednak mają bolesną świadomość, że ich związek nie może przetrwać.

"Pan życia i śmierci"/Materiały prasowe

2. „Con Air: Lot skazańców”, reż. S. West (1997)

Film „Con Air: Lot skazańców” przedstawia historię niedawno zwolnionego z odsiadywania kary Camerona Poe (Nicolas Cage), który chce jak najszybciej dotrzeć do żony i córeczki. W związku z tym decyduje się na transport samolotem, który przewozi najgroźniejszych kryminalistów. Wkrótce okazuje się, że to nie był najlepszy pomysł. Jeden ze skazańców, Cyrus Grissom, porywa samot grożąc przy tym śmiercią wszystkim strażnikom. Jego zapędy próbuje powstrzymać agent rządowy, który kieruje na ziemi akcją przejęcia samolotu. Jeśli mu się nie uda, jego zwierzchnicy wysadzą całą maszynę wraz z pasażerami w powietrze.

3. „Skarb narodów”, reż. J. Turteltaub (2004)

„Skarb narodów” opowiada o rodzinie Benjamina Franklina Gatesa (Nicolas Cage), która od pokoleń zajmuje się poszukiwaniem skarbu zakonu templariuszy, który ponoć został ukryty w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce Ben trafia na trop – na odwrocie Deklaracji Niepodległości odnajduje mapę prowadzącą do skarbu. Dowiaduje się o tym jednak groźny rywal Bena, Ian Howe. Ben postanawia więc ukraść cenny dokument i nie dopuścić do wcielenia planów swojego wroga w życie. W tej trudnej misji pomagają mu piękna archiwistka Abigail Chase oraz genialny technik Riley.


4. „Pan życia i śmierci”, reż. A. Niccol (2005)

Nicolas Cage w filmie „Pan życia i śmierci” wcielił się w postać Jurija Orłowa, który jest handlarzem bronią. Mężczyzna nie przejmuje się tym, komu sprzedaje swój towar i nieraz bywa, że zaopatruje obie walczące ze sobą strony. W ostatnim czasie nawiązał współpracę z dyktaturami w Afryce, które krwawo rozprawiają się ze swoimi wrogami i przynoszą Jurijowi największe zyski. Razem z Jurijem pracuje jego brat. Wkrótce jednak Jurij zostaje postawiony przed trudnym wyborem – zależnie od tego, na co postawi, straci swoją rodzinę lub prowadzony do tej pory wystawny styl życia. Za każdą decyzję poniesie bardzo wysoką cenę.

5. „Dzikość serca”, reż. D. Lynch (1990)

„Dzikość serca” to opowieść o Sailorze Ripley’u (Nicolas Cage), który po warunkowym wyjściu z więzienia postanawia wyjechać ze swoją ukochaną Lulą. Jej matka Marietta postanawia jednak zrobić wszystko, żeby były więzień nie zbliżał się do jej córki. Namawia więc swojego dawnego kochanka, który jest prywatnym detektywem, żeby odnalazł Lulę. W tym czasie nieświadoma niczego para zatrzymuje się w miasteczku Big Tuna, w którym poznają Bobby’ego Peru. Namawia on Sailora do udziału w napadzie.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie zobaczcie inne produkcje z udziałem Nicolasa Cage’a, „Skarb narodów: Księga tajemnic” i „Osiem milimetrów”. Polecamy również film „Ghost Rider 2”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO