Tego nie można przegapić!

Jude Law - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról aktora

Jude Law od lat należy do ścisłej czołówki brytyjskich aktorów. Karierę rozpoczął już w wieku dwunastu lat, gdy dołączył do Youth Music Theatre. W pewnym momencie porzucił szkołę, żeby zadebiutować w operze mydlanej „Famillies”. Bardzo wcześnie został dostrzeżony przez krytyków teatralnych, którzy pozytywnie oceniali jego grę aktorską. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1994 roku w dramacie kryminalnym „Shopping”. Wkrótce zaczął występować w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Gattaca – Szok przyszłości” czy „Północ w ogrodzie dobra i zła” Clinta Eastwooda. W 2000 roku Law był nominowany do Oscara za kreację stworzoną w „Utalentowanym panie Ripleyu”, a w 2004 roku za rolę we „Wzgórzu nadziei”. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem aktora, które warto znać:

1. „Wzgórze nadziei”, reż. A. Minghella (2003)

„Wzgórze nadziei” przenosi nas w czasy wojny secesyjnej. Podczas jednej z bitew ranny zostaje Inman (Jude Law). Mężczyzna postanawia wrócić do domu, gdzie czeka na niego ukochana Ada. Po drodze będzie musiał się jednak zmierzyć z łowcami nagród, zdemoralizowanymi żołnierzami oraz zbiegłymi niewolnikami. Nie ma pojęcia, że Ada właśnie walczy o swój majątek i jej farma ma zostać zlicytowana. Z każdej strony czyha także na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce w życiu Ady zjawia się pewna siebie i dotknięta przez los Ruby. Obie kobiety wspólnie staną do walki o pokonanie wszelkich przeszkód, które los będzie stawiał na ich drodze.

"Sherlock Holmes"/Materiały prasowe

2. „Utalentowany pan Ripley”, reż. A. Minghella (1999)

Film „Utalentowany pan Ripley” opowiada o niezamożnym i samotnym Tomie Ripleyu, który pewnego dnia otrzymuje propozycję, która może odmienić jego życie. Na zlecenie pewnego bogatego biznesmena wyjeżdża do Włoch, z których ma sprowadzić nieposłusznego i rozrzutnego syna bogacza, Dickiego (Jude Law). Tom początkowo chce szybko dopełnić swoich obowiązków i wrócić do domu, ale gdy poznaje Dickiego oraz jego dziewczynę Marge, zmienia swoje postanowienie. Gdy obserwuje ich szalone i wystawne życie zaczyna obsesyjnie pragnąć, żeby za wszelką cenę zająć ich miejsce.

3. „Holiday”, reż. N. Meyers (2006)

Komedia „Holiday” przedstawia historię Amandy, która mieszka w pięknej posiadłości w Los Angeles. Iris z kolei mieszka w starym domu znajdującym się na spokojnej, angielskiej prowincji. Obie kobiety są rozczarowane swoimi zawodami miłosnymi. Gdy przypadkiem nawiązują kontakt przez internet, postanawiają zamienić się na czas urlopu swoimi domami. Obie uważają, że zmiana otoczenia pomoże im lepiej przetrawić sercowe rozterki. Przeprowadzka wprowadzi do ich życia jednak więcej zamieszania. Amanda wkrótce pozna wyrafinowanego Grahama (Jude Law), a Iris zabawnego Milesa.


4. „A.I.: Sztuczna inteligencja”, reż. S. Spielberg (2001)

Bohaterem filmu „A.I.: Sztuczna inteligencja” jest David, który jest zdolnym do miłości dzieckiem-robotem. Wkrótce zostaje adoptowany przez rodzinę, której prawdziwe dziecko znajduje się w śpiączce. David przywiązuje się do swoich nowych rodziców, ale wszystko się komplikuje, gdy ze śpiączki budzi się ich rodzony syn. Wówczas rodzina porzuca robota w wyjątkowo brutalny sposób – matka wywozi go do lasu i zostawia samego na odludziu. Zdruzgotany android od tej pory marzy jedynie o tym, żeby zostać prawdziwym człowiekiem. Rozpoczyna więc poszukiwania Niebieskiej Wróżki, która spełni jego marzenie.

5. „Sherlock Holmes”, reż. G. Ritchie (2009)

„Sherlock Holmes” to kolejna odsłona przygód słynnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego oddanego przyjaciela, doktora Watsona. Tym razem w Londynie zaczyna dochodzić do serii rytualnych morderstw. Holmes i Watson wkrótce pomagają Scotland Yardowi w złapaniu sprawcy. Funkcjonariusze aresztują Lorda Blackwooda, który zostaje skazany na śmierć i powieszony. Od tego czasu niezbyt wiele dzieje się na Baker Street. Holmes jest pochłonięty faktem, że jego przyjaciel postanawia oświadczyć się Mary i się wyprowadzić. Wszystko się jednak zmienia, gdy Londyn obiega wieść, że zmarły lord Blackwood powrócił. Holmes i Watson od razu rozpoczynają śledztwo.

Zdążyliście już obejrzeć wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie zobaczcie kolejną produkcję z udziałem Jude’a Lawa – „Wróg u bram”. Zachęcamy również do zapoznania się z filmami „Sherlock Holmes: Gra cieni” oraz „Bliżej”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO