Top 5

Brad Pitt - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najlepszych i najważniejszych ról aktora

Brad Pitt to aktor, którego nazwisko niemal każdemu obiło się o uszy. Nic w tym dziwnego – gwiazdor od lat należy do ścisłej hollywoodzkiej czołówki i występuje w największych i najbardziej kasowych produkcjach. Swoją karierę aktorską rozpoczynał od występów w operach mydlanych i serialach, między innymi w „21 Jump Street”, w którym grał z Johnnym Deppem. Na kinowym ekranie zadebiutował z kolei w 1987 roku w filmie „Mniej niż zero”. Przełomem w karierze Pitta okazała się za to rola uwodzicielskiego autostopowicza w filmie „Thelma i Louise”, która otworzyła mu drzwi do kolejnych i coraz większych produkcji z gwiazdorską obsadą. Aktor w ciągu następnych lat stał się prawdziwą ikoną światowego kina, a nawet doczekał się Oscara. Przedstawiamy wam pięć filmów, które uchodzą za najlepsze w jego karierze:

1. „Fight Club”, reż. D. Fincher (1999)

Film przedstawia historię młodego yuppie Jacka, który z powodu wymuszonego przez „wyścig szczurów” stylu życia zaczął cierpieć na bezsenność. Lekarz namawia go, żeby udał się na spotkania terapeutyczne dla ludzi ciężko i śmiertelnie chorych. Ku swojemu zdziwieniu, mężczyzna odnajduje na nich spokój i wyciszenie. Brad Pitt w filmie wcielił się w rolę przewrotnego i wyzwolonego anarchisty Tylera Durdena, który w pewnym momencie pojawia się na drodze Jacka. Okazuje się, że obaj świetnie do siebie pasują. Postanawiają zorganizować podziemny klub, w którym odbywają się walki na pięści. Szybko zmienia się on jednak w paramilitarną organizację.

wikipedia.org

2. „Wywiad z wampirem”, reż. Neil Jordan (1994)

W filmie Brad Pitt wcielił się w rolę Louisa de Pointe du Laca, który przeszło dwieście lat temu wiódł normalne i szczęśliwe życie ze swoją żoną. Umiera ona jednak podczas porodu, a Louis nie może sobie poradzić z bólem po stracie jej i dziecka. Jego życie zupełnie traci sens. W pewnym momencie odwiedza go Lestat, który okazuje się wampirem. Namawia pogrążonego w żałobie wdowca do przemienienia się w wampira twierdząc, że skończą się wtedy jego cierpienia. Louis staje się nieśmiertelny, ale też żądny krwi. Niechętny do zabijania ludzi, postanawia po latach opowiedzieć swoją historię pewnemu dziennikarzowi z San Fransisco.

3. „Pewnego razu... w Hollywood”, reż. Q. Tarantino (2019)

Akcja filmu „Pewnego razu... w Hollywood” przenosi nas do Los Angeles w 1969 roku. Film przedstawia losy popularnego niegdyś westernowego aktora Ricka Daltona i Ricka Bootha (Brad Pitt), który jest jego najlepszym przyjacielem, a także kaskaderem. Po latach obaj powracają do Hollywood z Włoch, gdzie kręcili spaghetti westerny. Okazuje się jednak, że nie mogą się odnaleźć w nowej hollywoodzkiej rzeczywistości. Ich życie zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, że sąsiadką mieszkającego w luksusowej dzielnicy Daltona jest żona Romana Polańskiego, Sharon Tate.


4. „Siedem”, reż. D. Fincher (1995)

Film „Siedem” przedstawia historię serii dziwnych morderstw, do których dochodzi w pewnym mieście. Każda z ofiar wydaje się ucieleśnieniem jednego z siedmiu grzechów głównych: obżarstwa, chciwości, lenistwa, pychy, zazdrości, gniewu i lubieżności. Śledztwo w tej sprawie prowadzą dwaj policjanci. Pierwszy z nich jest doświadczonym funkcjonariuszem w wieku emerytalnym, zaś drugi, w którego wcielił się Brad Pitt, jest młodym i dopiero rozpoczynającym karierę policjantem. Wkrótce obaj wpadają na trop przebiegłego psychopaty, który wciąga ich w niebezpieczną rozgrywkę.

5. „Bękarty wojny”, reż. Q. Tarrantino (2009)

Akcja filmu początkowo rozgrywa się w okupowanej Francji, gdzie dochodzi do egzekucji żydowskiej rodziny Dreyfusów. Przed śmiercią udaje się uciec jedynie młodej dziewczynie Shosannie, która ukrywa się później w Paryżu. W tym samym czasie w innym miejscu porucznik Aldo Raine, w którego wciela się Brad Pitt, organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy będą się mścić na nazistach. Film przedstawia zupełnie alternatywną wizję historii, w której ofiary przejmują kontrolę nad swoim katem i zmieniają zupełnie tragiczne losy ludzkości.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO