Doktor Strange czy Smaug?

Benedict Cumberbatch – najlepsze produkcje z udziałem aktora. To trzeba zobaczyć!

Benedict Cumberbatch jest obecnie jednym z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Pierwsze kroki w karierze zaczął stawiać na scenie teatru w 2001 roku. Jego pierwszą ważną rolą na ekranie był występ w telewizyjnym filmie „Hawking” z 2004 roku, za który był nominowany do BAFTA. Niedługo później zaczął występować w coraz większych produkcjach, takich jak „Pokuta” czy „Kochanice króla”. Największy rozgłos przyniosła mu jednak późniejsza rola słynnego detektywa w serialu „Sherlock”. Aktor był trzykrotnie nominowany do Złotego Globu, a raz do Oscara za kreację w „Grze tajemnic”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Benedicta Cumberbatcha, które warto zobaczyć:

1. „Gra tajemnic”, reż. M. Tyldum (2014)

„Gra tajemnic” opowiada o historii Alana Turinga (w tej roli Cumberbatch), który był genialnym matematykiem żyjącym w XX wieku. Zasłynął między innymi skonstruowaniem maszyny służącej do łamania kodów niemieckiej Enigmy w kluczowym momencie II wojny światowej, a także jednego z pierwszych elektronicznych komputerów. Film pokazuje, jak zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pod okiem Turinga pracował nad rozszyfrowaniem kodu nazistów. Dzięki ich osiągnięciom położono kres jednej z największych wojen w dziejach ludzkości. Wkrótce Turing stał się bohaterem, ale dość szybko wpadł w kłopoty z powodu homoseksualizmu.

"Doktor Strange"/Plakat

2. „Doktor Strange”, reż. S. Derrickson (2016)

„Doktor Strange” opowiada o losach Stephena Strange’a (Benedict Cumberbatch), który jest przekonanym o swojej wartości i ambitnym neurochirurgiem. Pewnego dnia dochodzi do wypadku samochodowego, w wyniku którego doznaje poważnej kontuzji rąk. Niestety, leczenie nie przywraca ich do pełnej sprawności i Benedict postanawia poradzić się Jonathana, który jakiś czs temu niemal cudem wyleczył się ze złamania kręgosłupa. Za jego namową udaje się w okolice Katmandu, gdzie poznaje mistrza Przedwiecznego i jego uczniów. Podczas pobytu w ich klasztorze odkrywa drzemiącą w nim wielką moc.

3. „Sierpień w hrabstwie Osage”, reż. J. Wells (2013)

„Sierpień w hrabstwie Osage” to adaptacja sztuki Tracy Letts o tym samym tytule. Opowiada o historii Violet, która jest zaborczą i ciężko chorą oraz uzależnioną od leków matką trzech dorosłych już córek. Dwie z nich rozpoczęły już życie na własną rękę i odcięły od rodziny. Mąż Violet, Beverly, postanawia zatrudnić dla niej opiekunkę. Niedługo później znika. Zrezygnowane córki przyjeżdżają więc do domu i podejmują próbę rozwikłania zagadki jego zniknięcia. Podczas pobytu z chorą matką i rodziną wyjdą na wierzch od dawna tłumione emocje, żale, a także skrywane przez lata mroczne tajemnice.


4. „1917”, reż. S. Mendes (2019)

Dramat wojenny „1917” przedstawia historię dwóch żołnierzy, Williama Shoefield’a i Toma Blake’a, którzy walczą na zachodnim froncie I wojny światowej. Zostaje im zlecone niebezpieczne zadanie przedarcia się przez terytorium wroga i dostarczenia wiadomości, dzięki której uda się zapobiec wymordowaniu całego oddziału składającego się z 1600 osób, w tym ich brata Blake’a. Benedict Cumberbatch w filmie wcielił się w postać pułkownika Collonela McKenzie. Co ciekawe, cały przebieg losów bohaterów został uchwycony w jednym długim ujęciu kamery.

5. „Hobbit: Niezwykła podróż”, reż. P. Jackson (2012)

„Hobbit: Niezwykła podróż” to adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, której akcja rozgrywa się 77 lat przed wydarzeniami z „Władcy Pierścieni”. Przedstawia historię niziołka Bilba Bagginsa, który pod wpływem czarodzieja Gandalfa i krasnoluda Thorina Dębowej Tarczy postanawia wyruszyć, żeby odnaleźć Arcykamień Tharina – pradawny skarb krasnoludzkich władców. Podczas wyprawy towarzyszy mu kompania Thorina, która składa się z dwunastu dzielnych krasnoludów. W pewnym momencie Bilbo znajduje tajemniczy pierścień. Wkróce jemu i jego towarzyszom przyjdzie się zmierzyć ze Smaugiem (Benedict Cumberbatch), który broni ukrytego Arcykamienia.

Macie już za sobą wymienione przez nas filmy? Polecamy obejrzeć inny film z udziałem Benedicta Cumberbacha, „W ciemność. Star Trek”. Z pewnością spodobają wam się także takie produkcje jak „Legenda Zorro” czy „Hook”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO