Ranking ról

Anya Taylor-Joy - najlepsze filmy i seriale z udziałem aktorki. Top 5 najważniejszych ról

Anya Josephine Marie Taylor-Joy. Tak właśnie brzmi pełne imię i nazwisko aktorki, którą większość osób poznała dzięki serialowi "Gambit Królowej", który można oglądać na Netflixie. Ale na jej koncie jest znacznie więcej dobrych ról. Ale zanim przejdziemy do jej najlepszych produkcji - warto dowiedzieć się czegoś więcej o młodej aktorce. 

Urodziła się w Miami na Florydzie, ale swoje życie dzieliła między dwa kraje: Anglię i Argentynę. Już jako dziecko chciała zostać aktorką. Kiedy miała 14 lat wykorzystała swoje oszczędności, aby przeprowadzić się do Nowego Jorku. Kiedy miała 16 lat opuściła szkołę i zaczęła zajmować się aktorstwem. Jej prawdziwym, większym,  debiutem była rola w filmie "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii". Okazało się, że ma wielki potencjał i coraz częściej była obsadzona w różnorakich rolach. Wybraliśmy jej kilka najlepszych kreacji aktorskich. 

Materiały promocyjne filmu

Najlepsze role Anyi Taylor-Joy 

1. Gambit królowej (2020) - reż. A. Scott / S. Frank 
2. Split (2016) - reż. M. Night Shyamalan
3. Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii (2015) - reż. R. Eggers
4. Panny z dobrych domów (2017) - reż. Cory Finley
5. Morgan (2016) - reż. L. Scott 

Oczywiście ma na swoim koncie dużo więcej fantastycznych ról np. w filmie "Emma." czy "Nowi mutanci". Mamy nadzieję, że jeszcze będzie głośno o Anyi Tayler-Joy. A na pewno głośniej niż jest, bo jest niezwykle utalentowaną, młodą aktorką.

Zobacz również filmografię Hilary DuffKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO