Uwielbiamy go w roli z filmu nr 2!

Borys Szyc - najlepsze filmy z udziałem aktora. Co warto obejrzeć z Szycem w roli głównej?

Borys Szyc to niewątpliwie jeden z lepszych polskich aktorów. Gra zarówno w filmach historycznych, serialach obyczajowych, filmach komediowych. Jest również amantem i potrafi doskonale wczuć się w każdą rolę, którą się mu proponuje. Wystarczy popatrzeć tylko w ilu filmach zagrał i jak skrajne są to postaci. Dlatego postanowiliśmy, że przedstawimy wam pięć najlepszych, według nas, kreacji Szyca. Która z tych podoba wam się najbardziej? A które, których na liście nie ma, dobrze wspominacie? 

 

Materiały promocyjne filmu

Serce, serduszko 

Tutaj Szyc nie zagrał roli głównej, ale był naprawdę niesamowity w roli księdza Włodzimierza Pietrygi, więc absolutnie trzeba było tutaj zawrzeć tę produkcję. Film opowiada o dziewczynce - Maszeńce, która marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a za nią rusza niejaka Kordula - ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają prawie całą Polskę - od Bieszczad aż do Gdańska, aby zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Są jednak ścigane listem gończym, więc muszą bardzo uważać. Ale na swojej drodze poznają mnóstwo różnych ludzi, którzy pomagają dziewczynom, a szczególnie tej mniejszej, w spełnianiu marzeń. Maszeńki szuka również ojciec, który chce zmienić swoje życie i znowu być blisko z córką. "Serce, serduszko" to film, który chwyta za serce i który trzeba zobaczyć - chociażby ze względu na rolę Szyca. 

Symetria 

Film opowiada o Łukaszu, który niesłusznie został posądzony o napad na starszą kobietę. Trafia do aresztu śledczego. Adwokat, który wynajęty został przez jego matkę, bezskutecznie próbuje go stamtąd wyciągnąć. Pod wpływem wydarzeń w celi przejściowej - Łukasz za wszelką cenę chce znaleźć się wśród grypsującej części więźniów. Ale ten świat wymaga przestrzegania panujących tu twardych zasad. Szyc w "Symetrii" wcielił się w rolę Alberta - jednego z gitów. Zagrał „typowego dresa” i naprawdę doskonale wczuł się w swoją rolę. Pozycja absolutnie obowiązkowa! 

Wojna polsko-ruska 

Szyc wciela się tutaj w rolę Andrzeja Robakowskiego - „Silnego”. Historia opowiada o Silnym, któremu nie układa się z Magdą. Ich miłość to nieustanna walka. Pełen złości przejedzie przez kilka dni swojego życia, spotykając przy tym niezwykłe kobiety: Andżelę - która ma pełno dziwnych marzeń, wrażliwą dziewicę; Natę - starą przyjaciółkę; Olę - nieśmiałą, ale bezwględną uwodzicielką, a także Dorotę - nastolatkę, w której głowie dzieje się cały ten film. Takiego Szyca, jak w "Wojnie polsko-ruskiej" to jeszcze nie widzieliście - gwarantujemy! 

 


Vinci 

Po kilku latach odsiadywania kary za kradzież z włamaniem niejaki Cuma wychodzi z więzienia ze względu na zły stan zdrowia. Jego wyjście aranżuje Gruby - paser, który zleca Cumie skradzenie obrazu Leonarda da Vinci „Dama z łasiczką” z Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Cuma musi więc skompletować sobie „drużynę”. Przychodzi więc do Juliana (genialna rola Borysa Szyca) - byłego wspólnika, specjalisty od materiałów wybuchowych. Julian z jednej strony chciałby pomóc, bo ma dług wdzięczności wobec Cumy - w końcu nie wydał go… A z drugiej strony nie chce wracać do starego życia. Trochę mu pomaga, a trochę podkopuje plan. Zgłasza się do starego fałszerza Hagena, ale ten już się tym nie zajmuje i nie pomoże mu w zrobieniu kopii „Damy z łasiczką”. Ale poleca mu Magdę - 28-letnią studentkę konserwacji zabytków na krakowskiej ASP. Jak zakończy się historia w filmie "Vinci"? Plan jest przecież dość ambitny… 

Planeta Singli 3 

Ania i Tomek planują wesele na wsi, u rodziny mężczyzny. Tomek bardzo się przed tym wzbrania, bo jego rodzina jest bardzo specyficzna… Jego brat - Laszek ma do niego sporo żalu i jest postacią bardzo specyficzną. I właśnie w tej roli zobaczycie Borysa Szyca. Zupełnie innego niż do tej pory znaliście. Co dalej dzieje się w filmie? Cóż… Pojawia się dawno niewidziany ojciec Tomka i wszystko zaczyna się mocno komplikować. FilmPlaneta Singli 3” to ostatni rozdział w tej komedii romantycznej i możecie zobaczyć go na Netflixie. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO