Który zasługuje na pierwsze miejsce?

Meryl Streep - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról aktorki

Meryl Streep bez wątpienia jest jedną z najsłynniejszych aktorek w historii kina. Zawdzięcza to między innymi swojemu niezwykłemu talentowi, dzięki któremu jest w stanie odgrywać bardzo zróżnicowane role. Swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiała na deskach teatru. Zadebiutowała w 1971 roku w sztuce „The Playboy of Seville”. W 1977 roku wystąpiła w filmie telewizyjnym „The Deadliest Season”, a także w tym samym roku zagrała drugoplanową rolę w filmie „Julia”. Prawdziwy rozgłos przyniosły jej z kolei występy w „Łowcy jeleni” z 1978 roku oraz „Sprawie Kramerów”, za które była nominowana do Oscara. Gwiazda ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, wśród których znalazły się trzy Oscary i kilka Złotych Globów. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, z którymi warto się zapoznać:

1. „Diabeł ubiera się u Prady”, reż. D. Frankel (2006)

Ekranizacja powieści Lauren Weisberger ukazuje losy Andy Sachs, która jest piękna i inteligentna, ale nie ma wyczucia stylu. Stara się o posadę asystentki Mirandy Priestly (Meryl Streep), która jest redaktorem naczelnym jednego z największych modowych pism. Bezwzględna i surowa Miranda, dla której moda jest całym światem, nie pozostawia na niemodnie ubranej Andy suchej nitki. Z pewnych względów daje jej jednak szansę na pracę u swego boku, wystawiając na próbę odporność psychiczną swojej nowej pracownicy. Andy podejmuje walkę o przetrwanie w bezlitosnym świecie mody nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, jak zaczyna on wpływać na jej osobowość.

wikipedia.org

2. „Wybór Zofii”, reż. A. J. Pakula (1982)

Oparty na powieści Williama Styrona film opowiada historię Zofii Zawistowskiej (Meryl Streep), która jest Polką pochodzącą z Krakowa. Kobieta przeżyła koszmar obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, w którym zginęli jej mąż i dzieci. Wciąż prześladują ją straszne wspomnienia. W nadziei na odnalezienie spokoju postanawia wyruszyć do Ameryki. Tam poznaje żydowskiego intelektualistę Nathana Landaua, z którym nawiązuje romans. Po pewnym czasie oboje poznają Stinga, który jest początkującym pisarzem. Literat zakochuje się w Zofii i stara się jej pomóc w walce z nękającymi ją demonami w przeszłości.

3. „Mamma Mia!”, reż. P. Lloyd (2008)

Pełen przebojów Abby musical „Mamma Mia!” opowiada historię młodej Sophie, która była wychowywana przez samotną matkę. Niedługo dziewczyna wychodzi za mąż. Jedynym marzeniem pięknej bohaterki jest, aby jej ojciec pojawił się na jej ślubie. Jest jednak mały problem – Sophie nie wie, kto tak naprawdę jest jej ojcem. Postanawia więc odszukać swojego rodzica na własną rękę i w tajemnicy przed matką zaczyna czytać jej pamiętnik. Dowiaduje się z niego, że jest trzech mężczyzn, którzy prawdopodobnie mogli obdarzyć ją życiem. Nic nikomu nie mówiąc, wysyła do nich zaproszenia na swój ślub.


3. „Ze śmiercią jej do twarzy”, reż. R. Zemeckis (1992)

Tym razem aktorka zagrała Madeline Ashton, która jest popularną gwiazdą kina. Jej uroda z wiekiem zaczyna przygasać, a kariera powoli się kończy. Pewnego dnia spotyka Helen, która była niegdyś narzeczoną jej męża i która z wiekiem robi się coraz piękniejsza. Madeline w strachu przed rywalką postanawia uciec się do pewnego wybiegu. Zdobywa miksturę młodości od kobiety parającej się czarną magią. Dość szybko okazuje się, że Helen również kiedyś skorzystała z jej usług. Wkrótce obie się przekonują, że cudowny eliksir niesie ze sobą poważne skutki uboczne.

4. „Boska Florence”, reż. S. Frears (2016)

Film „Boska Florence" przedstawia historię śpiewaczki Florence Foster Jenkins (Meryl Streep), która zawsze kochała muzykę. Nie miała jednak talentu muzycznego, a jej głos każdego doprowadzał do zgrzytania zębami. Florence nie dawała jednak za wygraną i robiła wszystko, żeby podbić świat sztuki. Dzięki swojej fortunie oraz koneksjom udawało jej się występować na Broadwayu i nagrywać płyty. W jej dążeniach do spełnienia marzeń wspierał ją dzielnie narzeczony i brytyjski arystokrata, St Clair Bayfield. Gdy jednak jego ukochana postanowiła dać występ w Carnegie Hall, nawet on miał chwilę zwątpienia.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO