Piękna, utalentowana i... groźna

Charlize Theron - najlepsze filmy, w których zagrała. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról

Charlize Theron jest jedną z najbardziej rozchwytywanych hollywoodzkich aktorek. Zadebiutowała  w filmie „Dzieci kukurydzy III: Miejskie żniwa”. Z czasem zaczęła występować w największych i najbardziej kasowych produkcjach. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród - w 2003 roku otrzymała Oscara za rolę seryjnej morderczyni Aileen Wuornos w filmie „Monster. Do tej samej statuetki była nominowana za rolę w dramacie „Daleka północ”. Gwiazda świetnie czuje się zarówno w rolach bezwzględnych i zimnych kobiet, jak i w nieco lżejszych, komediowych kreacjach aktorskich. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Monster”, reż. P. Jenkins (2003)

Film przedstawia historię życia prostytutki Aileen Wuornos, która w 2002 roku została skazana na karę śmierci za zabójstwo sześciu osób. Pochodziła z patologicznego środowiska, w którym od dziecka była maltretowana. W wieku 13 lat zaszła w ciążę i zaczęła się prostytuować. Kilka lat później zaczęła świadczyć swoje usługi kierowcom ciężarówek, którzy nieraz bardzo źle ją traktowali, nie chcieli jej płacić, a nawet próbowali ją gwałcić. Aileen miała dość takiego stanu rzeczy i zaczęła sama rozprawiać się z napastnikami. W międzyczasie pozostawała w homoseksualnym związku z kobietą, która była jedynym jasnym punktem w jej życiu.

wikipedia.org

2. „Mad Max: Na drodze gniewu”, reż. G. Miller (2015)

Film „Mad Max: na drodze gniewu” przedstawia historię prześladowanego przez demony przeszłości Maxa Rockatansy’ego, który uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia natrafia na grupę uciekinierek, którym przewodzi piękna i charyzmatyczna imperatorka Furiosa (Charlize Theron). Kobiety są ścigane przez despotycznego tyrana, Wiecznego Joe. Robi on wszystko, żeby dopaść buntowników i surowo ich ukarać za nieposłuszeństwo. Zwołuje wszystkie swoje bandy, które ruszają za nimi w pościg.

3. „Królewna Śnieżka i Łowca”, reż. R. Sanders (2012)

Akcja filmu zaczyna się w momencie, gdy umiera matka Śnieżki. Zrozpaczony król szybko pragnie znaleźć nową żonę. Idealną kandydatkę odnajduje w pięknej Ravennie (Charlize Theron), która jest jeńcem pojmanym po jednej ze zwycięskich bitew. Zauroczony jej urodą, bierze ją za żonę. Wkrótce okazuje się, że bezwzględna kobieta marzy jedynie o zdobyciu władzy – zabija więc króla i więzi Śnieżkę, która przewyższa ją urodą. Gdy dziewczynie udaje się wydostać z więzienia, zła królowa wysyła za nią bezwzględnego Łowcę, który ma ją przyprowadzić z powrotem żywą lub martwą.


4. „Włoska robota”, reż. F. G. Gray (2003)

Film ukazuje losy grupy ekskluzywnych złodziei, którym dowodzi mistrz John. Wspólnie kradną z weneckiego pałacu sejf ze sztabami złota, które są warte 34 mln dolarów. W trakcie świętowania akcji jeden z członków grupy niespodziewanie wyciąga broń i zabija Johna. Pozostali z kolei zostają wrzuceni do lodowatej wody. Morderca jest pewien, że zabił wszystkich i ucieka ze złotem. Pozostali przestępcy przeżywają jednak i po roku poszukiwań namierzają go w Los Angeles. Do grupy dołącza córka Johna Stella, w którą wcieliła się Charlize Theron. Jako specjalistka od zabezpieczeń sejfów wniesie bardzo wiele do pomszczenia śmierci swojego ojca.

5. „Kobieta na skraju dojrzałości”, reż. J. Reitman (2011)

Theron tym razem zagrała Mavis Gary, która jest 37-letnią pisarką powieści dla młodzieży. Wciąż rozpamiętuje czasy, gdy była królową balu maturalnego. W pewnym momencie powraca do rodzinnego miasteczka, żeby ożywić wspomnienia o najlepszych dniach swojego życia, a także przypomnieć o sobie swojej dawnej szkolnej miłości. Okazuje się jednak, że mężczyzna jest żonaty i ma już małą córeczkę. Rozczarowana Mavis, która nie tak sobie wyobrażała powrót do domu, nawiązuje kontakt z dawnym kolegą z klasy. Zaczyna ich łączyć niezwykła więź.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO