Dwukrotny zdobywca Oscara

Ben Affleck – nie tylko Batman. Poznajcie jego najlepsze filmowe kreacje

Ben Affleck od lat należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Aktorstwem zainteresował się już w dzieciństwie – początkowo występował w spotach reklamowych, w z czasem zaczął grać w serialach telewizyjnych. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1992 roku, gdy w zagrał w filmach „Więzy przyjaźni” i „Buffy postrach wampirów”. Wkrótce poznał reżysera Kevina Smitha, który zaproponował mu angaż w filmie „W pogoni za Amy”. Występ w produkcji okazał się przełomowy dla kariery aktora i przyniósł mu rozpoznawalność. Podczas współpracy z reżyserem Ben Affleck zamieszkał na Manhattanie ze swoim bratem oraz przyjacielem Mattem Damonem. Dzięki temu narodził się scenariusz do filmu „Buntownik z wyboru”, za który w 1998 roku otrzymał Oscara. Tę samą statuetkę otrzymał w 2013 roku za film „Operacja Argo”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najciekawszych produkcji z udziałem aktora:

1. „Operacja Argo”, reż. B. Affleck (2012)

Film „Operacja Argo” został oparty na prawdziwych wydarzeniach z 4 listopada 1979 roku. Jego akcja rozpoczyna się w momencie, gdy irańska rewolucja osiąga swoje apogeum i bojownicy zaczynają szturmować ambasadę USA w Teheranie. Biorą pięćdziesięciu dwóch Amerykanów jako zakładników. Sześciu z nich udaje się wykorzystać panujące zamieszanie i znaleźć schronienie w domu ambasadora Kanady. Wszyscy zdają sobie sprawę, że ich odnalezienie i zamordowanie to tylko kwestia czasu. Wtedy specjalista od wyciągania ludzi z niebezpiecznych rejonów, agent CIA Tony Mendez (Ben Affleck), wpada na niebezpieczny plan, który zostaje nazwany kryptonimem „Argo”. Jeśli skończy się niepowodzeniem, Tony i zakładnicy stracą życie.

"Batman v Superman"/Materiały promocyjne

2. „Zaginiona dziewczyna”, reż. D. Fincher (2014)

Film „Zaginiona dziewczyna” powstał w oparciu o bestsellerową książkę Gillian Flynn, Przedstawia historię małżeństwa, Nicka Dunne (Ben Affleck) i Amy. Pewnego dnia mężczyzna wraca z pracy i zastaje przerażający obraz – jego żona przepadła bez śladu, a w mieszkaniu widać wyraźne oznaki brutalnej walki. Nick dzwoni więc na policję i zawiadamia, że jego piękna żona zaginęła. Wszelkie podejrzenia padają jednak na niego. Powoli zaczynają wychodzić też na światło dzienne skrywane przez niego mroczne sekrety. Wkrótce się okaże, że nie tylko on został złapany w sieć kłamstw, którą utkał sobie wraz ze swoją żoną.

3. „Batman v Superman, Świt sprawiedliwości”, reż. Z. Snyder (2016)

„Batman v Superman. Świt sprawiedliwości” opowiada niepokonanym i najwybitniejszym obywatelu Gotham City, Batmanie (Ben Affleck), który rozpoczyna walkę z superbohaterem z Metropolis. Świat bowiem nie potrafi ustalić, jakiego bohatera potrzebuje w dzisiejszych czasach. Gdy konflikt między Batmanem i Supermanem sięga zenitu, pojawia się nowe zagrożenie, które może się okazać śmiertelnym niebezpieczeństwem dla całej ludzkości. Dwaj superbohaterowie będą musieli zdecydować, czy ich własne waśnie mają znaczenie w obliczu krytycznej sytuacji.


4. „Księgowy”, reż. G. O’Connor (2016)

W „Księgowym” Ben Affleck wcielił się w rolę Christiana Wolffa, który jest geniuszem matematycznym. Więcej uczucia żywi wobec liczb, niż ludzi. Na co dzień pracuje w niewielkim biurze rachunkowym, które jest przykrywką dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych. Wkrótce zaczyna się nim interesować wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu. Christian wtedy podejmuje współpracę z legalnym klientem, firmą zajmującą się robotyką. Jej księgowa odkryła bowiem poważne nieścisłości w rachunkach. Gdy Christian zaczyna poznawać prawdę, zaczyna dochodzić do serii morderstw.

5. „Pearl Harbor”, reż. M. Bay (2001)

Akcja filmu „Pearl Harbor” rozgrywa się w USA w 1941 roku. Dwaj przyjaciele, Rafe (Ben Affleck) i Danny, są wojskowymi pilotami i służą w lotnictwie. Podczas służby Rafe zakochuje się z wzajemnością w ślicznej pielęgniarce Evelyn. Ich szczęście kończy się jednak, gdy Rafe musi opuścić Stany Zjednoczone i wziąć udział w bitwie o Anglię. Niedługo później przychodzi wiadomość o jego śmierci. Evelyn i Danny wkrótce zostają przeniesieni do Pearl Harbor, gdzie po kilku miesiącach nawiązują romans. Wszystko przybiera nieoczekiwany obrót, gdy Rafe wraca z wojny cały i zdrowy.

Podobały wam się filmy z Benem Affleckiem? Polecamy obejrzeć również inną produkcję z jego udziałem, „Armageddon”. Ciekawą propozycją na filmowy seans są również „Oblężeni” oraz „Gra o życie” ze Stevenem Seagalem w roli głównej.

 


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO