Średniowiecze z przymrużeniem oka

Obłędny rycerz – nie zbroja zdobi człowieka

„Obłędny rycerz” to zabawna komedia z Heathem Ledgerem w roli głównej, która przenosi nas w czasy średniowiecza, kiedy to o pozycji społecznej stanowiło przede wszystkim odpowiednie pochodzenie. Chociaż akcja filmu rozgrywa się w XIV-wieku, nie brakuje w nim nawiązań do współczesności i bohaterom wciąż towarzyszy dobrze nam znana nowoczesna muzyka, a także ubrania stylizowane na naszą epokę. Produkcja z przymrużeniem oka opowiada o tradycji rycerskich turniejów, które stanowiły jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń średniowiecznej Europy.

Tytuł oryginalny: A Knight’s Tale
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2001
Premiera: 8 marca 2001
Reżyseria: Brian Helgeland
Scenariusz: Brian Helgeland

"Obłędny rycerz"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w XVII-wiecznej Europie. Przedstawia on historię Williama Thatchera, który jako dziecko został oddany pod opiekę rycerza i wkrótce został jego giermkiem. Młodzieniec od dziecka sam pragnął zostać rycerzem, jednak niemal niemożliwą do pokonania przeszkodą na drodze do spełnienia marzeń okazało się jego niskie pochodzenie. Pewnego dnia William razem ze swoim panem sir Ectorem przybywa na turniej rycerski. Podczas starcia z przeciwnikiem sir Ector doznaje poważnych obrażeń i tuż przed odniesieniem zwycięstwa musi zrezygnować z dalszej rywalizacji. William zabiera konającego z pola walki. Już poza areną Ector umiera, po czym giermek decyduje się zdjąć z nieboszczyka zbroję i sam się w nią ubiera. Ukryty pod przyłbicą William powraca na arenę i zwycięża turniej. Po wygranej postanawia przyjąć imię sir Ulricha von Lichtensteina z Geldrii i wraz z ze swoimi towarzyszami, Watem, Rolandem, heroldem Geoffreyem i zbrojmistrzynią Kate udaje się w podróż po Europie, żeby odnosić kolejne sportowe zwycięstwa. Wszystko się komplikuje, gdy traci głowę dla pewnej pięknej księżniczki.


Zwiastun

Obsada

Heath Ledger – William Thatcher
Paul Bettany – Geoffrey Chaucer
Alan Tudyk – Wat
Rufus Sewell – hrabia Adhemar
Mark Addy – Roland
James Purefoy – Colville
Laura Fraser – Kate
Christopjer Cazenove – John Thatcher
Shannyn Sossamon – Jocelyn

Obejrzeliście już film „Obłędny rycerz”? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi świetnymi produkcjami, takimi jak „Kwartet” oraz „Nieprawi”. Złaknionym jeszcze większej dawki rozrywki polecamy animowany film „Roboty”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO