Który zasługuje na pierwsze miejsce?

Emma Stone - najlepsze filmy z udziałem aktorki. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Emma Stone jest obecnie jedną z najbardziej cenionych amerykańskich aktorek. Już jako nastolatka zaczęła brać udział w pierwszych castingach, a jej znakiem rozpoznawczym stał się specyficzny chrapliwy głos. Po raz pierwszy przed kamerami wystąpiła w 2005 roku w serialu „The New Patridge Family”. Z kolei na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Supersamiec” z 2007 roku. Następnie zaczęła występować głównie w filmach komediowych, takich jak „Króliczek”, „Duchy moich byłych” czy „Zombieland”. Przełomem w jej karierze okazał się film „Łatwa dziewczyna” z 2010 roku, który przyniósł jej nominację do Złotego Globu. Z kolei za film „La La Land” otrzymała Oscara. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, z którymi warto się zapoznać:

1. „Faworyta”, reż. J. Lantimos (2018)

Akcja filmu „Faworyta” przenosi nas do Anglii z początku XVIII wieku. Kraj jest w stanie wojny z Francją, ale uwagę dworu przyciągają wyścigi kaczek i pojawienie się w sprzedaży ananasów. Tron objęła królowa Anna, ale w rzeczywistości władzę sprawuje jej przyjaciółka, lady Sarah. Pewnego dnia na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która zupełnie oczarowuje Sarah. Sarah od razu otacza opieką Abigail, która widzi w tej okazji szansę na awans. Pomału zaczyna zajmować miejsce Sarah u boku królowej Anny. Ambitna dziewczyna nie pozwoli, żeby ktoś pokrzyżował jej plany.

Materiały prasowe

2. „La La Land”, reż. D. Chazelle (2016)

„La La Land” przedstawia historię Mii (Emma Stone), która jest początkującą aktorką. Wciąż czeka na swoją życiową szansę i pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia spotyka Sebastiana, który jest muzykiem jazzowym. Jednak zamiast spełniać swoje marzenia i nagrywać płyty, gra do kotleta w miernym lokalu. Oboje łączy pragnienie, by zacząć wcielać swoje pasje w życie. Zakochują się w sobie, ale gdy ich kariery zaczynają nabierać rozpędu, zaczyna brakować im czasu dla siebie, a także sił do podtrzymywania łączącej ich relacji. Będą musieli stoczyć prawdziwą walkę o to, żeby ich uczucie przetrwało wszelkie przeciwności losu.

3. „Łatwa dziewczyna”, reż. W. Gluck (2010)

W filmie „Łatwa dziewczyna" Emma Stone wcieliła się w rolę Olive, która jest zwyczajną licealistką o niskiej samoocenie. Przybita brakiem popularności wśród rówieśników postanawia skłamać na temat swojego dziewictwa, które rzekomo utraciła z przystojnym studentem. Pozornie niewinne kłamstwo zaczyna żyć własnym życiem i przeradza się w plotkę, od której huczy cała szkoła. Dziewczyna ze zdumieniem odkrywa, że podoba jej się ta niespodziewana sława. Zmienia więc swój wizerunek i zaczyna się piąć po szkolnej drabinie społecznej. Wkrótce się jednak okazuje, że sybko może z niej spaść i stracić o wiele więcej, niż się spodziewała.


4. „Niesamowity Spider-Man”, reż. M. Webb (2012)

Film „Niesamowity Spider-Man" przedstawia historię nastoletniego samotnika, Petera Parkera, który był wychowywany przez wujka Bena i ciotkę May. Stara się odkryć, dlaczego jego rodzice oddali go pod opiekę krewnym i zniknęli z jego życia. Pewnego dnia trafia na dokumenty ojca z firmy Oscorp, która zajmuje się eksperymentami chemicznymi. Postanawia więc zgłosić się do naukowca, dla którego pracuje jego szkolna miłość, Gwen Stacy (Emma Stone). Podczas wizyty w laboratorium Peter zostaje ukąszony przez zmutowanego pająka, dzięki czemu nabywa niezwykłe umiejętności. Wkrótce wykorzysta je w walce przeciwko grasującym po mieście przestępcom.

5. „Służące”, reż. T. Taylor (2011)

Akcja „Służących” rozgrywa się w stanie Missisipi w latach 60. Grana przez Emmę Stone Skeeter jest dziewczyną z dobrego domu z południa, której marzy się kariera pisarki. Pewnego dnia postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą, która pracuje dla najbogatszych rodzin w okolicy. Wywołuje to wielkie poruszenie wśród konserwatywnej i podzielonej społeczności. Służąca postanawia ujawnić Skeeter najmroczniejsze sekrety z życia czarnoskórej mniejszości. Wkrótce między dwiema zupełnie różnymi kobietami rodzi się przyjaźń, która prowadzi do przełamania największych barier.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO