W sam raz dla fanów mocnego kina

Chris Hemsworth - najlepsze filmy z aktorem. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Chris Hemsworth jest obecnie jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Od początku planował związać się z aktorstwem. Na początku lat 00’ zadebiutował w operze mydlanej „Zatoka serc”, w której wcielał się w rolę Kima Hyde. Następnie w 2009 roku otrzymał angaż w serialu „Star Trek”, w którym występował w niewielkiej roli George’a Kirka. Przełomem w jego karierze okazał się występ w horrorze „Dom w głębi lasu” z 2011 roku, który przyniósł mu pierwszy rozgłos. Z czasem aktor zaczął występować w coraz większych amerykańskich produkcjach i zasłynął przede wszystkim jako odtwórca roli niepokornego Thora w filmach z serii „Avengers”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które dostarczą wam niemałych wrażeń:

1. „Źle się dzieje w El Royale”, reż. D. Goddard (2018)

Film „Źle się dzieje w El Royale" przedstawia historię siedmiu zupełnie obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa pewną mroczną tajemnicę. Pewnego dnia spotykają się ze sobą w El Royale, który jest podrzędnym i częściowo zrujnowanym hotelem nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Kalifornia i Nevada. Wszyscy spędzą noc w zaniedbanym budynku, który jest owiany wyjątkowo złą sławą. Nie będzie ich czekał jednak spokojny sen – w ciągu nocy dojdzie do wielu niespodziewanych wydarzeń, które pozwolą całej grupie odkupić swoje dotychczasowe winy. Będą jednak musieli się pospieszyć, zanim rozpęta się prawdziwe piekło.

Materiały prasowe/Netflix

2. „Królewna śnieżka i łowca”, reż. R. Sanders (2012)

Akcja filmu „Królewna Śnieżka i Łowca" zaczyna się w momencie, gdy umiera matka Śnieżki. Zrozpaczony król szybko pragnie znaleźć nową żonę. Idealną kandydatkę odnajduje w pięknej Ravennie, która jest jeńcem pojmanym po jednej ze zwycięskich bitew. Zauroczony jej urodą, bierze ją za żonę. Wkrótce okazuje się, że bezwzględna kobieta marzy jedynie o zdobyciu władzy – zabija więc króla i więzi Śnieżkę, która przewyższa ją urodą. Gdy dziewczynie udaje się wydostać z więzienia, zła królowa wysyła za nią bezwzględnego Łowcę (Chris Hemsworth), który ma ją przyprowadzić z powrotem żywą lub martwą.

3. „Thor”, reż. k. Branagh (2011)

Chris Hemsworth w filmie „Thor" wcielił się w rolę syna Odyna, Thora. Jego nierozważne działania doprowadzają do zaostrzenia załagodzonego w przeszłości konfliktu. Ojciec, poirytowany brakiem dojrzałości syna, postanawia wyrzucić go z Walhalii, zmuszając Thora w ten sposób do zamieszkania na Ziemi. Thor wkrótce poznaje piękną panią naukowiec, Jane Foster, dzięki której przechodzi zupełną przemianę. Życie wśród śmiertelników uczy go, co tak naprawdę znaczy być bohaterem. Przekona się o tym w momencie, gdy przyjdzie mu stoczyć walkę ze złowrogimi siłami zesłanymi z Asgardu przez boga Lokiego.


4. „Wyścig ”, reż. R. Howard (2013)

Film „Wyścig” opowiada prawdziwą historię dwóch kierowców rajdowych, którym przyszło walczyć ze sobą w 1976 roku i przenosi nas w realia tych czasów, które były okresem rozkwitu Formuły 1. Tym razem Chris Hemsworth wcielił się w rolę brytyjskiego playboya Jamesa Hunta, któremu nikt nie umie się oprzeć. Na torze od dawna zawzięcie rywalizuje ze swoim największym przeciwnikiem, którym jest Niki Lauda. W walce o zwycięstwo zapomną o strachu przed śmiercią i zaczną przekraczać wszelkie możliwe granice. Każdy najmniejszy błąd może zakończyć się tragedią.

5. „Tyler Rake: Ocalenie”, reż. S. Hargrave (2020)

Aktor w filmie „Tyler Rake: Ocalenie" zagrał nieustraszonego najemnika Tylera Rake’a, który nie ma już nic do stracenia. Pewnego dnia przyjmuje zlecenie odbicia syna międzynarodowego barona narkotykowego, który został porwany przez członków konkurencyjnej mafii. Mężczyzna początkowo nie jest jednak świadomy tego, jakie niebezpieczeństwo będzie na niego czyhać podczas tej pozornie łatwej misji. Wkrótce się przekonuje, że szanse na wyrwanie chłopca z przestępczego półświatka Indii graniczy z niemożliwością. Dramatyczne wydarzenia sprawią, że życie jego i porwanego chłopca zupełnie się odmieni.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO