Gdzie obejrzeć

Vanity Fair. Targowisko próżności online

„Vanity Fair. Targowisko próżności” to adaptacja XIX-wiecznej powieści Williama Makepeace Thackeraya w reżyserii Miry Nair. Film zarysowuje obraz angielskiego społeczeństwa z okresu wojen napoleońskich, w którym najważniejszymi wyznacznikami statusu były pochodzenie oraz majątek. Wiele osób poświęciło całe życie, żeby osiągnąć wymarzoną pozycję społeczną. Jedną z nich była bohaterka filmu, która nie zważając na nic, postanowiła za wszelką cenę wstąpić na salony i zdobyć względy brytyjskiej elity. Nie spodziewała się ona jednak, jak słono jej przyjdzie zapłacić za swoje wysokie ambicje.

Tytuł oryginalny: Vanity Fair
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2004
Premiera: 1 września 2004
Reżyseria: Mira Nair
Scenariusz: Matthew Faulk/Mark Skeet

"Vanity Fair. Targowisko próżności"/Mat. promocyjne

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie XIX wieku, czyli w czasach, w których urodzenie oraz majątek stanowiły o pozycji społecznej. Główną bohaterką filmu jest Becky Sharp, córka ubogiego malarza i francuskiej śpiewaczki. Gdy miała zaledwie kilka lat, została osierocona i trafiła do przytułku. Jako dorastająca dziewczyna marzy jedynie o tym, żeby wyrwać się ze swojego nisko położonego w warstwach społecznych otoczenia i zaznać życia w luksusie. Gdy tylko kończy szkołę dla panien Panny Pinkerton w Chiswick, Becky postanawia natychmiast zacząć wcielać swój plan w życie. Żeby wspinać się po kolejnych szczeblach drabiny społecznej, używa swojej wyjątkowej inteligencji oraz podstępów. Wkrótce udaje jej się podjąć pracę guwernantki w zubożałej rodzinie szlacheckiej. Szybko zdobywa sympatię dzieci i gospodarzy, dzięki którym poznaje coraz wyżej postawione osoby. Po pewnym czasie udaje jej się zdobyć względy bogatej krewnej rodziny, na której zaproszenie wyjeżdża do siedziby brytyjskiej elity - Londynu. Po pewnym czasie Becky rozkochuje w sobie spadkobiercę majątku swojej bogatej opiekunki i go poślubia. Wiele czasu upłynie, zanim jej małżonek odkryje jej prawdziwe intencje.


Vanity Fair. Targowisko próżności gdzie obejrzeć za darmo lektor pl, opinie, obsada, Netflix, CDA

Gdzie obejrzeć cały film Vanity Fair. Targowisko próżności ? Tutaj możesz spawdzić obsadę filmu Vanity Fair. Targowisko próżności oraz filmy i seriale podobne do Vanity Fair. Targowisko próżności online. Sprawdź również opinie i średnią ocenę filmu Vanity Fair. Targowisko próżności online. Pełna obsada filmu Vanity Fair. Targowisko próżności. Film Vanity Fair. Targowisko próżności gdzie obejrzeć za darmo lektor PL
Vanity Fair. Targowisko próżności Netflix, CDA, Prime Video, Canal +, HBO MAX, Disney +, Apple TV. U nas możesz spradzić obsadę filmu Vanity Fair. Targowisko próżności a także poznać podobne filmy do Vanity Fair. Targowisko próżności oraz czy są dostępne na Netflix i CDA ? Wszystkie najważniejsze informacje o filmie Vanity Fair. Targowisko próżności znajdziesz poniżej

Zwiastun

Obsada

Gabriel Byrne – Lord Steyne
Bob Hoskins – Pitt
Reese Witherspoon – Becky Sharp
Rhys Ifans – Dobbins
James Purefoy – Rawdon Crawley
Romola Garai – Amelia Sedley
Jonathan Rhys Meyers – George Osborne
alexandra Staden – Lady George
Brian Pettifer - Raggles

Macie już za sobą film „Vanity Fair. Targowisko próżności”? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie świetny dramat „Kraina wielkiego nieba”. Zachęcamy również do obejrzenia filmów „Obdarowani” oraz „Pompeje”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO