Coś dla fanów mocnego kina

Dwayne Johnson - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról aktora

Dwayne Johnson jest obecnie jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Dzięki swojej imponującej posturze od lat wciela się w role filmowych twardzieli, którzy roznoszą w pył swoich największych przeciwników. Zapewne nie zdziwi nikogo fakt, że gwiazdor początkowo był związany ze sportem – w przeszłości grał w futbol, a także był zawodowym wrestlerem. Na wielkim ekranie zadebiutował w 2001 roku w filmie „Mumia powraca”. Z czasem stał się jednym z największych nazwisk kina akcji, a według Forbesa w latach 2015-2016 był najlepiej zarabiającym aktorem. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Johnsona, które dostarczą wam niezłej rozrywki:

1. „Jumanji: Przygoda w dżungli”, reż. J. Kasdan (2017)

Film „Jumanji: Przygoda w dżungli” opowiada o grupie licealistów, którzy odkrywają starą konsolę gier wideo z grą „Jumanji”. Zaraz po jej uruchomieniu zostają wciągnięci do wirtualnej dżungli pod postacią swoich awatarów. Szybko zauważają, że to nie oni mają władzę nad grą, tylko „Jumanji” ma ją nad nimi. Reguły nieznanej gry okazują się wyjątkowo brutalne, a rozgrywka toczy się na śmierć i życie. Żeby przeżyć, wciągnięci w grę nastolatkowie będą musieli doprowadzić grę do końca – inaczej zostaną w niej na zawsze.

wikipedia.org

2. „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, reż. D. Leitch (2019)

Dwayne Johnson, który pojawiał się już wcześniej w serii „Szybcy i wściekli”, tym razem wystąpił w filmie „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", który skupia się wokół granej przez niego postaci Luke’a Hobbsa – lojalnego agenta Ochrony Służb Dyplomatycznych. Od dłuższego czasu jest on w ostrym konflikcie z Deckardem Shawem, który jest byłym pracownikiem elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii. Ich mała prywatna wojna zmienia się jednak, gdy cybernetyczny anarchista Brixton przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną, za pomocą której zamierza unicestwić całą ludzkość. Dwaj mężczyźni postanawiają więc połączyć swoje siły, żeby pokonać nadchodzące zagrożenie.

3. „Agent i pół”, reż. R. M. Thurber

Film „Agent i pół" opowiada o życiu Boba (Dwayne Johnson), który nigdy nie miał łatwego życia. Jako nastolatek był kujonem z nadwagą, z którego wyśmiewali się rówieśnicy. Od szkolnych czasów wszystko się jednak zmieniło i dorosły już Bob stał się supersilnym i przystojnym agentem CIA. Podczas zjazdu absolwentów postanawia wciągnąć jednego ze starych znajomych, Calvina, w ściśle tajną sprawę, nad którą pracuje. Calvin, który jest znudzonym życiem księgowym, nie będzie wcale chętny do brania udziału w pościgach i strzelaninach z udziałem mafiozów, które mu zafunduje dawny kolega ze szkoły.


4. „Baywatch. Słoneczny patrol”, reż. S. Gordon (2017)

W filmie „Baywatch. Słoneczny patrol” Dwayne Johnson wcielił się legendarnego porucznika Mitcha Buchannona, który przewodzi elitarnej grupie ratowników, którzy strzegą kalifornijskich plaż. Pewnego dnia dołącza do nich trójka rekrutów, wraz z olimpijskim pływakiem Mattem Brodym. Porzucili oni ukochany surfing na rzecz tajnej służby, a ich celem jest wytropienie bezwzględnej bizneswoman, której plany zagrażają przyszłości całej Zatoki. Chociaż Matt i Mitch nie dogadują się z początku najlepiej, będą musieli połączyć swoje siły w walce z groźnymi przestępcami.

5. „Rampage: Dzika furia”, reż. B. Peyton (2018)

W filmie „Rampage: Dzika furia" aktor zagrał prymatologa Davisa Okoye, który nie ma najlepszych relacji z ludźmi, ale świetnie dogaduje się ze zwierzętami. Nawiązał głęboką więź z bardzo inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, George’m, którym opiekuje się od urodzenia. Niestety, na skutek nieudanego eksperymentu genetycznego, goryl z łagodnego zwierzęcia przemienił się w rozwścieczoną bestię. Okazuje się, że nie tylko on przeszedł taką przemianę. George wraz z innymi zdziczałymi zwierzętami rusza w wędrówkę przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko, co napotka na swojej drodze. David zrobi wszystko, żeby odnaleźć antidotum i przywrócić zwierzęta do normalności.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO