Który powinien zająć pierwsze miejsce?

Jared Leto - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Jared Leto jest nie tylko utalentowanym aktorem, ale również muzykiem. Co ciekawe, początkowo zamierzał zostać malarzem i kształcił się w tym kierunku. Wkrótce jednak postanowił zająć się tworzeniem filmów. Pierwszą ważną rolę otrzymał w 1994 roku w serialu „Moje tak zwane życie”, który zapewnił mu rozpoznawalność. Na wielkim ekranie zadebiutował w tym samym roku w dramacie sensacyjnym „Zimni i szaleni”. Wkrótce zaczął występować w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Cienka czerwona linia” czy „Podziemny krąg”. Przełomowa dla niego okazała się jednak rola Paula Allena, w którego wcielił się w filmie „American Psycho” z 2000 roku. W 2014 otrzymał Złoty Glob i Oscara za występ w „Witaj w klubie”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które trzeba zobaczyć:

1. „Requiem dla snu”, reż. D. Aronofsky (2000)

„Requiem dla snu” to wstrząsająca opowieść o czterech osobach z Brooklynu – drobnego dilera narkotyków Harry’ego (Jared Leto), jego dziewczyny, uzależnionej od leków matki oraz przyjaciela. Wszyscy marzą o lepszym życiu i pragną uciec od szarej rzeczywistości. Harry wraz ze znajomymi nie może przestać zażywać heroiny i z rozpaczą obserwuje, jak jego pogrążona w samotności matka nie potrafi oderwać się od telewizora. Kobieta powoli przestaje odróżniać rzeczywistość od świata swoich fantazji. Syn nie jest jednak w stanie jej pomóc, ponieważ sam zmaga się ze swoimi demonami i coraz bardziej oddaje się w objęcia wyniszczającego nałogu. Jego szanse na lepsze jutro maleją z każdym dniem.

"Witaj w klubie"/Materiały prasowe

2. „Witaj w klubie”, reż. J. Vallée (2013)

„Witaj w klubie” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o elektryku z Teksasu, Ronie Woodroofie, u którego w 1985 roku lekarze diagnozują AIDS. Według nich mężczyźnie pozostało około trzydzieści dni życia. Nie są w stanie zaproponować mu żadnych metod leczenia, w związku z czym Ron postanawia działać na własną rękę. Żeby przeżyć, zaczyna przemycać antywirusowe leki, które są nielegalne w USA. Wkrótce okazują się one skutecznym rozwiązaniem. Wtedy Ron decyduje się otworzyć własny biznes i tworzy Dallas Buyers Club. Jego członkami są chorzy na AIDS, którzy za pieniądze otrzymują dostęp do innowacyjnej metody leczenia. W tej działalności wspiera go transwestyta Rayon, w którego wcielił się Jared Leto.

3. „Mr. Nobody”, reż. J. Van Dormael (2009)

W filmie „Mr. Nobody” Jared Leto wcielił się w postać Nemo Nobody’ego, który wiedzie zwyczajne życie jako mąż Elise i ojciec trójki dzieci. Pewnego dnia budzi się jako stary mężczyzna w 2092 roku. Ma 118 lat i jest najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie, a także ostatnim śmiertelnym – dzięki postępowi w medycynie ludzkość stała się bowiem zupełnie nieśmiertelna. Okazuje się również, że nikt ze współczesnych ludzi nie chce mu udzielić pomocy. Żeby powrócić do swoich czasów, Nemo musi się zastanowić nad fundamentalnymi pytaniami dotyczącymi jego własnego życia i znaleźć na nie prawidłowe odpowiedzi.


4. „Blade Runner 2049”, reż. D. Villeneuve (2017)

Akcja filmu „Blade Runner 2049" rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Łowcy Androidów” Ridleya Scotta. Rick Deckard, który miał niegdyś za zadanie tropić i eliminować replikantów, musi się teraz ukrywać. Jego życie komplikuje się w momencie, gdy oficer LAPD K odkrywa pewne szokujące fakty, które mogą zagrozić całemu społeczeństwu. Oficer postanawia udać się do Deckarda, w którym widzi jedyną nadzieję na zapobieżenie tragedii. Nie jest on jednak jedyną osobą, która chce go wytropić – za Deckardem podąża także Ninander Wallace (Jared Leto) oraz jego lojalna i piękna replikantka, Luv.

5. „Rozdział 27”, reż. J. Schaeffer (2007)

Akcja „Rozdziału 27” rozpoczyna się w grudniu 1980 roku. Do Nowego Jorku przyjeżdża Mark Chapman, który jest byłym narkomanem i świeżo nawróconym chrześcijaninem. Ma skłonności do depresji i najbardziej na świecie uwielbia Johna Lennona. Stara się za wszelką cenę upodobnić do tego Beatlesa i żeni się z Japonką. Wkrótce jednak zaczyna odczuwać coraz większą potrzebę własnej sławy i postanawia dokonać czynu, który zapewni mu wieczny rozgłos. Wkrótce staje przed willą Johna Lennona. W jednej ręce trzyma ukochaną książkę „Buszujący w zbożu”, a w drugiej pistolet. Jeszcze chwila i usłyszy o nim cały świat.

Macie już za sobą wymienione powyżej filmy? W takim razie polecamy obejrzeć inny film z udziałem Jareda Leto, „Pan życia i śmierci”. Zachęcamy także do zapoznania się z filmami „Shadowheart” oraz „Białe szaleństwo”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO