Który lubicie najbardziej?

James Cameron - najlepsze filmy w jego reżyserii. Ranking filmów Jamesa Camerona

James Cameron to kanadyjski reżyser (chociaż przeprowadził się do Stanów jako dziecko i to właśnie tutaj zaczął interesować się filmem). Szczególne wrażenie zrobił na nim film Kubricka "2001. Odyseja kosmiczna". Właśnie po seansie tegoż filmu zaczął próbować swoich sił w kinie i używać efektów specjalnych. Miał chwilę zwątpienia, a wiarę w to, co robi przywróciły mu... "Gwiezdne wojny". Jego pierwszym wielkim filmem, który przyniósł mu sławę był "Terminator". Jednym z najdroższych filmów w historii był "Titanic", który również zrealizował Cameron. Wybraliśmy kilka jego najlepszych filmów, którymi chcemy się z wami podzielić. Czy, według was, czegoś tu brakuje? Podzielcie się w komentarzu! 

"Avatar" 

Film z 2009 roku (który doczeka się kolejnych części - w tym 2., która pojawi się w 2022 roku!), który opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę na to, aby odzyskać pełnię władzy w ciele. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym, którego nazwa brzmi "Avatar". Zostaje wysłany na planetę Pandora, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalną społecznością i planuje zrobić wszystko, aby im pomóc. Warto wspomnieć, że ten film Camerona jest trzecim najdroższym filmem w historii kina (przed nimi są tylko "Terminator" i "Titanic"). 

Materiały promocyjne filmu "Avatar"

"Otchłań" 

Film opowiada historię tego, jak amerykańska łódź podwodna zostaje zaatakowana i uszkodzona opada na dno oceanu. Wojsko organizuje zakrojoną na szeroką skalę akcję ratunkową, ale okazuje się, że armia nie ma w swoim posiadaniu odpowiedniego sprzętu, który umożliwiałby prace na dużych głębokościach. Do akcji zostają zaangażowani cywile, którzy są pracownikami stacji badawczej. Co ciekawe - w trakcie swojej pracy nawiązują oni kontakt z Obcymi... "Otchłań" to jeden z pierwszych filmów Camerona. 

"Titanic" 

Przenosimy się do roku 1912. Jest kwiecień, a dzień zapowiada się jako słoneczny i ciepły, chociaż jest dopiero kwiecień. Na angielskim wybrzeżu pewna arystokratyczna rodzina, wraz z 17-letnią córką Rose, wchodzi na pokład wielkiego statku - Titanica. Udają się oni w podróż do Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie Jack, 23-letni chłopak, wygrywa w barze bilety III klasy na rejs Titanicem. Dosłownie chwilę przed odpływem - wbiega na jego pokład. Właśnie tak rozpoczyna się wzruszająca i piękna, choć tragiczna, historia miłosna pięknej i bogatej Rose i biednego chłopaka Jack'a, obdarzonego wielkim talentem malarskim. "Titanic" to najdroższy film jaki wyprodukowano i na pierwszym miejscu utrzymuje się od lat. Kosztował dokładnie 200 milionów dolarów (zarabiając 2 miliardy dolarów na całym świecie). 


"Terminator" 

Film z 1984 - pierwszy, który przyniósł Cameronowi wielką sławę. Film dzieje się w 2029 roku, kiedy to światem spustoszonym nuklearną wojną, rządzą roboty. Ludzie zeszli do podziemia, bo tylko tam są bezpieczni. Los Angeles z kolei jest jednym, wielkim gruzowiskiem. Ale ludzie chcą zbuntować się przeciwko niebezpiecznym maszynom-tyranom. Ich wysłannik wraca do LA z roku 1984. Musi zrobić wszystko, aby uniemożliwić niezniszczalnemu cyborgowi z XXI wieku, terminatorowi, zamordować Sarę Connor, która ma być przyszłą matką lidera rewolucji. Terminator, uzbrojony po zęby, bez żadnych uczuć, urządza sobie krwawe polowanie na dziewczynę. "Terminator" to rola, która już na zawsze pozostawiła łatkę Arnoldowi Schwarzeneggerowi. 

"Prawdziwe kłamstwa" 

I ponownie mamy Arnolda Schwarzeneggera w towarzystwie Jamie Lee Curtis (znaną z "Na noże" i "Halloween"). Film opowiada o agencie Harrym, który jest tajnym, choć lekkomyślnym, agentem. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy Harry zaczyna podejrzewać swoją żonę o liczne oszustwa. Robi więc wszystko, co się da, aby dowiedzieć się co się dzieje (warto wspomnieć, że jego żona Helen myśli, że jest on jedynie sprzedawcą komputerów). Jednocześnie Harry ma do wykonania tajną misję dla rządu... "Prawdziwe kłamstwa" to prawdziwa sztuka filmowa, więc film warto zobaczyć! 

Wszystko na temat


Komentarze


  • 04 listopada 2020
  • Piotr

Podobno fajny film ale nie miałem okazji obejrzeć do tej pory

Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO