Widzieliście wszystkie?

Emily Blunt - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Emily Blunt jest obecnie jedną z najpopularniejszych brytyjskich aktorek. Karierę rozpoczęła w dość nietypowy sposób – od siódmego do czternastego roku życia miała problem z jąkaniem. Aktorstwo miało jej pomóc w rozwinięciu pewności siebie i poprawieniu dykcji. Wkrótce dostała się do prywatnej artystycznej uczelni, w której odkryto jej talent. W 2000 roku zagrała w musicalu „Bliss” podczas Edinburgh Festival Fringe. Przed kamerami zadebiutowała z kolei w 2004 roku w filmie „Lato miłości”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła jej rola asystentki Mirandy Priestly w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Była kilkukrotnie nominowana do Złotego Globu. Tę statuetkę otrzymała w 2007 roku za występ w „Gideon’s Daughter”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które zdecydowanie trzeba zobaczyć:

1. „Ciche miejsce”, reż. J. Krasinski (2018)

Horror „Ciche miejsce” to dzieło męża Emily Blunt, Johna Krasinskiego. Opowiada o świecie, w którym ludzkość zdominowana została przez tajemnicze i krwiożercze istoty. Są one niezwykle wyczulone na dźwięk, co sprawia, że należy uważać na najdrobniejsze odgłosy. Młode małżeństwo, Evelyn (Emily Blunt) i Lee Abott, wraz z dwójką dzieci starają się przetrwać za wszelką cenę. Pragną uchronić swoją rodzinę przed straszną śmiercią. Osiedlają się więc w domu, który przygotowują specjalnie w ten sposób, aby zapewniał możliwie największą ochronę przed potworami. Mroczne istoty nie dadzą im jednak o sobie zapomnieć.

"Na skraju jutra"/Materiały promocyjne

1. „Diabeł ubiera się u Prady”, reż. D. Frankel (2006)

„Diabeł ubiera się u Prady” opowiada o losach Andy Sachs, która jest piękna i inteligentna, ale nie ma wyczucia stylu. Stara się o posadę asystentki Mirandy Priestly, która jest redaktorem naczelnym jednego z największych modowych pism. Bezwzględna i surowa Miranda, dla której moda jest całym światem, nie zostawia na niemodnie ubranej Andy suchej nitki. Z pewnych względów daje jej jednak szansę na pracę u swego boku. Wkrótce stawi na próbę odporność psychiczną swojej nowej pracownicy. Andy rozpoczyna pracę na stanowisku obok drugiej asystentki Emily (Emily Blunt) i podejmuje walkę o przetrwanie w bezwzględnym świecie mody, nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, jak zaczyna on wpływać na jej osobowość.

3. „Mary Poppins powraca”, reż. R. Marshall (2018)

„Mary Poppins powraca” jest musicalem, który powstał na podstawie słynnej serii książek autorstwa Pameli Lydon Travers. Niania Mary Poppins, w którą wcieliła się Emily Blunt powraca, żeby pomóc kolejnemu pokoleniu rodziny Banksów, a także przypomnieć im, na czym polega radość z życia. Nietuzinkowa opiekunka zmienia zupełnie szarą codzienność swoich podopiecznych w niezwykłą i niezapomnianą przygodę. Wraz ze swoim przyjacielem latarnikiem Jackiem sprawia, że na ulicach Londynu znowu rozpoczyna się beztroska zabawa. Dzięki niej wszystko, co wydaje się niemożliwe, staje się dostępne w zasięgu ręki.


4. „Na skraju jutra”, reż. D. Liman (2014)

Akcja filmu „Na skraju jutra” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Ziemia zostaje zaatakowana przez nieznaną rasę obcych, którzy niszczą całe miasta i doprowadzają do śmierci milionów ludzi. Na pierwszą linię walki zostaje rzucony niedoświadczony w walce podpułkownik Bill Cage. Chwilę po zabiciu jednego z kosmitów sam ginie. Niedługo, w zupełnie niezrozumiały sposób ożywa na początku tego samego dniaa, w którym szedł do walki. Historia zatacza koło – Cage za każdym razem ginie i ożywa, stając się przy tym bardziej doświadczony. W tej strasznej codzienności towarzyszy mu świetnie wyszkolona żołnierka sił specjalnych, Rita Vrataski (Emily Blunt).

5. „Dziewczyna z pociągu”, reż. T. Taylor (2016)

„Dziewczyna z pociągu” przedstawia historię Rachel (w tej roli Emily Blunt), która każdego dnia o 8:04 wsiada do podmiejskiego pociągu, którym dojeżdża do pracy w Nowym Jorku. Po drodze mija tych samych ludzi i obserwuje przez okno te same domy. Samotna i zmagająca się z problemem alkoholowym kobieta fantazjuje o wyjątkowo szczęśliwej i dobranej parze, która mieszka w jednym z nich. Pewnego ranka zobaczy jednak coś, co zupełnie odmieni jej życie. Wejdzie w posiadanie strasznej tajemnicy, którą będzie musiała sama rozwiązać. Wkrótce tragedia, której świadkiem się przypadkiem stała, stanie się także jej własną.

Widzieliście już wszystkie wymienione powyżej filmy? Zachęcamy do zapoznania się z innym filmem z udziałem aktorki „Looper – Pętla czasu”. Mogą wam się również spodobać takie produkcje jak „Vexille – 2077 Nippon Sakoku” czy „Uderzenie”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO