Top 5

Najlepsze seriale o wampirach - nie tylko dla młodzieży

Nie wszyscy lubią takie klimaty, ale ci, którzy chociaż raz zdecydowali się włączyć fantastyczny serial z wampirami w roli głównej - na pewno przepadną i będą chcieli więcej. Na pewno podobnych historii będą szukali również fani popularnego filmu o wampirach, czyli „Zmierzchu”. Przedstawimy wam więc pięć najlepszych serialowych produkcji o wampirach, gdzie każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie, który będzie podobał wam się najbardziej. 

"Księga czarownic" 

Niech nie zwiedzie was tytuł. Owszem, jest tutaj pewna czarownica - Diana Bishop, która obecnie pracuje jako wykładowczyni historii na Oxfordzie. I to jej głównie tyczy się ten serial. Ale jest również niejaki Matthew Clairmont, który jest wampirem. Oboje skrywają te mroczne tajemnice, ale w końcu prawda wyjdzie na jaw… Będą musieli nauczyć się ze sobą współpracować, aby rozwiązać tajemnicę manuskryptu, który wpadł w ręce Diany. Historia dość nietypowa, ale warta obejrzenia. Serial jest znacznie dojrzalszy niż produkcje dla nastolatków, więc jeśli ktoś lubi fantastyczne postaci - to będzie strzał w dziesiątkę. Na pewno nie pożałujecie, jeśli sięgniecie po „Księgę czarownic”. 

 

Materiały promocyjne serialu

"Pamiętniki wampirów"

Czyli opowieść o Stefanie Salvatore, który po niemal półtora wieku powraca do swojego rodzinnego miasteczka, gdzie poznaje Elenę. Praktycznie od razu się w niej zakochuje. Na drodze może im jednak stanąć Damon - charakterny brat głównego bohatera. Te wampiry bardzo się między sobą różnią i jak się okazuje, nie są oni jedynymi w tej okolicy. Oprócz tego pojawiają się również wilkołaki, dużo straszniejsze wampiry niż bracia Salvatore, a także roi się od czarownic… Serial dla nastolatków, ale miasteczko Mystic Falls i ich mieszkańcy wciągną w swoje sidła każdego widza. Musicie zobaczyć „Pamiętniki wampirów” i macie co nadrabiać - dostępnych jest aż 8 sezonów. 

"Buffy - postrach wampirów" 

Któż chociaż raz nie słyszał o tym serialu? Siedem sezonów niesamowitego widowiska. Serial opowiada o Buffy Summers, która jest „wybraną” szesnastolatką. Co to znaczy? Że jej przeznaczeniem jest zabijanie wampirów. Dziewczyna przeprowadza się do Kalifornii, aby uciec od szkoły, w której miała złą reputację (głównie po spaleniu sali gimnastycznej…). W nowej szkole poznaje bibliotekarza, który doskonale wie, jaką misję ma do wykonania Buffy. Chociaż początkowo bardzo przeraża dziewczynę - ta zaczyna mu ufać, gdy pokazuje jej księgę o wampirach. Buffy przyjmuje swój los i chętnie korzysta z pomocy bibliotekarza, aby walczyć z wampirami. Kultowy serial, który trzeba zobaczyć. 

 


"Co robimy w ukryciu"

To serial o wampirach, który momentami z pewnością rozbawi was do łez. Serial opowiada o codziennym życiu wampirów, które przez setek lat egzystują sobie na Staten Island. Mamy tutaj przywódcę grupy - „Nandora The Relentlessa”, który kiedyś był wojownikiem i wywodzi się z Imperium Osmańskiego. Jest również awanturnik „Laszlo” o brytyjskich korzeniach, a także „Nadja” - kusząca i uwodzicielska wampirzyca. Mroczy pan pewnego dnia nawiedza ich i przypomina, że mają do wykonania zadanie - doprowadzenie do całkowitej dominacji Nowego Świata. Tylko… Jak to zrobić? Jeśli lubicie film o tym samym tytule, to serial „Co robimy w ukryciu” jest dla was! 

"Czysta krew"

I ponownie - kultowy serial o wampirach, którego macie do obejrzenia aż siedem sezonów. Dość nietypowa historia i z pewnością nie jest to serial, który może oglądać tylko młodzież. Serial opowiada o niejakiej Sookie Stackhouse, która umie czytać w myślach i dlatego woli towarzystwo wampirów - dzięki nim może nieco odpocząć, nie musi słyszeć tego wszystkiego, co siedzi im w głowie. Razem ze swoim bratem, Jasonem, wychowywana była przez babcię. Sookie nie mówi na prawo i lewo, że ma takie zdolności telepatyczne - nie chce zwracać na siebie uwagi. Nie wie, że właściciel baru, u którego pracuje, ma swoje wielkie sekrety. Co skryta Sam Metlotte? I jak potoczy się historia Sookie i jej wampirzych „kumpli”? Zobaczcie koniecznie serial „Czysta krew”! 

Jeśli mało wam seriali o wampirach, to sprawdźcie również filmy - takie jak „Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu”, „Dracula: Historia nieznana” czy polski film o tej tematyce - „Kołysanka”. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO