Znacie wszystkie?

Meg Ryan - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról aktorki

Meg Ryan to postać, której większości osób nie trzeba przedstawiać. Amerykańska aktorka od lat umila nam czas spędzony przed telewizorem za pośrednictwem licznych komedii romantycznych ze swoim udziałem. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1981 roku w dramacie „Bogate i sławne”. Przełomem w jej karierze okazał się z kolei występ w filmie „Kiedy Harry poznał Sally” z 1989 roku, w którym zagrała w duecie z Billym Crystalem. Wkrótce aktorka stała się znana przede wszystkim z ról uśmiechniętych i mocno zakręconych kobiet, które na swojej drodze niespodziewanie wpadają na mężczyzn marzeń. Co ciekawe, w 1994 roku znalazła się na liście 50. najpiekniejszych ludzi świata magazynu „Forbes”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów, w których wystąpiła aktorka:

1. „Kiedy Harry poznał Sally”, reż. R. Reiner (1989)

Harry Burns i Sally Albright (w tej roli Meg Ryan) jako studenci poznają się przypadkowo w 1977 roku, podczas podróży do Nowego Jorku. Kilka lat później również przypadkiem spotykają się w samolocie. Okazuje się, że oboje są po niedawnym rozstaniu ze swoimi partnerami. Co więcej, nie wierzą w to, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest w ogóle możliwa. Wspólnie twierdzą, że relacje damsko-męskie prędzej czy później zawsze przeradzają się w romans, który przynosi same rozczarowania. Harry i Sally spotykają się przez kilka kolejnych lat, podczas których omawiają swoje poglądy na ten temat. Wkrótce odkrywają, że od dawna łączy ich o wiele głębsza więź, niż przypuszczali.

"Masz wiadomość"/Materiały prasowe

2. „Bezsenność w Seattle”, reż. N. Ephron (1993)

Film „Bezsenność w Seattle” przedstawia historię Sama, który jest młodym wdowcem i ojcem synka Jonaha. Mężczyzna zaczyna powoli szukać nowej miłości. Jonah postanawia mu pomóc i pewnego dnia dzwoni do radia, w którym opowiada o historii taty oraz ogłasza, że chciałby mieć nową mamę. Wkrótce setki zainteresowanych kobiet zaczynają wysyłać do Sama listy. Jedną z nich jest Annie, w którą wcieliła się Meg Ryan. Wprawdzie jest ona zaręczona, ale opowieść małego Jonaha poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła odnaleźć Sama i go bliżej poznać.

3. „Masz wiadomość”, reż. N. Ephron (1998)

Akcja filmu „Masz wiadomość” rozgrywa się w Nowym Jorku. Kathleen Kelly (Meg Ryan) prowadzi w nim odziedziczoną po matce księgarnię dla dzieci. W tej samej dzielnicy swój nowy wielki sklep otwiera Joe Fox. Sklep Kathleen nie wytrzymuje silnej konkurencji i kobieta zaczyna mieć poważne kłopoty finansowe. Chociaż pracownicy robią co mogą, żeby ratować księgarnię, ostatecznie zrezygnowana Kathleen postanawia ją zamknąć. Wcześniej jednak ze swoich problemów zwierza się nieznajomemu poznanemu na internetowym czacie. Wkrótce okazuje się, że może on odegrać kluczową rolę w sprawie.


4. „Miasto Aniołów”, reż. B. Silberling (1998)

Mieszkańcy Los Angeles nawet nie przeczuwają, że na co dzień towarzyszą im anioły, które są zawsze gotowe do niesienia pomocy i wsparcia. Pewnego dnia w ciężkiej sytuacji znajduje się chirurg Maggie Rice (Meg Ryan), która traci pacjenta na stole operacyjnym. Lekarka jest zdruzgotana jego śmiercią, o którą zaczyna siebie obwiniać. Wtedy pod ludzką postacią zjawia się anioł Seth, który postanawia jej pomóc. Młoda kobieta początkowo traktuje go jak przyjaciela, ale z czasem ich relacja zaczyna się przeradzać w coś więcej. „Miasto Aniołów” stawia pytania o fundamentalne kwestie, takie jak miłość oraz śmierć.

5. „Francuski pocałunek”, reż. L. Kasdan (1995)

„Francuski pocałunek” przedstawia historię Kate (Meg Ryan), która nienawidzi latania samolotem. Gdy się jednak dowiaduje, że jej narzeczony, który przebywa w Paryżu, zakochał się w innej kobiecie, przełamuje lęk i wyrusza w podróż przez Atllantyk. W zniesieniu trudów podróży pomaga jej sympatyczny Francuz, który siedzi na miejscu obok. Szybko się jednak okazuje, że mężczyzna tylko ściągnie na nią kłopoty – okaże się złodziejem, który jest ścigany przez policję za przemyt. Chociaż Kate będzie się starała za wszelką cenę uwolnić od nowo poznanego towarzysza, jakaś nieodparta siła będzie ją coraz bardziej do niego przyciągać.

Lubicie komedie romantyczne? Z pewnością spodoba wam się film „To znowu ty” z Sigourney Weaver. Skutecznie poprawią wam nastrój także takie produkcje jak „Stworzeni dla siebie” oraz „Mąż czy nie mąż”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO