Mroczna Wednesday Addams

Christina Ricci - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Christina Ricci jest amerykańską aktorką filmową, która zasłynęła przede wszystkim jako odtwórczyni wyjątkowo charakterystycznych, a także mrocznych ról. Karierę rozpoczęła bardzo wcześnie – na wielkim ekranie zadebiutowała już w wieku dziesięciu lat, gdy wraz z Cher i Winoną Ryder wystąpiła w filmie „Syreny”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła jej z kolei rola ponurej i sadystycznej Wednesday Addams w „Rodzinie Addamsów” z 1991 roku. Wkrótce dzięki kolejnym produkcjom, takim jak „Kacper” czy „Rodzina Addamsów 2” stała się jedną z największych dziecięcych hollywoodzkich gwiazd. Z upływem lat zaczęła występować w bardziej niezależnych i artystycznych produkcjach. W 1999 roku po raz pierwszy była nominowana do Złotego Globu za występ w „Wojnie płci”. Przedstawiamy kilka filmów z udziałem gwiazdy, które należą do jednych z ważniejszych w jej karierze:

1. „Rodzina Addamsów”, reż. B. Sonnenfeld (1991)

Akcja „Rodziny Addamsów” rozpoczyna się w momencie, gdy Gomez wciąż obwinia się o zniknięcie brata, do którego doszło 25 lat temu. Wraz z pozostałymi członkami rodziny szykuje seans spirytystyczny, który ma przywołać Festera z zaświatów. Rodzina nie zdaje sobie jednak zupełnie sprawy, że tonący w długach adwokat głowy rodu, Tully Alford, chce wyłudzić pokaźną sumę pieniędzy od Addamsów. Gdy poznaje syna Abigail Craven, której jest winien ogromną kwotę, dostrzega w nim uderzające podobieństwo do zaginionego brata Gomeza. Prawnik obmyśla więc wyjątkowo perfidny plan, który zaczyna wcielać w życie.

"Jeździec bez głowy"/Materiały prasowe

2. „Monster”, reż. P. Jenkins (2003)

„Monster” przedstawia historię życia prostytutki Aileen Wuornos, która w 2002 roku została skazana na karę śmierci za zabójstwo sześciu osób. Pochodziła z patologicznego środowiska, w którym od dziecka była maltretowana. W wieku 13 lat zaszła w ciążę i zaczęła się prostytuować. Kilka lat później zaczęła świadczyć swoje usługi kierowcom ciężarówek, którzy nieraz bardzo źle ją traktowali - nie chcieli jej płacić, a nawet próbowali ją gwałcić. Aileen miała dość takiego stanu rzeczy i zaczęła sama rozprawiać się z napastnikami. W międzyczasie pozostawała w homoseksualnym związku z kobietą (w tej roli Christina Ricci), która była jedynym jasnym punktem w jej życiu.

3. „Jeździec bez głowy”, reż. T. Burton (1999)

Akcja filmu „Jeździec bez głowy” rozgrywa się pod koniec XVIII wieku. Policjant Ichabold Crane zostaje wysłany do prowincjonalnego miasteczka o nazwie Sleepy Hollow. Ma tam rozwiązać sprawę kilku tajemniczych morderstw. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż przypuszczał. Ciała zamordowanych zostały bowiem pozbawione głów, których nigdy nie odnaleziono. Wkrótce funkcjonariusz poznaje piękną Katrinę (Christina Ricci), która jest córką głównego podejrzanego w sprawie. Wspólnie z nią będzie pomału poznawał kolejne elementy uknutej intrygi.


4. „Oko w oko z życiem”, reż. V. Gallo (1998)

Film „Oko w oko z życiem” opowiada o losach Billy’ego Browna, który po odsiadce wychodzi z więzienia. W drodze powrotnej do rodzinnej miejscowości uprowadza młodą Laylę (Christina Ricci). Dziewczyna jest zauroczona swoim porywaczem i postanawia przed jego rodzicami udawać jego żonę. Nieświadomi niczego rodzice z miejsca darzą ją sympatią i wierzą w jej opowieść, według której poznała swojego „ukochanego” podczas wspólnej pracy w CIA. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że Billy nie bez powodu powrócił do domu – chce się zemścić na swoim wrogu z lat młodości, który jego zdaniem jest przyczynił się do jego wszelkich niepowodzeń.

5. After.Life, reż. A. Wójtowicz-Vosloo (2009)

Horror „After.Life” przedstawia historię nauczycielki Anny (w tej roli Christina Ricci), która pewnego dnia ginie w wypadku samochodowym i trafia do zakładu pogrzebowego prowadzonego przez Elliota Deacona. Mężczyzna posiada niezwykły dar, dzięki któremu potrafi porozumiewać się z duszami zmarłych. Pomaga im zrozumieć, dlaczego odeszli, a także pogodzić się z nieuchronnym losem. Anna jednak nie może uwierzyć w to co się stało i wciąż sądzi, że wcale nie umarła. Za wszelką cenę stara się nawiązać kontakt ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi.

Jeśli macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy, zachęcamy do zapoznania się z innymi mrocznymi produkcjami, takimi jak „Katakumby” czy „Doomsday”. Mocne przeżycia zapewni wam też horror „Coś za mną chodzi”.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO