Nie tylko "Strażnicy Galaktyki"

Chris Pratt – przedstawiamy najlepsze filmy z udziałem aktora

Chris Pratt jest obecnie jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Mało kto wie, że miał za sobą niełatwą ścieżkę kariery. W połowie pierwszego semestru college’u porzucił naukę i zaczął pracować jako sprzedawca biletów oraz striptizer. Później przez pewien czas był bezdomny i mieszkał na jednej z hawajskich wysp, nocując w namiocie na plaży lub furgonetce. W pewnym momencie postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie i wkrótce zaczął występować w serialach.  Jednym z pierwszych był „Parks and Recreation”, za który był w 2013 roku nominowany do nagrody Critics’ Choice Television Award. Przełomowy dla jego kariery był z kolei 2014 rok, w którym wystąpił w filmie „Strażnicy Galaktyki”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które warto obejrzeć:

1. „Strażnicy Galaktyki”, reż. J. Gunn (2014)

Film przedstawia historię Petera Quilla (Chris Pratt), który pewnego dnia kradnie tajemniczy artefakt. Przedmiot ten jest obiektem pożądania złego Ronana, który może zagrozić całemu wszechświatowi. Quill, który w pojedynkę jest bezsilny wobec potężnego przeciwnika, zostaje zmuszony do zawarcia sojuszu z czterema wyjątkowo oryginalnymi osobnikami: szopem Rocketem, drzewokształtnym Grootem, nieobliczalnym Draxem Niszczycielem i tajemniczą Gamorą. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Quill odkrywa prawdziwą moc skradzionego przedmiotu i zaczyna rozumieć zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu. Wraz ze swoimi towarzyszami będzie musiał stoczyć walkę o dalsze losy galaktyki.

Plakat

2. „Jurassic World”, reż. C. Trevorrow (2015)

Akcja filmu „Jurassic World” rozgrywa się w 2015 roku, czyli dwadzieścia dwa lata po wydarzeniach, które miały miejsce w „Parku Jurajskim”. Na wyspie Isla Nubar został stworzony wspaniały i wciąż funkcjonujący park rozrywki, w którym żyją przywrócone do życia za pomocą klonowania dinozaury. Pewnego dnia prowadzącym eksperymenty naukowcom udaje się stworzyć zupełnie nowego dinozaura, który łączy w sobie cechy dwóch gatunków – tyranozaura i welociraptora. Sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy groźne zwierzę ucieka z parku i zaczyna grasować po wyspie.

3. „Avengers: Koniec gry”, reż. A. Russo/J. Russo (2019)

„Avengers: Koniec gry" rozgrywa się po wydarzeniach z filmu „Avengers: wojna bez granic” połowa superbohaterów przestała istnieć, a Iron Man i Nebula utknęli na planecie Tytan. Po tym, czego dokonał Thanos, świat już nigdy nie będzie taki, jak przedtem. Sytuacja robi się coraz gorsza. Avengersi postanawiają zewrzeć swoje szeregi i zrobić wszystko, żeby przywrócić ład. Łączą więc siły z Ant-Manemi i Kapitanem Marvelem, którzy dołączają do zespołu. Do grupy superbohaterów w ostatecznej bitwie dołącza również między innymi Star Lord, w którego wcielił się Chris Pratt.


4. „Pasażerowie”, reż. M. Tyldum (2016)

Akcja filmu „Pasażerowie” rozgrywa się w przyszłości. Jim Preston (w tej roli Pratt) jest mechanikiem, który został wysłany w mającą trwać 120 lat podróż. Jej celem jest dotarcie do nowej planety, która ma zostać skolonizowana. Z pewnych tajemniczych powodów Jim budzi się z hibernacji o blisko 100 lat za wcześnie. Gdy już nie może znieść dłużej samotności, postanawia wybudzić ze snu piękną dziennikarkę Aurorę. Wspólnie będą musieli stawić czoła wielu problemom, które pojawią się na pokładzie statku, a także ocalić życie pozostałych pasażerów. Powoli zacznie się między nimi rodzić uczucie.

5. „Siedmiu wspaniałych”, reż. A. Fuqua (2016)

„Siedmiu wspaniałych” to remake amerykańskiego westernu z 1960 roku o tym samym tytule, który z kolei powstał na podstawie japońskiego filmu „Siedmiu samurajów” Akiry Kurosawy z 1954 roku. Film przedstawia historię małej wioski znajdującej się na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Terroryzuje ją grupa bandytów. Zdesperowani farmerzy proszą o pomoc grupę rewolwerowców. Siedmiu z nich przystaje na tę prośbę i rusza do walki z liczniejszym przeciwnikiem. Zadanie to od początku zdaje się być skazane na porażkę. Rewolwerowcy zrobią wszystko, żeby przerwać terror.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO