Co warto zobaczyć?

Johnny Depp filmy - w jakich produkcjach pojawił się aktor? TOP 5 filmów z Deppem

Johnny Depp to jeden z najpopularniejszych aktorów w Hollywood. Grał w wielu popularnych i nagradzanych filmach i serialach. Zadebiutował w horrorze „Koszmar z ulicy Wiązów”. Jego popularność rozpoczęła się od filmu „Beksa” i surrealistycznej baśni Burtona - „Edward Nożycoręki”. To właśnie te dwa tytuły sprawiły, że Depp zyskał status prawdziwej gwiazdy. Od tego czasu zagrał w wielu innych produkcjach, które zostały ciepło przyjęte przez widzów. Jeśli jednak mamy wskazać kilka najlepszych kreacji Deppa – które by to były? Proponujemy wam nasze absolutne TOP 5 filmów, w których wystąpił Johnny Depp i które koniecznie trzeba obejrzeć!

Czy spośród filmów, które znajdą się poniżej któryś należy do waszych ulubionych? Zgadzacie się z naszymi typami? A może dodalibyście jakieś jak np. „Morderstwo w Orient Expressie”?

5. „Charlie i fabryka czekolady”

Film opowiada o ubogim Charlie Buckecie, który znajduje jeden z pięciu złotych biletów, który umożliwić miał zwiedzenie ogromnej fabryki czekolady. Fabryka Willy Wonki, w którego wciela się właśnie Johnny Depp, to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w miasteczku. Pracownicy tu nie wchodzą i nigdy nie wychodzą. Nikt nie ma pojęcia jak Wonce udało się stworzyć tak wspaniałą czekoladę. Dyrektor właśnie dlatego decyduje się przedstawić swoje czekoladowe imperium pięciu szczęśliwcom ze złotym biletem – dzięki niemu nie tylko zwiedzą fabrykę, ale również otrzymają zapas czekolady na całe życie. Jednemu z pięciu szczęśliwych przypadnie również nagroda specjalna.
Rola Deppa jest świetna – jest charyzmatycznym, ale bardzo specyficznym dyrektorem i wydaje się, że w takich rolach aktor sprawdza się najlepiej.

thejakartapost.com

4. „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”

Tutaj Depp wciela się w tytułową rolę Sweeneya Todda. Znowu jest mnóstwo mrocznego klimatu, jak na Burtona przystało, jest również niesamowita Bonham – Carter. Ale hej! Spójrzmy na Deppa, który kolejny raz doskonale odnalazł się w dość specyficznej roli. Film to ekranizacja broadwayowskiego musicalu, który jest niezwykle znany wśród musicali. Sweeney Todd w filmie przybywa do Londynu, z poczciwym młodym żeglarzem. Tutaj poznaje panią Nellie Lovett – właścicielkę cukierni. Kobieta rozpoznaje w Toddzie Benjamina Barkera, który kiedyś został wygnany z miasta. Kiedy jeszcze był Barkerem – zgwałcono jego żonę i porwano córkę. Poprzysiągł więc zemstę. Jako fryzjer zamierza podcinać gardła klientom i w ten sposób zaopatruje Lovett w nadzienie do ciastek, które wkrótce zyskują wielką popularność. Czy Sweeney wymierzy sprawiedliwość złoczyńcom, którzy zabili mu żonę?

3. „Piraci z Karaibów” - cała seria

Charyzmatyczny, z niesamowitym poczuciem humoru Jack Sparrow i jego morskie przygody. Depp doskonale przybrał tutaj rolę kapitana Sparrowa i przez wielu ta kreacja została uznana za najlepszą ze wszystkich, które miał w swoim życiu Depp. Filmy opowiadają o najróżniejszych przygodach pirata i o jego zmaganiach z różnymi napotkanymi problemami. Trzeba zobaczyć jak doskonale Depp wcielił się tutaj w rolę kapitana Sparrowa. Najlepszy film z całej serii? Większość widzów wskazuje na część "Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły".


2. „Las Vegas Parano”

W tym filmie z kolei Depp wciela się w rolę Raoula Duke’a i wraz z dr Gonzo wyrusza w podróż do Las Vegas. Rzecz dzieje się w roku 1971 i pokazuje niesamowitą przejażdżkę dwóch mężczyzn, którzy nie stronią od alkoholu i narkotyków. Przeżywają swój własny amerykański sen. Tyle, że na jawie. To dość surrealistyczny obraz, ale i w nim Depp spisał się naprawdę świetnie. Zdecydowanie jedna z tych pozycji, którą po prostu TRZEBA zobaczyć. "Las Vegas Parano" musi zostać obejrzane nawet przez tych, którzy nie przepadają za Deppem.

1. „Edward Nożycoręki”

Tak, tak, tak! Ten film z Deppem w roli głównej to prawdziwy majstersztyk. Depp wciela się tutaj w rolę delikatnego chłopaka-cyborga, który zamiast rąk ma nożyce. Nagle jego stwórca umiera, więc Edward zostaje sam w zamczysku, w którym został stworzony. Musi sobie jakoś poradzić ze światem, który go otacza. Pewnego dnia poznaje Peg, która zaprasza go do siebie. W ten sposób Edward walczy z nieufnością mieszkańców i zostaje ich nadwornym ogrodnikiem i fryzjerem, kreując niesamowite rzeźby z roślin i fryzury na głowie swoich klientów. Nikt jednak nie próbuje lepiej go poznać, zaprzyjaźnić się z nim i nie poświęcają mu zbyt wiele swojego zainteresowania. Wkrótce Edward poznaje Kim – śliczną córkę gospodyni. Jest ona tak samo wrażliwa jak on. Czy między nimi narodzi się miłość?


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO