Legenda włoskiego kina

Monica Bellucci - najlepsze filmy z udziałem aktorki. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Monica Bellucci jest jedną z najsłynniejszych włoskich aktorek. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko talentowi, ale także niezwykłej, południowej urodzie. Początkowo pracowała jako modelka. Przed kamerami zadebiutowała w 1990 roku, gdy wystąpiła we włoskim serialu „Życie u boku dzieci”. Rok później wystąpiła w filmie „La Riffa”, w którym zagrała zmuszoną do uprawiania prostytucji Francescę. Po pewnym czasie w jednym z magazynów dostrzegł ją Francis Ford Coppola, który zafascynowany jej urodą przydzielił jej niewielką rolę narzeczonej wampira w filmie „Drakula” z 1992 roku. Od tego czasu kariera aktorki nabrała rozpędu i posypały się propozycje udziału w kolejnych produkcjach. Z czasem Bellucci zyskała miano jednej z najpiękniejszych gwiazd w historii kina. Wybraliśmy pięć filmów jej z udziałem, które zdecydowanie warto zobaczyć:

1. „Malena”, reż. G. Tornatore (2000)

Akcja filmu „Malena” rozgrywa się latem 1941 roku w małym, sycylijskim miasteczku Castelcuto. Pewnego dnia przyjeżdża do niego piękna i tajemnicza Malena (Monica Bellucci), której mąż walczy na froncie. Każde jej pojawienie się na uliczkach miasta zamienia się w prawdziwy spektakl – jej każdy ruch śledzą pożądliwe oczy okolicznych mężczyzn, a także ich zazdrosne żony. Malenę śledzi również grupka nastolatków na rowerach. Jednym z nich jest Renato Amoroso, który popada w prawdziwą obsesję na punkcie kobiety. Zaczyna wyobrażać sobie, że przeżywa z nią gorący romans. Gdy mąż Maleny ginie na froncie, sytuacja w miejscowości przybiera nieoczekiwany obrót.

Plakat

2. „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, reż. A. Chabat (2002)

„Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” przenosi nas do 52 roku przed narodzeniem Chrystusa. Rzymianie jeszcze nie podbili całej Galii, chociaż we władanie objęli już Egipt rządzony przez Kleopatrę (w tej roli Bellucci). Pewnego dnia piękna królowa proponuje Juliuszowi Cezarowi zakład – jeśli jej ludzie zdołają wybudować najwspanialszy pałac pośrodku pustyni w ciągu trzech miesięcy, będzie on musiał przyznać, że Egipcjanie są najpotężniejszym ludem na całym świecie. Kleopatra zatrudnia więc architekta, któremu zleca to graniczące z możliwością zadanie. Architekt postanawia więc odnaleźć legendarny eliksir mocy, zażywany przez barbarzyńskich Gallów.

3. „Nieodwracalne”, reż. G. Noé (2002)

Film przedstawia historię Marcusa, który na jednej z imprez zupełnie traci świadomość. Jego ukochana Alex (Monica Bellucci) postanawia więc opuścić przyjęcie i samotnie wrócić do domu. Po drodze pada ofiarą niezwykle brutalnego gwałciciela, który wykorzystuje ją seksualnie, a następnie bije do nieprzytomności. Gdy Marcus dowiaduje się o tych wydarzeniach, wpada we wściekłość i razem ze swoim przyjacielem postanawia osobiście ukarać sprawcę. Rozpoczynają śledztwo, którego tropy prowadzą do człowieka znanego pod pseudonimem Soliter. Wkrótce trafiają do klubu S-M dla homoseksualistów.


4. „Łzy słońca”, reż. A. Fuqua (2003)

Film „Łzy słońca" przedstawia historię weterana amerykańskich sił specjalnych por. Watersa, który zostaje wysłany z niebezpieczną misją do trawionej wojną Afryki. Ma uratować dr Lenę Hendricks (Monica Bellucci), która prowadzi tam misję. Kobieta odmawia jednak porzucenia uchodźców, którymi się opiekuje. Waters staje więc przed trudnym wyborem. Może albo wykonać rozkazy przełożonych, albo podążyć za głosem własnego sumienia. Niebawem razem z lekarką wyrusza na niebezpieczną przeprawę przez dżunglę. Śledzą ich jednak uzbrojeni rebelianci, których celem jest zlikwidowanie oddziału Watersa i uchodźców.

5. „Apartament”, reż. G. Mimouni (1996)

„Apartament” opowiada o losach Maxa, który jest młodym pracownikiem prężnie rozwijającej się firmy informatycznej. Niebawem ma poślubić siostrę swojego szefa, Muriel. Wcześniej jednak musi odbyć służbową podróż do Tokio. Na miejscu umawia się w restauracji z japońskim kontrahentem. W pewnym momencie wydaje mu się, że słyszy głos Lisy (Monica Bellucci), w której niegdyś się podkochiwał. Gdy się obraca, kobieta wybiega z restauracji, zostawiając przypadkowo klucz do pokoju hotelowego. Max postanawia ją odnaleźć.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO