Słynna dziewczyna Jamesa Bonda

Halle Berry - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Halle Berry od lat należy do grona najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd. Już jako dziecko marzyła o tym, żeby zostać aktorką i chętnie występowała w szkolnych przedstawieniach. W wieku 17 lat zaczęła występować w konkursach piękności, dzięki którym w 1986 roku wzięła udział w wyborach Miss Świata. Gdy przeszła do finału konkursu, otworzyły się przed nią drzwi do kariery. Początkowo zaczęła pracować jako modelka. Przed kamerami zadebiutowała w 1989 roku, gdy wystąpiła w sitcomie „Living Dolls”. Pierwszy rozgłos przyniosła jej rola w komedii romantycznej „Bumerang" z 1992 roku, w którym wystąpiła u boku Eddiego Murphy’ego. Za późniejszą kreację Dorothy w filmie „Kariera Dorothy Dandridge” otrzymała Emmy oraz Złoty Glob. Z kolei za pierwszoplanową rolę Leticii Mudgrove w „Czekając na wyrok” otrzymała Oscara. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Berry, z którymi warto się zapoznać:

1. „Czekając na wyrok”, reż. M. Forster (2001)

Film przedstawia historię Hanka Grotowskiego, który jest uzależnionym od alkoholu byłym policjantem. Mieszka razem ze starym i chorym ojcem w stanie Georgia. Hank razem ze swoim synem Sonnym pracuje w stanowym więzieniu, w którym obaj zajmują się między innymi przygotowywaniem egzekucji. Hank ostrzega Sonny’ego przed zaprzyjaźnianiem się ze skazańcami, jednak syn go nie słucha i nawiązuje więź z Lawrencem Musgrovem. Gdy mężczyzna zostaje stracony, Sonny popełnia samobójstwo. Zrozpaczony Hank po pewnym czasie poznaje Letitię (Halle Berry), która również cierpi po stracie bliskiej osoby. Wkrótce się okazuje, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali.

"Śmierć nadejdzie jutro"/Plakat

2. „Śmierć nadejdzie jutro”, reż. L. Tamahori (2002)

„Śmierć nadejdzie jutro” to kolejna odsłona przygód agenta brytyjskiego wywiadu. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy James Bond próbuje wykonać tajną misję w Korei Północnej. Wszystko jednak idzie nie po jego myśli i zostaje zdemaskowany. Podczas walki ginie pułkownik Moon, a jego podwładny Zao zostaje ciężko ranny. Bond wkrótce trafia do więzienia, z którego po długim czasie wychodzi na wolność dzięki wymianie więźniów. Powrót jednak nie jest łatwy – M sądzi, że torturowany Bond mógł wyjawić tajemnice wywiadu i zdradzić innych agentów. Mężczyzna ucieka więc i stara się zrobić wszystko, żeby oczyścić się z zarzutów. Niedługo później w prowadzeniu sprawy zaczyna mu pomagać amerykańska agentka Jinx, w którą wcieliła się Halle Berry.

3. „Gothika”, reż. M. Kassovitz (2003)

Film przedstawia historię błyskotliwej psycholog pracującej w szpitalu psychiatrycznym dla kobiet, dr Mirandy Grey (w tej roli Halle Berry), która jest specjalistką w dziedzinie logiki. Jedna z jej pacjentek twierdzi, że jej ciało opętał demon. Kierująca się głosem rozumu lekarka odrzuca tę możliwość i próbuje dociec, na jaką chorobę tak naprawdę cierpi dziewczyna. Gdy wraca z pracy do domu, doznaje dziwnej wizji ze swoją pacjentką. Traci przytomność i po trzech dniach budzi się w szpitalu psychiatrycznym już jako pacjentka. Okazuje się również, że jej mąż został zamordowany, a wszelkie tropy wskazują na to, że to ona dokonała tej strasznej zbrodni.


4. „Atlas chmur”, reż. T. Tykwer (2012)

„Atlas chmur” to wielopoziomowa opowieść, która pozwala śledzić losy postaci żyjących w różnych epokach i miejscach świata. Wszystkie ich decyzje i czyny mają wielki wpływ zarówno na teraźniejszość, jak i przyszłość oraz przeszłość. Widzowie mogą obserwować niezwykłe życie XIX-wiecznego amerykańskiego notariusza, a także biseksualnego muzyka z lat trzydziestych XX wieku, dziennikarki żyjącej w Kalifornii w latach siedemdziesiątych, współczesnego londyńskiego wydawcy, klona z przyszłości oraz człowieka, który przeżył apokalpisę.

5. „Połączenie”, reż. B. Anderson (2013)

„Połączeniu” Berry wcieliła się w rolę Jordan Turner, która jest operatorką linii alarmowej 911. Nagłe i dramatyczne zgłoszenia oraz rozwiązywanie kryzysowych sytuacji należą do codzienności bohaterki. Pewnego dnia jednak otrzymuje zgłoszenie, które wystawi jej umiejętności na próbę. Odbierze telefon od śmiertelnie przerażonej nastolatki próbującej ukryć się przed psychopatą, który włamał się do jej domu. Połączenie przerwie się, a gdy Joan oddzwoni do dziewczyny, dźwięk dzwonka doprowadzi napastnika do ofiary. Kilka miesięcy później Jordan otrzymuje kolejne dramatyczne połączenie od porwanej nastolatki. Tym razem nie może pozwolić sobie na popełnienie błędu.

Jeśli widzieliście już wymienione powyżej filmy, możemy polecić inną produkcję z udziałem gwiazdy, „Sylwester w Nowym Jorku”. Warto również obejrzeć inne części serii o Jamesie Bondzie, takie jak „Skyfall" czy „Goldfinger".


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO