Wzruszą i rozbawią was do łez

Jennifer Lopez – najlepsze filmy z udziałem gwiazdy

Jennifer Lopez należy do grona największych amerykańskich gwiazd. Od lat spełnia się zawodowo nie tyko jako aktorka, ale też piosenkarka. Zasłynęła przede wszystkim z ról w komediach romantycznych, ale znana jest również z kreacji zupełnie innej natury. Największy rozgłos przyniosła jej rola w dramacie „Selena”, za którą była nominowana do Złotego Globu. Nie zmienia to jednak faktu, że ma też na swoim koncie kilka nominacji do Złotych Malin za występy w innych produkcjach. Gwiazda zdaje się tym jednak zupełnie nie przejmować i wciąż przyciąga przed ekrany miliony widzów. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które umilą wam niejeden wieczór:

1. „Zatańcz ze mną”, reż. P. Chelsom (2004)

Film „Zatańcz ze mną” przedstawia historię chicagowskiego prawnika Johna Clarka, który wiedzie prawie idealne życie – ma piękną żonę, dwójkę dzieci, a w pracy odnosi sukcesy. W pewnym momencie codzienność zaczyna go nużyć. Dojazdy do pracy go męczą, a rodzina nie ma dla niego czasu. John zaczyna się zastanawiać nad celem i sensem swojego życia. Gdy pewnego wieczora wraca z pracy, postanawia wcześniej wysiąść z pociągu i w tajemnicy zaczyna chodzić na lekcje tańca. Dzieki temu zaczyna poznawać zupełnie nowy dla niego świat, w którym nie brakuje pasji, emocji i namiętności. Szczególny wpływ wywiera na niego piękna nauczycielka tańca, w którą wcieliła się Jennifer Lopez.

wikipedia.org

2. „Selena”, reż. G. Nava (1997)

Film przedstawia historię meksykańskiej piosenkarki Seleny Quintanilli Perez (w tej roli Jennifer Lopez). Jej kariera z każdym dniem nabiera coraz większego rozpędu, a liczba fanów stale rośnie. Pewnego dnia spotyka nowego gitarzystę zespołu, Chrisa Pereza, w którym się zakochuje i niedługo później bierze z nim ślub. Z czasem Selena staje się coraz bardziej popularna, a jej utwory trafiają na same szczyty list przebojów. Piosenkarka zdaje się mieć już wszystko, o czym kiedykolwiek marzyła – szczęśliwy związek, sławę i pieniądze. Sielankę przerywa jednak jej przyjaciółka i współpracownica Yolanda Saldivar, która postanawia zamordować gwiazdę.

3. „Co z oczu, to z serca”, reż. S. Soderbergh (1998)

Wyjątkowo inteligentny i uwodzicielski złodziej Jack Foley specjalizuje się w obrabowywaniu banków bez używania broni. Po 20 latach prowadzenia przestępczego procederu szczęście się od niego odwraca i zostaje schwytany, po czym skazany na 30 lat odsiadki. Postanawia jednak zbiec z więzienia. Jego plany postanowi uniemożliwić grana przez Lopez policjantka Karen, która wkrótce zostaje jego zakładniczką. Po pewnym czasie między nią a więźniem zaczyna rodzić się uczucie. Karen stanie przed dylematem, czy ma pomóc ukochanemu w ucieczce, czy wywiązać się ze swoich obowiązków. Ta decyzja będzie ją wiele kosztowała.


4. „Pokojówka na Manhattanie”, reż. W. Wang (2002)

W filmie „Pokojówka na Manhattanie" Lopez wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki – pokojówki Marisy Ventury. Jest ona samotną matką, która pracuje w ekskluzywnym hotelu na Manhattanie. Wciąż marzy o tym, żeby zapewnić sobie i synowi lepsze życie. Jej sytuacja wywraca się do góry nogami, gdy do hotelu przybywa kandydat na senatora, Christopher Marshall. Przez pomyłkę bierze on Marisę za kobietę z wyższych sfer i zaprasza ją na romantyczny wieczór. Jak można się domyślać, wszystko się komplikuje, gdy Marshall poznaje prawdziwą tożsamość towarzyszącej mu kobiety.

5. „Sposób na teściową”, reż. R. Luketic (2005)

Tym razem Lopez zagrała Charlotte Cantilini, która po wielu miłosnych rozczarowaniach w końcu spotkała mężczyznę swojego życia – doktora Kevina Fieldsa. Wszystko zdaje się układać jak najlepiej do momentu, w którym przychodzi jej się skonfrontować z matką swojego ukochanego. Apodyktyczna kobieta uważa, że związek Kevina z Charlotte pozbawi ją na zawsze syna. Postanawia więc zrobić wszystko, żeby zniszczyć ich relacje. W snuciu destrukcyjnych intryg pomaga jej asystentka. Okazuje się jednak, że Charlotte nie jest łatwym przeciwnikiem. Obie kobiety stoczą ze sobą prawdziwą walkę o Kevina.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO