W sam raz dla fanów lekkiego kina

Adam Sandler – najlepsze filmy z udziałem aktora, które zapewnią porządną dawkę humoru!

Adam Sandler jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów komediowych. Niewiele jest zapewne osób, które nie widziały chociaż jednego filmu z jego udziałem. Swoją karierę aktorską rozpoczął w sitcomie „Bill Cosby Show”. Pierwszą większą rolę filmową otrzymał w 1995 roku w fantastycznonaukowej komedii „Stożkogłowi” Steve’a Barrona. Największą popularność przyniosła mu z kolei rola w filmie „Od wesela do wesela”. Aktor doczekał się wielu nagród, wśród których znalazło się też sporo Złotych Malin. Nie zmienia to jednak faktu, że do dziś jest jednym z najchętniej oglądanych aktorów komediowych. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które warto obejrzeć:

1. „Od wesela do wesela”, reż. F. Coraci (1998)

Akcja filmu przenosi nas w szalone lata 80-te. Sandler wcielił się w Robbiego Harta, który jest rozpoczynającym karierę muzykiem. Ponieważ początki są trudne, zarabia na życie śpiewając na weselach i pełniąc tam raczej funkcję wodzireja, niż gwiazdy – jego głównym zadaniem jest prowadzenie imprezy i bawienie zaproszonych gości. Na jednym z wesel bohater poznaje piękną kelnerkę Julię Sullivan, z którą od razu świetnie się dogaduje. Gdy się okazuje, że sami niedługo planują wstąpić w związki małżeńskie, Robbie obiecuje kelnerce, że zagra na jej ślubie. Wkrótce się okazuje, że ona ma również podawać do stołu na jego weselu.

wikipedia.org

2. „Farciarz Gilmore”, reż. D. Dugan (1996)

Sandler wcielił się w tytułowego bohatera, który jest hokeistą. Nie idzie mu jednak najlepiej w tej dziedzinie i postanawia spróbować szczęścia w golfie. Jego trenerem zostaje jednoręki były mistrz, którego kończyny pozbawił aligator. Gdy nadchodzi czas zawodów, sportowiec musi się zmierzyć z mistrzem golfa, Shooterem. Wkrótce okazuje się, że Gilmore gra nieco inaczej od innych zawodników, a jego niekonwencjonelne metody walki na polu golfowym wzbudzają wiele kontrowersji. Do walki z doświadczonym Shotterem będzie go motywował fakt, że musi szybko zdobyć pieniądze na wykupienie swojego domu.

3. „Mr. Deeds – milioner z przypadku”, reż. S. Brill (2002)

Film przedstawia losy Longfellowa Deedsa (w tej roli Adam Sandler), który jest mieszkańcem małego miasteczka w stanie New Hempshire. Pewnego dnia dowiaduje się, że otrzymał olbrzymi spadek po niedawno zmarłym wuju. Postanawia więc przenieść się do Nowego Jorku, gdzie zmienia zupełnie swój dotychczasowy styl życia i przejmuje kontrolę nad wielką korporacją. Nowe miasto przynosi mu też miłość w postaci pięknej reporterki. Okazuje się jednak, że dziennikarka chce tylko napisać o nim kompromitujący artykuł. Gdy go bliżej poznaje, jej zamiary z czasem zupełnie się zmieniają.


4. „Super tata”, reż. D. Dugan (1999)

W filmie „Super tata” Adam Sandler zagrał 30-letniego Sonny’ego Koufaxa, który wciąż nie chce dorosnąć. Nie jest to żadną tajemnicą dla jego przyjaciół i bliskich, w tym dziewczyny Vanessy, która zarzuca mu brak dojrzałości i grozi zerwaniem. Życie Sonny’ego diametralnie się zmienia w dniu, w którym do jego drzwi puka mały chłopiec. Twierdzi on, że jest synem współlokatora Sonny'ego, który właśnie wyjechał do Chin. Sonny, chcąc nie chcąc, postanawia zaopiekować się małym chłopcem przez weekend. Wkrótce okazuje się, że łączy ich o wiele więcej, niż osoba nieobecnego współlokatora.

5. „50 pierwszych randek”, reż. P. Segal (2004)

W filmie poznajemy historię Henry’ego Rotha (Adam Sandler), który jest mieszkającym na Hawajach weterynarzem, a przede wszystkim – miłośnikiem pięknych kobiet. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Lucy. Henry po raz pierwszy naprawdę się zakochuje i postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie. Okazuje się jednak, że jest drobna przeszkoda – Lucy cierpi na częste zaniki pamięci i nie pamięta ostatnich dni, w tym Henry’ego. Mężczyzna obmyśla więc pewien plan – postanawia się codziennie spotykać z ukochaną w nadziei, że pewnego dnia Lucy o nim nie zapomni i odwzajemni jego miłość.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO