Nie tylko "Titanic"!

Leonardo DiCaprio - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Leonardo DiCaprio bez wątpienia znajduje się w ścisłej czołówce hollywoodzkich aktorów. Już jako dziecko przejawiał talent aktorski i początkowo występował w reklamach. W wieku 15 lat wystąpił w pierwszym serialu „Parenthood” z 1989 roku. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1993 roku w dramacie „Chłopięcy świat”, w którym wystąpił u boku Roberta De Niro. Pierwszym wielkim sukcesem okazała się z kolei drugoplanowa rola w filmie „Co gryzie Gilberta Grape’a”, za którą był nominowany do Oscara. Niewątpliwie jednak największy rozgłos przyniósł mu kultowy już i oscarowy „Titanic” z 1997 roku, w którym wcielił się w rolę Jacka Dawsona. W 2016 roku aktor doczekał się swojego pierwszego Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Zjawa”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Leonardo DiCaprio, które zdecydowanie musicie zobaczyć:

1. „Zjawa”, reż. A. G. Iñárritu (2015)

Akcja filmu rozgrywa się w 1822 roku w Stanach Zjednoczonych. Traper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) razem ze swoim nastoletnim synem i półkrwi Indianinem Hawkiem polują razem z myśliwymi zatrudnionymi przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych. Pewnego dnia Hugh zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia grizzly. Kapitan dowodzący grupą postanawia nie opóźniać wyprawy i nakazuje dwóm osobom, żeby pozostały przy umierającym, a po śmierci godnie go pochowały. Do tego zadania zgłaszają się Hawk i Jim Bridger oraz młody najemnik John Fitzgerald. Wkrótce się okazuje, że ostatni z nich nie chce ryzykować dla Hugh swojego życia.

"Wielki Gatsby"/Materiały prasowe

2. „Incepcja”, reż. C. Nolan (2010)

„Incepcja” przedstawia historię Doma Cobba (w tej roli DiCaprio), który specjalizuje się w wydobywaniu informacji ze głębokich warstw podświadomości ofiar, które znajdują się w głębokim śnie. Dzięki tej umiejętności wprawdzie dorobił się wielkich pieniędzy, ale też stracił wszystko, co kochał. Wiele korporacji i agencji wzięło go sobie również na celownik. W pewnym momencie Dom otrzymuje szansę na odzyskanie utraconego życia. Pewien przebiegły i wpływowy biznesmen Pan Saito składa mu ofertę nie do odrzucenia. Tym razem jednak zadanie nie będzie polegało na wyciągnięciu informacji, a zaszczepieniu ich w umyśle w ten sposób, aby ofiara wzięła pewną ideę za własną.

3. „Romeo i Julia”, reż. B. Luhrman (1996)

Film „Romeo i Julia” to ekranizacja słynnej tragedii Williama Szekspira, która została przeniesiona we współczesne realia subkultury rywalizujących gangów. Jego akcja rozgrywa się w miasteczku Verona Beach na Florydzie pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Pewnego dnia na stacji benzynowej dochodzi do strzelaniny między walczącymi ze sobą gangami, które wywodzą się z dwóch najważniejszych rodzin w mieście – Kapuletów oraz Montekich. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy pomiędzy dwojgiem młodych ludzi pochodzących z tych rodzin, Romeo i Julią, zaczyna rozkwitać zakazana miłość.


4. „Django”, reż. Q. Tarantino (2012)

Akcja „Django” rozgrywa się w 1858 roku na południu Stanów Zjednoczonych. Niewolnik Django pewnego dnia spotyka doktora Kinga Schultza, który jest łowcą nagród. Mężczyzna oferuje mu wolność i pieniądze w zamian za pomoc w odszukaniu poszukiwanych braci Brittle. Django pomaga Schultzowi, po czym obaj zawiązują spółkę, a były niewolnik sam staje się łowcą nagród. Schultz postanawia też pomóc swojemu nowemu przyjacielowi w odszukaniu żony Broomhildy. Kobieta znajduje się na owianej złą sławą plantacji należącej do Calvina Candie (Leonardo DiCaprio), który pasjonuje się organizowaniem brutalnych walk niewolników.

5. „Wielki Gatsby”, reż. B. Luhrman (2013)

„Wielki Gatsby” to adaptacja powieści F. Scotta Fitzgeralda o tym samym tytule. Opowiada o losach młodego maklera giełdowego, Nicka Carrawaya, który przybywa do Nowego Jorku i osiedla się nieopodal rezydencji milionera Jay’a Gatsby’ego (Leonardo DiCaprio). Nick jest zafascynowany bogaczem i jego wystawnym stylem życia. Po pewnym czasie dowiaduje się, że jest on zakochany w Daisy, która jest w nieudanym małżeństwie z Tomem Buchananem. Nick staje się obserwatorem destrukcyjnych dążeń swoich przyjaciół, którzy za wszelką cenę starają się spełnić swoje marzenia o amerykańskim śnie.

Widzieliście już wszystkie wymienione powyżej filmy? Polecamy obejrzeć również film „Druga Ziemia”, który był przebojem festiwalu Sundance. Może wam się spodobać także „Złota dama” lub „High-Rise”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO