Który zasługuje na pierwsze miejsce?

Christian Bale – nie tylko Batman. Poznajcie najlepsze filmy z jego udziałem

Christian Bale od lat zalicza się do grona najpopularniejszych brytyjskich aktorów i słynie z tego, że dla roli potrafi przejść wyjątkowo wyczerpujące metamorfozy. Karierę rozpoczął już jako dziecko od występów w reklamach telewizyjnych. Gdy miał dziesięć lat, po raz pierwszy wystąpił w teatrze w sztuce „Nerd”, w której zagrał u boku Rowana Atkinsona. W 1986 roku zadebiutował w telewizyjnym dramacie „Anastazja: Tajemnica Anny". Na wielkim ekranie z kolei po raz pierwszy pojawił się w filmie „Mio, mój Mio” z 1987 roku. Przełomem w jego karierze okazał się występ w stworzonym przez Stevena Spielberga „Imperium Słońca” z 1987 roku, dzięki któremu został dostrzeżony przez krytyków. Aktor był czterokrotnie nominowany do Oscara, między innymi za role w „American Hustle" oraz „Big Short". W 2011 roku otrzymał tę statuetkę za kreację stworzoną w filmie „Fighter”. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Bale’a, które zdecydowanie warto zobaczyć:

1. „Fighter”, reż. D. Russell (2010)

„Fighter” przedstawia historię boksera wagi półśredniej, Micky’ego Warda, który żyje ze sprzątania ulic. Przegrał większość ostatnich walki i jest w złych relacjach z byłą żoną, która utrudnia mu kontakt z córką. Trenuje go przyrodni brat, Dicky Eklund (Christian Bale), który też był niegdyś dobrze zapowiadającym się bokserem, a obecnie stacza się na dno przez uzależnienie od narkotyków. Wkrótce Micky przegrywa kolejną walkę, która przelewa czarę goryczy. Bokser postanawia dokonać zmian w życiu i zawalczyć o lepszą przyszłość. Wielkim wsparciem okazuje się nowo poznana barmanka Charlene, w której się zakochuje.

"Mroczny Rycerz"/Materiały prasowe

2. „American Psycho”, reż. M. Harron (2000)

Oparty na powieści B. E. Ellisa film „American Psycho„ opowiada o losach młodego Amerykanina, Patricka Batemana (Christian Bale). Mężczyzna jest nie tylko obiecującym biznesmenem, ale także psychopatą. Jest zupełnie pozbawiony sumienia i kręgosłupa moralnego, w związku z czym potrafi zrobić wszystko, żeby osiągnąć swój cel. Chociaż za dnia wiedzie udane życie zawodowe, w nocy poświęca się swojej nietypowej pasji, jaką jest zabijanie. Dbający o szczegóły mężczyzna jest pewny siebie i sądzi, że nikt nigdy nie pozna jego tajemnicy. Liczba jego ofiar dalej rośnie do momentu, w którym po jego piętach zaczyna deptać niezwykle dociekliwy detektyw.

3. „Mroczny rycerz”, reż. C. Nolan (2008)

„Mroczny rycerz”, który jest kontynuacją filmu „Batman - Początek”, opowiada o dalszych losach Batmana (Christian Bale), który toczy nieustającą wojnę z przestępczym półświatkiem w Gotham. Tym razem Batmanowi udaje się z pomocą porucznika Jima Gordona i prokuratora Harveya Denta rozbić siatkę przestępców. Wkrótce jednak na ich drodze zjawia się przebiegły Joker, który zamierza w całym mieście wprowadzić anarchię. Chce też zrobić wszystko, żeby przeciągnąć Batmana na stronę zła. Człowiek-Nietoperz będzie musiał stawić czoła temu geniuszowi zbrodni, który stanowi dla mieszkańców zagrożenie, jakiego jeszcze nie było.


4. „Le Mans ‘66”, reż. J. Mangold (2019)

W filmie „Le Mans ‘66” wiceprezydent Ford Motor Company postanawia zaproponować Henry’emu Fordowi II zakup niezwykle drogiego samochodu wyścigowego Ferrari. Wzięcie udziału w 24-godzinnych zawodach Le Mans miałby zwiększyć sprzedaż samochodów ich firmy. Enzo Ferrari rezygnuje jednak z umowy i Włoch wybiera ofertę Fiata. Ford zleca wówczas swoim pracownikom budowę samochodu, który pokona Ferrari. Przed tym zadaniem staną między innymi kierowcy rajdowi Shelby oraz Miles (Christian Bale). Czy uda im się pokonać prawa fizyki i sprostać oczekiwaniom wielkiej korporacji?

5. „Vice”, reż. A. McKay (2018)

Film „Vice” jest biograficznym komediodramatem, który opowiada o historii Dicka Cheneya (Christian Bale), który stał się najpotężniejszym, a także najbardziej wpływowym wiceprezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. Narratorem w filmie jest fikcyjny weteran wojny w Afganistanie, Kurt. Opisuje on losy Cheneya od roku 1969, gdy za czasów prezydentury Donalda Rumsfelda rozpoczął pracę w Białym Domu. Widzowie mogą śledzić jego karierę polityczną do momentu, w którym został wiceprezydentem USA. Co ciekawe, Christian Bale do roli Dicka Cheneya przytył ponad 20 kilogramów.

Obejrzeliście już wszystkie zaproponowane przez nas filmy? Jeśli tak, polecamy zobaczyć trzymające w napięciu thrillery „25. godzina” oraz „Na granicy”. Zachęcamy również do zapoznania się z filmem „Heavy Mental”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO