Piękna i szalona Harley Quinn

Margot Robbie - najlepsze filmy z udziałem aktorki. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Margot Robbie już od dłuższego czasu podbija światowe kino. Australijska aktorka karierę rozpoczęła od występów w serialach telewizyjnych, między innymi w „Sąsiadach” i „Pan Am”, w którym występowała u boku Christiny Ricci. Przełomowy okazał się dla niej rok 2013, w którym zagrała w filmie „Czas na miłość”. W tym samym roku ukazał się również „Wilk z Wall Street” Martina Scorsese, w którym aktorka wystąpiła razem z Leonardo DiCaprio. Rola ta przyniosła jej wiele pozytywnych recenzji, a także światową sławę. Z czasem gwiazda doczekała się dwóch nominacji do Oscara – za film „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” oraz „Gorący temat”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najciekawszych produkcji z udziałem Margot Robbie, z którymi warto się zapoznać:

1. „Pewnego razu… w Hollywood, reż. Q. Tarantino (2019)

Akcja filmu „Pewnego razu... w Hollywood” przenosi nas do Los Angeles w 1969 roku. Film przedstawia losy popularnego niegdyś westernowego aktora Ricka Daltona i Ricka Bootha, który jest jego najlepszym przyjacielem, a także kaskaderem. Po latach obaj powracają do Hollywood z Włoch, gdzie kręcili spaghetti westerny. Okazuje się jednak, że nie mogą się odnaleźć w nowej hollywoodzkiej rzeczywistości. Ich życie zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, że sąsiadką mieszkającego w luksusowej dzielnicy Daltona jest żona Romana Polańskiego, Sharon Tate (Margot Robbie).

Plakat

2. „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, reż. C. Gillespie (2017)

Aktorka w filmie „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” wcieliła się w postać Tonyi Harding, która jest amerykańską mistrzynią łyżwiarstwa figurowego. Znana jest ze swojego niełatwego charakteru, a także kontrowersyjnych zachowań. Bezwzględna sportsmenka najdalej potrafi posunąć się w walce o medale. Pewnego dnia jej główna konkurentka w amerykańskiej reprezentacji, Nancy Kerrigan, zostaje zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Nikt nie podejrzewa, że za napaścią może stać cyniczna Tonya. Wkrótce wszyscy się przekonują, że łyżwiarka jest zdolna do wszystkiego, żeby utorować sobie drogę do sukcesu

3. „Legion samobójców”, reż. D. Ayer (2016)

Film przedstawia historię drużyny o nazwie „Legion Samobójców”, którą postanawia stworzyć rządowa agencja A.R.G.U.S pod przewodnictwem Amandy Waller. Składa się ona z najgorszych przestępców, którzy kiedykolwiek chodzili po świecie. W skład grupy wchodzą między innymi: szalona pani psychiatra Harley Quinn (Margot Robbie), złodziej Boomerang, płatny zabójca Deadshot i dowódca oddziału, Rick Flag. Przestępcy w zamian za zmniejszenie wyroków mają odbyć niebezpieczną misję, której celem jest obrona miasta przed nadciągającym zagrożeniem.


4. „Gorący temat”, reż. J. Roach (2020)

„Gorący temat” opowiada o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 2016 roku. Roger Ailes, szef stacji Fox News, został wtedy oskarżony o molestowanie seksualne oraz zwolnienie jednej z pracownic, gdy ta odmówiła mu współżycia seksualnego. Poskutkowało to podaniem się Aliesa do dymisji i prawdopodobnie przyczyniło się do jego śmierci, która nastąpiła rok później. Głównymi bohaterkami filmu są dziennikarki Megyn Kelly, Gretchen Carlson i Kyla Pospsil (Margot Robbie). Każda z nich sprawuje inne stanowisko w Fox News i dzięki temu przedstawia osobny punkt widzenia na całą sprawę.

5. „Ptaki Nocy”, reż. C. Yan (2020)

Film „Ptaki Nocy” ukazuje dalsze losy Harley Quinn (Margot Robbie), która zaraz po rozstaniu z Jokerem dołącza do grupy superbohaterek: Łowczyni, Czarnego kanarka i Renee Montoyi, aby uchronić Cassandrę Cain przed przestępcami - Romanem Sionis’em i Zsasz’em. Wkrótce, w akcji ratowania młodej dziewczyny bierze udział już całe miasto. Współpraca Harley z pozostałymi kobietami nie jest jednak prosta z powodu różnic charakterów i poglądów. Mimo to, zostają one zmuszone do wspólnego działania w słusznej sprawie. Historię tę opowiada we właściwym sobie stylu sama Harley.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO