Znacie wszystkie?

Magdalena Cielecka – 5 najlepszych filmów z udziałem aktorki

Magdaleny Cieleckiej wielu osobom nie trzeba przedstawiać. Gwiazda należy obecnie do ścisłej czołówki polskich aktorek filmowych i teatralnych. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie Barbary Sass „Pokuszenie” z 1995 roku. Przez długi czas była związana ze Starym Teatrem w Krakowie. Największą popularność przyniosły jej z kolei role w filmie „Samotność w sieci” i w serialu „Magda M.”. Gwiazda wciąż cieszy się wielką sympatią widzów, a jej gra aktorska zbiera wiele pozytywnych recenzji ze strony krytyków. Przedstawiamy pięć najciekawszych produkcji z udziałem aktorki, które z pewnością warto obejrzeć:

1. „Katyń”, reż. A. Wajda (2007)

Wyjątkowo osobisty film Wajdy opowiada o zbrodni katyńskiej, widzianej z różnych perspektyw – kobiet, które oczekują na powrót mężów, synów i ojców, a także z punktu widzenia oficerów Wojska Polskiego internowanych w 1939 roku przez Sowietów. Pojmani wojskowi do końca nie tracili nadziei na uwolnienie i powrót do domu. „Katyń" skupia się na losach rotmistrza Andrzeja, porucznika Jerzego i generała dywizji. Ostatni z nich do końca stara się podtrzymywać pozostałych na duchu. Niektórzy z nich nie wierzą jednak w lepsze jutro i przeżywają załamanie nerwowe. Ostatecznie, niemal wszyscy giną w lesie katyńskim. Magdalena Cielecka w filmie zagrała siostrę jednego z zamordowanych, która dowiaduje się o zbrodni.

AKPA

2. „Samotność w sieci”, reż. W. Adamek (2006)

W ekranizacji bestsellerowej powieści Janusza Leona Wiśniewskiego Cielecka wcieliła się w rolę Ewy. Nawiązuje ona na internetowym czacie kontakt z Jakubem, który jest dobrze zarabiającym i inteligentnym mężczyzną. Jego życie wypełnione jest samotnością i bólem po nieudanych związkach. Gdy zaczynają ze sobą rozmawiać, w ich życiu dochodzi do prawdziwej rewolucji. Wspólne omawianie życiowych doświadczeń sprawia, że stają się sobie bardzo bliscy. W pewnym momencie ich wirtualna przyjaźń zaczyna się przeradzać w coś o wiele bardziej poważnego.

3. „Wenecja”, reż. J. Kolski (2010)

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce 1939 roku. Nastoletni Marek marzy o wyjeździe do Wenecji, do której często jeżdżą jego matka (Madalena Cielecka) i ojciec. Jego wszystkie plany przekreśla jednak wybuch II wojny światowej. Marek zamiast jechać do Włoch, trafia pod opiekę ciotki Weroniki, która mieszka w podupadającym pałacyku w Zaleszczykach nad Dniestrem. Chłopiec nie może jednak przeboleć szansy na ujrzenie słynnych weneckich uliczek i zabytków. Postanawia więc razem z przyjaciółką Frosią wybudować w zalanej piwnicy ciotki namiastkę nieosiągalnego dla niego wiecznego miasta .


4. „Zjednoczone stany miłości”, reż. T. Wasilewski (2016)

W filmie poznajemy historię czterech kobiet, którym przyszło żyć po upadku PRL w pewnym mieście. Wszystkie są pozornie szczęśliwe. W rzeczywistości jednak łączy je jedno – niespełniona miłość, która sprawia, że muszą tłumić swoje prawdziwe uczucia. Ogarnia je wielka potrzeba dokonania zmian w swoim życiu. Agata jest młodą matką, która wdaje się w romans. Renata jest nauczycielką, która zaczyna fascynować się zamężną Marzeną. Z kolei grana przez Cielecką Iza jest siostrą Marzeny i będąc dyrektorką szkoły zaczyna spotykać się z ojcem jednej z uczennic.

5. „Palimpsest”, reż. K. Niewolski (2006)

Film „Palimpsest” przedstawia historię Marka, który jest inspektorem policji. Mężczyzna, który znajduje się na skraju załamania psychicznego, próbuje rozwiązać pewną zawiłą zagadkę kryminalną. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonała osoba z najbliższego otoczenia ofiary. Morderca zręcznie tuszuje jednak ślady i umiejętnie wprowadza śledczych w błąd. Podążając za zabójcą, Marek trafia na trop pewnej pięknej kobiety, w którą wcieliła się Magdalena Cielecka. Jej postać tylko jeszcze bardziej namiesza w zawiłych wątkach i niejasnych poszlakach, zostawianych celowo przez zabójcę.
 


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO