Gwiazda młodego pokolenia

Lily Collins – najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról

Lily Colins jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Córka Phila Collinsa rozpoczęła swoją karierę wyjątkowo wcześnie – w wieku dwóch lat wystąpiła w serialu „Dzieciaki, kłopoty i my”. Jako nastolatka pisywała między innymi do takich pism jak „Elle Girl” oraz „Teen Vouge”. W 2007 roku dom mody Chanel poprosił ją, żeby wzięła udział w pokazie mody na dobroczynnym balu w Paryżu i tym samym rozpoczęła karierę modelki. Na wielkim ekranie zadebiutowała z kolei w 2009 roku w filmie „Wielki Mike. The Blind Side”, który był nominowany do Oscara. Udział w filmie otworzył jej drzwi do największych hollywoodzkich produkcji, takich jak „Ksiądz” czy „Królewna śnieżka”. W 2017 roku Collins była nominowana do Złotego Globu za kreację w filmie „Zasady nie obowiązują”. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem gwiazdy, z którymi warto się zapoznać:

1. „Królewna Śnieżka”, reż. T. Singh (2012)

„Królewna Śnieżka” to baśniowa opowieść o Złej Królowej, która chce przejąć władzę nad królestwem. Postanawia więc wyrzucić z pałacu jedyną dziedziczkę tronu, Królewnę Śnieżkę (Lily Collins). Śnieżka zostaje rzucona na pastwę straszliwej bestii, przed którą ratuje ją siedmiu krasnoludków. Królewna postanawia zawalczyć o zabrany tron i zmierzyć się ze złą czarownicą, a także o przystojnego Księcia, którego dla majątku chce poślubić Królowa. Wiedźma przy pomocy magicznych mikstur sprawia, że Książę nie może bez niej żyć. Królewna zrobi wszystko, żeby odzyskać ukochanego.

"Królewna Śnieżka"/Materiały prasowe

2. „Bez miłości ani słowa”, reż. J. Boone (2012)

Film „Bez miłości ani słowa” opowiada o pisarzu Billu Borgesie, który próbuje nie dopuścić do zupełnego rozpadu rodziny po tym, jak żona odeszła od niego do młodszego mężczyzny. Jednak zamiast pisać kolejną książkę, całymi dniami ją szpieguje. W tym czasie jego 16-letni syn Rusty zakochuje się i wpada w poważne kłopoty. Z kolei 19-letnia córka Sam (Lily Collins) właśnie zamierza wydać swoją pierwszą książkę. Nie chce tego jednak przekazać matce, o której nie ma dobrego zdania. Wszystko się jeszcze bardziej skomplikuje, gdy żona Billa zacznie tęsknić za dawnym życiem i swoją rodziną.

3. „Love, Rosie”, reż. C. Ditter (2014)

„Love, Rosie” to niezwykła opowieść o wieloletniej relacji dwojga ludzi, która zrodziła się jeszcze w czasach szkolnych. Film opowiada o Rosie (Lily Collins) i Alexie, którzy razem dorastali i wspólnie przeżywali swoje największe życiowe zawirowania. Najlepsi przyjaciele wspólnie planują rozpocząć naukę w jednym z amerykańskich uniwersytetów. Sytuacja ulega jednak diametralnej zmianie, gdy Rosie odkrywa, że jest w ciąży z innym chłopakiem ze szkoły. Nie chce jednak, by przyjaciel dla niej rezygnował z marzeń i namawia go do wyjazdu. Sama postanawia poświęcić się macierzyństwu. Mimo to, przez kolejne lata ścieżki Rosie i Alexa jeszcze wielokrotnie się skrzyżują.


4. „Dary Anioła: Miasto kości”, reż. H. Zwart (2013)

Akcja filmu „Dary Anioła: Miasto kości” rozgrywa się w Nowym Jorku. Mieszka w nim pozornie zwyczajna nastolatka Clary Fray. Dziewczyna  pewnym momencie odkrywa, że należy do kasty półaniołów - Nocnych Łowców. Od wieków walczą oni z demonami, które próbują przeniknąć do naszego świata. Gdy w tajemniczych okolicznościach znika matka Clary, nastolatka przyłącza się do grupy Nocnych Łowców i zaczyna poznawać tajniki nieznanego śmiertelnikom świata. Clary, która została obdarzona wyjątkową mocą będzie musiała przed złymi istotami ochronić nie tylko matkę, ale również całą ludzkość.

5. „Porwanie”, reż. J. Singelton (2011)

„Porwanie” przedstawia historię Karen (Lily Collins) która pewnego dnia odkrywa na stronie zaginionych zdjęcie chłopca, który po komputerowej symulacji do złudzenia przypomina jej chłopaka Nathana. W ten sposób nastolatek dowiaduje się, że nie jest biologicznym dzieckiem swoich rodziców. Jest na nich wściekły i za wszelką cenę chce poznać prawdę. Zanim jednak uzyskuje odpowiedź, jego rodzice zostają zamordowani. Wkrótce okazuje się, że Nathan znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Będzie musiał zawalczyć nie tylko o przeżycie, ale również poznanie prawdy o swoim pochodzeniu.

Jeśli chcecie poznać więcej produkcji z udziałem Lily Collins, koniecznie obejrzyjcie film „Tolkien”, w którym aktorka wystąpiła z Nicholasem Houltem. Polecamy także filmy „Mistrz” oraz „Kraina przygód”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO