Piękna i utalentowana

Anne Hathaway – najlepsze filmy z udziałem aktorki, które trzeba zobaczyć

Anne Hathaway należy do ścisłej czołówki amerykańskich aktorek. Karierę rozpoczęła w 1999 roku w serialu telewizyjnym „Luzik Guzik”. Na wielkim ekranie zadebiutowała z kolei w 2001 roku w komedii „Pamiętnik księżniczki”. Za rolę w tym filmie była nominowana do nagrody MTV Movie Award, a magazyn „People” uznał ją za wschodzącą gwiazdę kina. Niedługo potem aktorka zaczęła występować w największych hollywoodzkich produkcjach i doczekała się wielu prestiżowych nagród. W 2013 roku otrzymała Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Les Misérables. Nędznicy”. Do tej statuetki była również nominowana za pierwszoplanową rolę w filmie „Rachel wychodzi za mąż”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdy, które należą do najważniejszych w jej karierze:

1. „ Les Misérables. Nędznicy”, reż. T. Hooper (2012)

Adaptacja powieści Victora Hugo przedstawia historię Jeana Valjeana, który za kradzież bochenka chleba zostaje skazany na galery. Gdy udaje mu się uciec, ściga go obsesyjnie inspektor Javert. W międzyczasie Valjean przygarnia córkę zmarłej i doświadczonej przez życie Fantine (Anne Hathaway). Małej i osieroconej Cosette postanawia zapewnić dom oraz wykształcenie. Gdy w Paryżu zaczynają się rodzić rewolucyjne nastroje, Cosette zakochuje się z wzajemnością w Mariuszu, który jest republikaninem. Ich miłość zostanie poddana jednak ciężkiej próbie.

"Oszustki"/Materiały prasowe

2. „Diabeł ubiera się u Prady”, reż. D. Frankel (2006)

Ekranizacja powieści Lauren Weisberger ukazuje losy Andy Sachs (Anne Hathaway), która jest piękna i inteligentna, ale nie ma wyczucia stylu. Stara się o posadę asystentki Mirandy Priestly, która jest redaktorem naczelnym jednego z największych modowych pism. Bezwzględna i surowa Miranda, dla której moda jest całym światem, nie pozostawia na niemodnie ubranej Andy suchej nitki. Z pewnych względów daje jej jednak szansę na pracę u swego boku, wystawiając na próbę odporność psychiczną swojej nowej pracownicy. Andy podejmuje walkę o przetrwanie w bezlitosnym świecie mody nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, jak zaczyna on wpływać na jej osobowość.

3. „Jeden dzień”, reż. D. Nichols (2011)

W filmie „Jeden dzień” aktorka zagrała Emmę, która w noc ukończenia szkoły, 15 lipca 1988 roku, poznaje Dextera. Emma pochodzi z klasy robotniczej, a jej największym marzeniem jest uczynienie świata lepszym. Dexter z kolei jest zamożnym kobieciarzem, który zamierza podbić świat i być panem swego losu. Umawiają się, że będą się ze sobą spotykać 15 lipca każdego kolejnego roku. Swój plan wprowadzają w życie i spotykają się w ten sposób przez dwadzieścia lat. W tym czasie okazuje się, że w ich życiu pojawiło się wiele niespodzianek, które zupełnie odbiegają od ich młodzieńczych marzeń.


4. „Oszustki”, reż. C. Addison (2019)

„Oszustkach" Hathaway wcieliła się w postać Josephine Chesterfield, która jest pełną uroku, uwodzicielską Angielką. W życiu zajmuje się przede wszystkim… naciąganiem bogatych mężczyzn. Tymczasem Penny prowadzi podobną działalność, ale nie w ekskluzywnych lokalach, a podrzędnych barach. Chociaż ich metody znacząco się różnią, obie są specjalistkami w wyciąganiu pieniędzy od łatwowiernych facetów. Swoich ofiar szukają przede wszystkich w tych, którzy krzywdzą kobiety. Powodują niezłe zamieszanie, gdy pewnego dnia postanawiają wspólnie „upolować” niebotycznie bogatego geniusza, który zajmuje się nowymi technologiami.

5. „Interstellar”, reż. C. Nolan (2014)

Akcja filmu „Interstellar" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której czas istnienia Ziemi powoli zaczyna dobiegać końca. Niszczona przez klęski suszy planeta przestaje być przyjaznym domem dla ludzi, którym zaczyna grozić wyginięcie. Naukowcom udaje się odkryć możliwość podróżowania poza granicami Układu Słonecznego. Zebrana zostaje więc grupa astronautów, której zadaniem jest odnalezienie miejsca, w którym ludzkość miałaby szanse przetrwać. Anne Hathaway w filmie wcieliła się w rolę jednej z uczestniczek wyprawy, Amelii.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO