Widzieliście wszystkie?

Ben Stiller – najlepsze filmy z udziałem aktora, które każdemu poprawią nastrój

Ben Stiller jest jednym z znajpopularniejszych amerykańskich aktorów komediowych. Swoją karierę rozpoczął już w wieku piętnastu lat od występu w operze mydlanej „Guiding Light”. Na wielkim ekranie zadebiutował w dramacie wojennym Stevena Spielberga „Imperium słońca” z 1987 roku, w którym wcielił się w rolę Dainty. Wkrótce napisany przez niego scenariusz parodii „Koloru pieniędzy” Martina Scorsese został sprzedany do programu „Saturday Night live”. W rok później aktor stał się gospodarzem, a także scenarzystą programu. Od tego czasu Stiller najchętniej występował w programach i filmach komediowych, które przyniosły mu sympatię widzów na całym świecie. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które zdecydowanie warto obejrzeć:

1. „Noc w muzeum”, reż. S. Levy (2006)

Film „Noc w muzeum” przedstawia historię Larry’ego Daley’a, który jest strażnikiem pracującym na nocnej zmianie w Muzeum Historii Naturalnej. Larry jest typem pechowca i wiecznie wpada w jakieś tarapaty. Pewnej nocy, strażnik nieświadomie uwalnia magiczną moc, która była zamknięta w jednym ze starożytnych eksponatów. Wtedy zaczyna się prawdziwe piekło – wypchane zwierzęta i figury historycznych postaci zaczynają ożywać, a namalowane sceny bitew zaczynają dziać się naprawdę. Larry wkrótce będzie musiał się zmierzyć z wściekłym wodzem Hunów, Atyllą, rozrabiającymi neandertalczykami i wygłodniałym T-Rexem. Jedyną osobą, która będzie umiała mu pomóc, okaże się były prezydent USA, Teddy Roosevelt.

Materiały prasowe

2. „Sekretne życie Waltera Mitty”, reż. B. Stiller (2013)

W filmie „Sekretne życie Waltera Mitty" aktor wcielił się w postać Waltera Mitty, który jest pracownikiem magazynu „Life”. Na co dzień zajmuje się wywoływaniem zdjęć. Patrząc na nie lubi sobie wyobrażać, że sam jest jednym z podróżników, którzy doświadczają niezwykłych przygód. Koledzy wciąż się z niego wyśmiewają, ale Walter znajduje przed nimi ucieczkę we własnej wyobraźni. Pewnego dnia znika zdjęcie z ostatniego wydania czasopisma co sprawia, że kariera Waltera staje pod znakiem zapytania. Wtedy postanawia on wyruszyć na drugi koniec świata, żeby odnaleźć autora zdjęcia i dostać cenną fotografię. Ta podróż okaże się najważniejszą w jego życiu.

3. „Zoolander”, reż. B. Stiller (2001)

„Zoolander" opowiada o narcystycznym i przekonanym o swojej niezwykłej urodzie Dereku Zoolanderze, w którego wcielił się Ben Stiller. Jest on trzykrotnym zdobywcą tytułu Modela Roku. Pewnego dnia zostaje zdetronizowany przez swojego znienawidzonego rywala. Wtedy postanawia rzucić wszystko i zostać górnikiem. Okazuje się jednak, że nie jest to odpowiedni zawód dla niego. Postanawia więc powrócić do modelingu i wziąć udział w promowaniu nowej kolekcji kontrowersyjnego projektanta. Okazuje się jednak, że projektant chce nie tylko podbić świat mody, ale także obalić prezydenta Malezji. Derek ma się stać jego narzędziem dokonującym zamachu.


4. „Jaja w tropikach”, reż. B. Stiller (2008)

Akcja filmu „Jaja w tropikach” rozgrywa się w południowo-wschodniej Azji. To właśnie tam ma miejsce realizacja nowego filmu wojennego, do którego zaangażowano grupę popularnych aktorów (w rolę jednego z nich wcielił się Ben Stiller). Produkcja jest wielkim przedsięwzięciem i pochłania ogromne koszty. Co więcej, rozkapryszeni gwiazdorzy nie potrafią nawiązać najlepszej współpracy. Reżyser postanawia więc wysłać ekipę filmową w dzikie i odludne tereny, aby oszczędzić na efektach specjalnych. Od tego momentu wszystko coraz bardziej się komplikuje – nieostrożny reżyser ginie, aktorzy nie odróżniają rzeczywistości od planu filmowego, a na koniec spotykają się z gangiem naroktykowym.

5. „Poznaj mojego tatę”, reż. J. Roach (2000)

Film „Poznaj mojego tatę” przedstawia historię Grega Fockera (Ben Stiller), który jest zakochany w Pam Byrnes i chce się jej oświadczyć. Wtedy okazuje się, że młodsza siostra Pam wychodzi za mąż. Para udaje się więc do rodziców sióstr. Greg sądzi, że poznanie rodziny ukochanej będzie idealną okazją do poproszenia o rękę. Okazuje się jednak, że Greg nie będzie miał łatwo – ojciec Pam wyraźnie za nim nie przepada i naśmiewa się z jego nazwiska, a na horyzoncie pojawia się jej dawny chłopak. Co więcej, Greg niszczy wszystko, co spotyka na swojej drodze. Uczucia zakochanych zostaną wystawione na poważną próbę.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO