Nie tylko „Titanic”

Kate Winslet – najlepsze filmy z udziałem gwiazdy

Kate Winslet należy do grona najpopularniejszych brytyjskich aktorek. Pierwsze kroki w kierunku kariery filmowej zaczęła stawiać już w dzieciństwie. W wieku jedenastu lat wystąpiła w reklamie płatków śniadaniowych. Dzięki niej została dostrzeżona przez producentów teatralnych i zaczęła występować w sztukach. Na małym ekranie zadebiutowała w 1991 roku w serialu „Dark Season”. Na dużym z kolei pojawiła się po raz pierwszy w 1994 roku w filmie „Niebiańskie stworzenia”. Drzwi do wielkiej kariery otworzyła jej natomiast rola w filmie „Rozważna i romantyczna" z 1994 roku, za którą była nominowana do Oscara. Nie da się jednak ukryć, że największą sławę zyskała nieco później, za sprawą jej kultowej już kreacji w filmie „Titanic”, za którą również była nominowana do tej statuetki. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Lektor”, reż. S. Daldry (2008)

Akcja filmu „Lektor”, który został oparty na powieści o tym samym tytule, rozgrywa się w targanych wojną, a także powojennych Niemczech. Pewnego dnia Hanna (Kate Winslet) pomogła Michaelowi Bergowi, który zasłabł na ulicy, gdy wracał ze szkoły. Młody uczeń od pierwszej chwili jest zafascynowany piękną, choć starszą od niego kobietą. Po pewnym czasie między dwojgiem nawiązuje się namiętny romans, który zostaje przerwany przez nagłe zniknięcie Hanny. Po latach Michael, który jest studentem prawa, śledzi procesy nazistowskich zbrodniarzy. Wtedy jego losy ponownie splatają się z dawną kochanką, która staje przed sądem za popełnienie strasznych zbrodni.

"Projektantka"/Materiały prasowe

2. „Projektantka”, reż. J. Moorhouse (2015)

Film, który przenosi nas w lata 50. XX wieku, przedstawia historię pewnej projektantki, Myrtle „Tilly" Dunnage (Kate Winslet). Po latach zdobywania doświadczenia w paryskich domach mody, powraca do rodzinnego miasteczka położonego w Australii, w którym każdy dobrze zna jej sekret - jako dziecko została odebrana matce i wywieziona w świat. Postanowiła jednak wrócić, żeby poznać całą prawdę o swojej przeszłości, ale wrogo nastawiona społeczność nie ułatwia jej tego zadania. Niezrażona tym Tilly postanawia wprowadzić trochę świeżości i elegancji do staromodnych rodzinnych stron.

3. „Zakochany bez pamięci”, reż. M. Gondry (2004)

Film „Zakochany bez pamięci” przedstawia historię Joela, który odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna, Clementine (Kate Winslet), poddała się eksperymentalnej operacji, przez którą pozbyła się wszystkich wspomnień dotyczących ich związku. Joel wciąż myśli o Clementine i nie może się pogodzić z tym, że kobieta go zupełnie nie pamięta. Postanawia więc również poddać się operacji kasowania pamięci. Jednak już w trakcie zabiegu, gdy z jego głowy zaczynają znikać wspomnienia związane z Clementine, Joel uświadamia sobie, że ją kocha i nie chce o niej zapomnieć. Lekarze jednak nie przerywają operacji i Joel musi schować wspomnienia w innych zakamarkach swojej pamięci.


4. „Rzeź”, reż. R. Polański (2011)

„Rzeź" opowiada o dwóch parach z Nowego Jorku – Alanie i Nancy (Kate Winslet) oraz Michaelu i Penelope – które pozornie są do siebie bardzo podobne. Należą do wyższych sfer, mają nienaganne maniery, wysoki standard życia i dzieci uczące się w elitarnych szkołach. Pewnego dnia ich dzieci wdają się w bójkę, co doprowadza do spotkania rodziców w celu wyjaśnienia sprawy. Gdy już się spotykają, wszystko zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Rozpoczynają się sprzeczki i kłótnie, które przerodzą się w prawdziwy pojedynek o dobre imię i status obu małżeństw. W tej walce wszelkie chwyty będą dozwolone, a na jaw zostaną wyciągnięte najgłębiej skrywane i wstydliwe tajemnice.

5. „Droga do szczęścia”, reż. S. Mendes (2008)

„Droga do szczęścia” opowiada o losach małżeństwa, April (Kate Winslet) i Franka, którzy w połowie lat 50-tych mieszkają na amerykańskich przedmieściach. Nie powodzi im się najlepiej, zarówno w związku, jak i karierze zawodowej. Frank nie lubi swojej nudnej, chociaż dobrze płatnej pracy biurowej. Z kolei April, która stała się gospodynią domową, wciąż nie może się pogodzić z zaprzepaszczoną szansą na zrobienie kariery filmowej. Para postanawia więc przerwać ten nieszczęśliwy okres życia i wyjechać do wyzwolonej oraz artystycznej Francji.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO