Nie tylko Wolverine!

Hugh Jackman – najlepsze filmy z aktorem, które musicie zobaczyć!

Hugh Jackman jest jednym z najsłynniejszych australijskich aktorów. Od dziecka ciągnęło go do aktorstwa i występował w szkolnych przedstawieniach. Na poważnie zainteresował się nim jednak dopiero po ukończeniu studiów dziennikarskich. Początkowo grywał w teatrze. Przed kamerami zadebiutował w 1994 roku, gdy zagrał w serialu „Prawo Ziemi”. Przełomem w jego karierze okazał się z kolei angaż do roli Wolverina w filmie „X-Men” z 2000 roku. Otworzył on przed nim drzwi do światowej kariery. Z czasem aktor zaczął występować w największych hollywoodzkich produkcjach. W 2013 roku był nominowany do Oscara za rolę w filmie „Les Misérables: Nędznicy”, a w 2018 roku otrzymał Złotego Globa za kreację w filmie „Król rozrywki”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które zdecydowanie warto zobaczyć:

1. „Król rozrywki”, reż. M. Gracey (2017)

Musical „Król rozrywki” ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Powstał w oparciu o historię P. T. Banuma, legendarnego wizjonera, który był gotowy poświęcić wszystko, żeby stworzyć wymarzony cyrk o trzech arenach. Jego niezwykłe widowisko zachwyciło cały świat i przyciągało na swoją scenę największe nazwiska ówczesnej estrady. W swoim cyrku wprowadził niespotykane dotąd elementy, które zaburzały panujący wówczas porządek społeczny. Proponowane przez niego występy znalazły grono przeciwników, którzy postanowili przerwać działalność ekscentrycznego mężczyzny. Hugh Jackman w filmie wcielił się w rolę głównego bohatera.

Plakat

2. „Les Misérables: Nędznicy”, reż. T. Hooper (2012)

Adaptacja powieści Victora Hugo przedstawia historię Jeana Valjeana (w tej roli Hugh Jackman), który za kradzież bochenka chleba zostaje skazany na galery. Gdy udaje mu się uciec, ściga go obsesyjnie inspektor Javert. W międzyczasie Valjean przygarnia córkę zmarłej i doświadczonej przez życie Fantine. Małej i osieroconej Cosette postanawia zapewnić dom oraz wykształcenie. Gdy w Paryżu zaczynają się rodzić rewolucyjne nastroje, Cosette zakochuje się z wzajemnością w Mariuszu, który jest republikaninem. Ich miłość zostanie poddana jednak ciężkiej próbie.

3. „X-Men”, reż. B. Singer (2000)

„X-Men" to ekranizacja serii komiksowej, która opowiada o grupie obdarzonych nadzwyczajnymi zdolnościami mutantów, którzy z powodu swojej odmienności są prześladowani przez ludzi. Znajdują nowy dom w specjalnej szkole prowadzonej przez profesora Charlesa Xaviera, który otacza ich opieką i pokazuje, jak mogą wykorzystywać swoje umiejętności w dobrym celu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mutanci są zainteresowani pokojowym trybem życia. Niektórzy z nich zaczynają dążyć do pokonania ludzkości i przejęcia władzy nad światem. Doprowadzi to do brutalnej konfrontacji między mutantami.


4. „Kate i Leopold”, reż. J. Mangold (2001)

W filmie „Kate i Leopold" razem Hugh Jackman wcielił się w postać żyjącego w 1876 toku Leopolda, który jest zubożałym angielskim arystokratą. Razem z wujem wybiera się do Nowego Jorku, żeby wziąć udział w wytwornym przyjęciu, na które przyjdzie wiele dobrze urodzonych potencjalnych kandydatek na żonę dla Leopolda. Wszystko przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy Leopold nagle przenosi się w XXI wiek. Chwilę później poznaje Kate, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Wkrótce oboje spędzają romantyczny wieczór. Ich szczęście może zostać jednak szybko przerwane przez bezlitosny bieg historii.

5. „Prestiż”, reż. C. Nolan (2006)

Akcja „Prestiżu” przenosi nas w ostatnie lata XIX wieku. Film przedstawia losy dwóch magików, Roberta Anginera (w tej roli Hugh Jackman) i Alfreda Bordena, którzy niegdyś się ze sobą przyjaźnili. Wszystko się jednak zmienia, gdy podczas jednego z występów na scenie ginie żona Angiera, Julia. Od tej pory mężczyzna obwinia Bordena o jej śmierć i obaj zaczynają toczyć ze sobą zaciekłą rywalizację na wszelkich możliwych poziomach. W pewnym momencie pomiędzy nimi staje postać pięknej asystentki Olivii Wenscombe. Wkrótce stanie się ona świadkiem kolejnej tragedii.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO