Oglądałeś wszystkie?

Keanu Reeves filmy - najlepsze filmy, w których wystąpił Keanu Reeves

Keanu Reeves to jeden z najpopularniejszych aktorów w Hollywood, który ciężko pracował na swoją pozycję. W zasadzie każdy jeden film, w którym grał Reeves odniósł spory sukces, a sam aktor z pewnością nie może narzekać na swoją zgromadzoną fortunę. Mimo to pozostał całkiem zwykłym facetem, którego kochają miliony. Już niebawem będzie można zagrać w grę, w której pojawił się Reeves – mowa oczywiście o „Cyberpunk 2077”. Przypomnijmy sobie jednak najlepsza i największe kreacje Keanu Reevesa.

5. Moje własne Idaho

W tym filmie Keanu Reeves wciela się w w rolę Scotta Favora. Film opowiada o przyjaźni pomiędzy synem burmistrza Portland – Scottem, a Mikem Watersem. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że Scott prawie nigdy nie bywa w domu – jego głównymi hobby są narkotyki i męska prostytutka. Ponieważ Mike szuka matki – musi dostosować się do tego życia, które Scott wybrał jedynie dla buntu przeciwko swojemu ojcu. Jak może potoczyć się taka historia?

etonline.com

4. John Wick

Tutaj, w trzech częściach, Reeves wciela się w tytułowego Johna Wicka, który był kiedyś najlepszym płatnym zabójcą w USA. Postanowił się jednak wycofać, co zrobił dla swojej ukochanej żony. Kiedy ta zmarła – nie mógł pogodzić się z jej stratą, ale nie miał również czasu na przeżywanie żałoby. Rosyjski mafiosa zabrał mu to, co było dla niego najważniejszą pamiątką po zmarłej ukochanej. Wiadomo więc, że zemsta będzie jedynie kwestią czasu. Przestępczy świat zamiera kiedy dowiadują się, że John Wick znowu wrócił do pracy.
W dwóch kolejnych częściach jeszcze więcej sensacyjnego kina akcji. Koniecznie musicie zobaczyć „John Wick” i „John Wick 3”, które podbiły serca widzów.

3. Matrix

Skupmy się na pierwszej części tego filmu, która bezapelacyjnie była najlepsza. Tutaj Reeves wciela się w rolę Neo – hakera komputerowego, który dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym przyszło mu żyć to tylko obraz, którzy roboty przesyłają do jego mózgu. Neo przystaje do grupy Morfeusza, który przekazał mu tę wieść i dzięki temu dostrzega, że świat, w którym dotychczas żył to jedynie fikcja, a jego życie było nieustannie skierowane. Czym jest Matrix? Czemu służy. Koniecznie obejrzyj!


2. Adwokat diabła

W filmie „Adwokat diabła” Reeves wciela się w rolę Kevina Lomaxa, czyli niesamowitego adwokata prosto z Florydy. Ma niesamowitą karierę, do tej pory nie przegrał ani jednej sprawy, a jego przeciwnicy na sali sądowej boją się spotkania z nim. Nieważne jak bardzo jest skomplikowana, ile argumentów jest przeciw jego klientom – on i tak doprowadza sprawę do szczęśliwego finału. Ma również bardzo szczęśliwe życie prywatne – dzieli je z Mary Ann, swoją piękną żoną. Ma również dobre stosunki ze swoją matką. W końcu dostanie niesamowitą propozycję pracy – prosto z Nowego Jorku. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, kto będzie jego pracodawcą.

1. Speed: Niebezpieczna prędkość

Film znajduje się na pierwszym miejscu ze względu na to, że to właśnie on wylansował Reevesa i osiągnął wielki komercyjny sukces. A w dodatku u jego boku pojawiła się Sandra Bullock! Keanu pojawia się tutaj w roli oficera Jacka Travena. Kiedyś Traven, wraz z innym policjantem – Harrym Templem – pokrzyżowali plany pewnemu terroryście. Howard Payne groził, że wysadzi windę pełną pasażerów. A kiedy go powstrzymano – zapowiedział zemstę. I dotrzymał słowa. W jednym z autobusów miejskich zamontował bombę, która wybuchnie, jeśli tylko autobus zwolni poniżej 50 mil/h. Traven musi pomóc uratować pasażerów, nie dać się zabić i schwytać terrorystę. Nieoceniona okaże się również piękna Annie Porter.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO