Który lubicie najbardziej?

David Fincher - najlepsze filmy, które wyreżyserował

David Fincher urodził się w 1962 roku. Początkowo robił spoty reklamowe i kręcił teledyski. Odpowiedzialny był za nagrodzone reklamy Pepsi czy Nike. To on odpowiada za to, jak wygląda, kultowy dzisiaj, teledysk Madonny do piosenki "Vogue". Kiedy zadebiutował filmem "Obcy 3" i wylało się na niego sporo krytyki - chciał zrezygnować z reżyserowania filmów. Aż do momentu, kiedy w 1995 roku wpadł mu w ręce scenariusz do filmu "Siedem". Postanowił go nakręcić i był to strzał w 10. Jest uważany za jednego z najlepszych reżyserów thrillerów w USA. Pracował również z Netflixem, gdzie zajmował się serialami "Mindhunter" oraz "House of Cards". Zobaczcie jego najlepsze filmy, które dla was wybraliśmy. 

"Siedem" 

Czy można być tym dobrym, a potem stać się złym do szpiku kości? Zapewne można. I doskonale pokazuje to film "Siedem" w reżyserii Finchera. Dwóch policjantów stara się zrobić wszystko, aby złapać seryjnego mordercę, który swoje ofiary wybiera na podstawie specjalnego klucza - siedmiu grzechów głównych. Jest zawsze o krok przed policją, a jeden z policjantów, który prowadzi sprawę, stanął z nim nawet twarzą w twarz. Dzięki temu filmowi wchodzimy prosto w umysł szaleńca, poznając metody działania niebezpiecznego mordercy. Film, który po prostu trzeba obejrzeć! A do tego wspaniała obsada! Film dostępny jest do obejrzenia na Netflixie. 

Materiały promocyjne filmu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" 

Coś naprawdę niezwykłego. Z resztą sam film rozpoczyna się od słów - "urodziłem się w okolicznościach niezwykłych". Produkcja jest adaptacją klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat 20. XX wieku. Opowiada o człowieku, który na świat przychodzi w wieku 80 lat, a potem młodnieje. Nie potrafi on zatrzymać upływającego czasu. Jego historię śledzimy od końca I Wojny Światowej, aż do XXI wieku. Takiego filmu, i to możemy wam zagwarantować, jeszcze nie widzieliście. W dodatku mamy tutaj iście gwiazdorską obsadę, bo w rolach głównych zobaczycie Brada Pitta, Cate Blanchett, Tildę Swinston czy Julię Ormond. Film opowiada o ludziach, miejscach, miłości, radości, smutku i śmierci. I o tym, czego upływ czasu nigdy nie zmieni... "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" dostępny jest na Netflixie. 

"Zodiak"

Również i "Zodiak" jest dostępny do obejrzenia na Netflixie i opowiada o seryjnym mordercy z takim właśnie pseudonimem. W San Francisco padł blady strach - Zodiak nieustannie atakuje, jednocześnie wysyłając policji i dziennikarzom listy z zaszyfrowanymi wiadomościami. Tożsamość próbuje ustalić rysownik Robert Graysmith, a także jego kolega z redakcji - Paul Avery. Wszystko to przy pomocy inspektora Davida Toschiego. Co było takiego niezwykłego w tym siewcy strachu, że nie udało się go złapać do dzisiaj? Wkrótce, dla całej trójki, schwytanie tego mordercy i odkrycie jego tożsamości, rozszyfrowanie wiadomości, staje się prawdziwą obsesją... 


"Zaginiona dziewczyna" 

Nikogo nie powinno zdziwić to, że film "Zaginiona dziewczyna" to film, który możecie obejrzeć na Netfliksie. Film opowiada o Amy i Nicku, którzy kiedyś szaleli na swoim punkcie. Później wdarła się rutyna i sporo zaczęło się psuć. Pewnego dnia, tuż przed piątą rocznicą ślubu, kobieta po prostu znika... Wszystkie podejrzenia padają na męża, którego wspiera w tym czasie jego siostra. Oboje próbują znaleźć jakiekolwiek ślady na to, gdzie może znajdować się kobieta. Nick chwyta się wszystkiego, aby dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę. Uwierzcie, że zakończenia ciężko się spodziewać... 

"Podziemny krąg" 

Film w gwiazdorskiej obsadzie (wcale nikt nie spodziewał się Brada Pitta, prawda?). Ten thriller psychologiczny opowiada o młodym yuppie, który bierze udział w wyścigu szczurów, na który wcale się nie pisał. Cierpi również na bezsenność. Pewnego dnia wybiera się, za namową lekarza, na spotkania terapeutyczne ludzi ciężko i śmiertelnie chorych. W tych widzeniach odnajduje swój spokój. Wtedy też na jego drodze staje Tyler Durden - anarchista, który staje się jego dopełnieniem ze względu na odwagę i nieskrępowanie. Zakłądają oboje Podziemny Krąg, w którym organizują zamknięte walki. Wkrótce to miejsce przeradza się w paramilitarną organizację anarchistyczną. "Podziemny krąg" po prostu TRZEBA zobaczyć. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO