Film George'a Clooneya

Niebezpieczny umysł – niezwykła historia twórcy „Randki w ciemno”

„Niebezpieczny umysł” to nieautoryzowana biografia amerykańskiego prezentera telewizyjnego Chucka Barrisa, który zasłynął jako twórca takich słynnych programów jak „Randka w ciemno” czy „Gong Show”. Film wyreżyserowany przez George’a Clooneya opowiada nie tylko o jego pracy w telewizji, ale również o podjęciu współpracy z CIA. Produkcja ukazuje więc kulisy funkcjonowania stacji telewizyjnej, ale przede wszystkim skupia się na podwójnym życiu, które musi prowadzić główny bohater – za dnia robi karierę w telewizji, a w nocy wykonuje zabójstwa na zlecenie agencji.

Tytuł oryginalny: Confessions of a Dangerous Mind
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2002
Premiera: 31 grudnia 2002
Reżyseria: George Clooney
Scenariusz: Charlie Kaufman

"Niebezpieczny umysł"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię młodego Chucka Barrisa, który w celu zwiększenia swoich szans u płci przeciwnej postanawia zatrudnić się jako przewodnik po siedzibie telewizji NBC. Nie jest to jednak posada, na której zamierza długo pozostać i wciąż rozgląda się za możliwością awansu. Pewnego dnia jego dziewczyna Penny przypadkiem podsuwa mu pomysł na program telewizyjny, który znany jest dzisiaj wszystkim jako „Randka w ciemno”. Telewizja wyraża zgodę na nakręcenie próbnego odcinka. Początkowo nie przypada on jednak du gustu szefom stacji. Wynika to z faktu, że w purytańskiej Ameryce lat sześćdziesiątych tego rodzaju program oparty na spontanicznych reakcjach uczestników wydaje się zbyt kontrowersyjny. Gdy załamany Barris zastanawia się, jak przekonać szefów do swojego pomysłu nagle odkrywa, że jest śledzony przez tajemniczego mężczyznę w kapeluszu. Wkrótce okazuje się, że jest on agentem CIA i proponuje pracownikowi NBC szkolenie. Od tego momentu Barris musi łączyć pracę w telewizji z obowiązkami płatnego zabójcy.


Zwiastun

Obsada

Sam Rockwell – Chuck Barris
Drew Barrymore – Penny
George Clooney – Jym Bird
Julia Roberts – Patricia Watson
Rutger Hauser – Keeler
Maggie Gyllenhaal – Debbie
Robert John Burke – Jenks
Matt Damon – uczestnik „Randki w ciemno”
Brad Pitt – uczestnik „Randki w ciemno”

Jeśli zainteresował was „Niebezpieczny umysł”, z pewnością spodoba wam się także niezwykły film „Siedem minut po północy”. Gorąco polecamy obejrzeć również takie produkcje jak „American Pie: Zjazd absolwentów” oraz „Justin Bieber: Never Say Never”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO