Znacie wszystkie?

Colin Farrell - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról

Colin Farrell jest jednym z najpopularniejszych irlandzkich aktorów. Ojciec Farrella był zawodowym piłkarzem i początkowo syn zamierzał pójść w jego ślady. Z kolei brat Colina był choreografem oraz nauczycielem dramatu. Wkrótce Farrell porzucił marzenia o karierze piłkarza i postanowił studiować aktorstwo w Gaiety School of Drama w Dublinie. Przed kamerami zadebiutował w 1996 roku w serialu „Ballukissangel”. Cztery lata później wystąpił w dramacie wojennym „Kraina tygrysów”, który przyniósł mu uznanie krytyków. Z czasem zaczął występować w coraz większych produkcjach, takich jak „Wojna Harta” czy „Raport mniejszości” w reżyserii Stevena Spielberga. Aktor był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu – za rolę w filmie „Lobster” oraz „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Za ten drugi film otrzymał tę statuetkę. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Colina Farrella, które zdecydowanie możemy wam polecić:

1. „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, reż. M. McDonagh (2008)

„Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” opowiada o dwóch mężczyznach, Ray’u (Colin  Farrell) i Kenie, których szef Harry wysyła do Brugii, żeby ukryli się w niej po dokonaniu morderstwa na jego zlecenie. Każdy z nich w inny sposób korzysta z tej okazji. Ken postanawia zrobić sobie prawdziwe wakacje i spędzić czas na zwiedzaniu miasta, za to Ray jest bardzo niezadowolony z zaistniałej sytuacji i śmiertelnie się nudzi. Wszystko się jednak zmienia, gdy poznaje piękną dziewczynę i umawia się z nią na randkę. W pewnym momencie zaczynają go dręczyć wyrzuty z powodu popełnionej zbrodni. Wówczas Ken otrzymuje telefon od Harry’ego, który przygotował dla niego kolejne zlecenie.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"/Mat. promocyjne

2. „Dżentelmeni”, reż. G. Ritchie (2019)

Flm „Dżentelmeni” przedstawia historię Mickeya Pearsona, który jest założycielem narkotykowego imperium. Mężczyzna, który osiągnął już wszystko czego pragnął, postanawia wycofać się z biznesu. Wieści od razu roznoszą się po przestępczym półświatku i Pearson zostaje zasypany nie tylko przez oferty wykupienia interesu, ale także groźby. Niektórzy postanawiają podjąć się szantażu oraz przekupstwa, żeby przejąć władzę nad jego majątkiem. Wśród nich są niesforni chłopcy od Trenera (Colin Farrell). Tę okazję postanawia wykorzystać też pewien cwany dziennikarz, który przygotuje plan doskonałego przekrętu. Nie wie jednak, że przestępca może być sprytniejszy od niego.

3. „Lobster”, reż. J. Lantimos (2015)

Akcja filmu „Lobster” rozgrywa się w świecie przyszłości, w którym nikt nie może być samotny. Wszyscy ludzie muszą żyć w parach. Przepisy uchwalone przez władze miasta wymagają, aby każdy singiel trafił do hotelu, w którym otrzyma 45 dni na poznanie nowego partnera. Jeśli w tym czasie nie znajdzie miłości, zostanie przemieniony w zwierzę. Pewnego dnia do ośrodka trafia David (Colin Farrell), którego opuściła żona. Mężczyzna próbuje się odnaleźć w tej nowej sytuacji. Wkrótce spotyka przedstawicielkę rebeliantów, która mieszka w lesie. Ta nowa znajomość zupełnie odmieni jego dotychczasowe życie.


4. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, reż. D. Yates (2016)

Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” przenosi nas w realia 1926 roku. Magizoolog Newt Scamander wraca właśnie do Nowego Jorku z wielkiej wyprawy, podczas której miał odnaleźć i opisać wiele magicznych i rzadko spotykanych zwierząt. Jego niezwykła walizka pełna jest tych tajemniczych istot, które w niejednym wzbudziłyby przerażenie. Wszystko się komplikuje, gdy spotyka pewnego mugola Jakuba, a z jego walizki ucieka kilka fantastycznych zwierząt. Mogą one wprowadzić sporo zamieszania zarówno do magicznego, jak i niemagicznego świata. Jedną z osób, które postanowią wykorzystać tę okazję, jest nieobliczalny Percival Graves (Colin Farrell).

5. „Niepokonani”, reż. P. Weir (2010)

„Niepokonani” to opowieść o grupie więźniów, której w 1940 roku udaje się uciec z sowieckiego gułagu. Nie mając ani mapy, ani kompasu, rozpoczynają desperacką wędrówkę przez pustkowia Syberii, tajgę, stepy Mongolii, pustynię Gobi, Tybet i Himalaje, po czym udaje im się dotrzeć do Indii. Podczas długiej na 6000 km podróży staczają prawdziwą walkę o przetrwanie. Chociaż dzieli ich pochodzenie i bariera językowa, przez cały czas mają jeden wspólny cel – odzyskanie wolności. Podczas tej karkołomnej wyprawy przeżyją wiele dramatycznych wydarzeń, które sprawią, że nie wszystkim uda się dotrzeć do celu.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie inne produkcje z udziałem Colina Farrella, takie jak „Zimowa opowieść” oraz „Rekrut”. Mocnych wrażeń dostarczy wam również film „S.W.A.T. Jednostka specjalna”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO